Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Новини Сколівщини

Увага! Небезпечна рослина

Дата створення: 11:59 01.07.2019, Переглядів: 138

За останні роки дуже агресивно набуває поширення небезпечна, отруйна і дикоросла рослина до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см – борщівник Сосновського.  Борщівник Сосновського спочатку культивувався як хороший медонос, силосна рослина, але надалі з′ясувалось, що молоко у корів стає гірким і непридатним для вживання людиною. За цих обставин борщівник Сосновського з полів, де його раніше вирощували переселився в дику природу, засіваючи береги водойм, пустирі, узбіччя доріг, необроблювані ділянки полів, схили гір, долини річок. Захоплюючи нову площу, він пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем і створює навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи тої чи іншої місцевості. Великі і широкі листки борщівника розпускаються навесні раніше за інші рослини (трави), затінюючи поверхню грунту, на якій після його заселення рослини інших видів більше не ростуть.

Мін’юст інформує про порядок державної реєстрації народження дитини

Дата створення: 10:16 01.07.2019, Переглядів: 136

Документи для реєстрації дитини можна подати: у пологовому будинку (які взаємодіють з відділами ДРАЦС);  у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСі);  у Центрі надання адміністративних послуг (за місцем фактичного народження дитини або за місцем проживання одного з батьків). Для того, щоб зареєструвати новонароджену дитину, Ви можете оформити заяву в електронній формі на сайті Міністерства юстиції www.dracs.minjust.gov.ua. У такому випадку до заяви необхідно додати електронні копії документів, які потрібно буде відсканувати і прикласти електронний підпис заявника.

На Сколівщині урочисто відзначили День Конституції України

Дата створення: 12:14 28.06.2019, Переглядів: 212

Сьогодні, 28 червня,  на майдані Незалежності  м.Сколе  відбулись  урочистості з нагоди 23-ї річниці Конституції України.  З нагоди державного свята керівництво району, представники  державних установ, підприємств, організацій  поклали  квіти до підніжжя пам’ятника  Провіднику  ОУН-УПА  Степану Бандері.

Шановні мешканці Сколівщини!

Дата створення: 12:04 28.06.2019, Переглядів: 170

Щиро вітаємо Вас із Днем Конституції України - одним з найважливіших державних свят, яке є міцним фундаментом для розвитку демократичних, соціальних та правових принципів українського суспільства. У сьогоднішніх умовах, як ніколи, є актуальними та вимагають неухильного дотримання положення третьої статті Конституції - «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю». Ці слова мають глибокий зміст незалежно від нашого соціального статусу, службового стану, віросповідання та політичного вибору.  Віримо, що демократичні засади, закріплені цим надзвичайно важливим документом, незважаючи на агресію наших ворогів та непросту політичну ситуацію, розвиватимуть наше суспільство та сприятимуть будівництву справжньої європейської держави. Бажаємо Вам, здоров’я, щастя і віри у високе призначення та світле майбутнє України! Залишаймось завжди чесними і непохитними українцями! 

Захист прав дитини

Дата створення: 14:25 27.06.2019, Переглядів: 194

Актуальні питання захисту прав дітей обговорено сьогодні, 27 червня, під час засідання комісії з питань захисту прав дитини, яку провів  перший  заступник  голови райдержадміністрації Роман Чудійович. Зокрема, комісією розглянуто заяву жительки м. Сколе  про надання згоди на передачу у спільну-сумісну власність земельної ділянки внукам, а також  заяву батька щодо усунення перешкод в участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною батьком, який проживає окремо від дитини. Окрім цього заслухано  звіт щодо здійснення нагляду за усиновленими дітьми.

Засідала Координаційна рада з питань дітей

Дата створення: 14:20 27.06.2019, Переглядів: 187

Сьогодні, 27  червня,   під головуванням  першого заступника голови райдержадміністрації Романа Чудійовича  відбулось засідання Координаційної ради  з питань дітей. Під час засідання  заслухано  питання стану підготовки до проведення літнього таборування та оздоровлення дітей і підлітків району у 2019 році, в т.ч. дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. А також обговорено  стан додержання  в районі законодавства про охорону життя і здоров’я дітей за 2018 рік та 4 місяці 2019 року (нещасні випадки внаслідок яких травмовано неповнолітніх, випадки зі смертельними наслідками, травматизм в загальноосвітніх закладах, на виробництві); роботу молодіжних організацій району й позашкільних закладів освіти та  залучення дітей до суспільно-корисної праці на період канікул.

3 липня - День без поліетилену

Дата створення: 11:00 27.06.2019, Переглядів: 230

Українцям пропонується 3 липня прожити один день без поліетиленових пакетів в межах всеукраїнської акції “День без поліетилену”. Про це поінформував міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у Facebook. «Це означає, що цього дня ви повинні спробувати обійтися без пластикових пакетів. Ім давно є прекрасні альтернативи у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, зроблених власноруч сіток. Насправді альтернатив багато. Тут все залежить від вашої фантазії», - зазначив міністр. За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі, й пакетів.

Ботулізм і його профілактика

Дата створення: 10:24 27.06.2019, Переглядів: 190

Сколівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області повідомляє про небезпеку ботулізму, адже ботулізм – хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи, а ускладнення при ботулізмі  можуть привести до летального результату. Тому при перших проявах захворювання слід негайно викликати лікаря, а також утриматись від придбання в’яленої чи копченої в домашніх умовах риби, м’яса, консервів домашнього виготовлення у місцях стихійної торгівлі.

30 червня усіх охочих запрошують долучитися до масштабного відзначення Дня молоді

Дата створення: 17:17 26.06.2019, Переглядів: 220

26 червня  у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо відзначення Дня молоді на Львівщині. «Щорічно відповідно до Указу Президента в Україні в останню неділю червня святкують День молоді. Цього року свято припадає на 30 червня. Львівська обласна державна адміністрація спільно з різними громадськими організаціями Львівщини підготувала святкування, яке відбудеться у парку «На валах». Під час святкування Дня молоді на території парку розпочне діяти 10 локацій: дитячі, спортивні, розважальні, інтелектуальні, а також відбудеться музична програма», - зазначив заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун.

Шановні краяни! Запрошуємо на урочистості з нагоди Дня Конституції України

Дата створення: 14:17 25.06.2019, Переглядів: 223

В п'ятницю,  28 червня, об 11.00 год.  на майдані Незалежності м.Сколе  відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня Конституції України: Молебень за Україну,  покладання квітів, мистецька програма, виставка  робіт  вихованців Сколівського районного будинку  дитячої та юнацької творчості.