Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Новини Сколівщини

Засідала комісія з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Дата створення: 15:27 17.05.2019, Переглядів: 142

   У середу, 15 травня,  відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення  за участю представників  управління соціального захисту населення та управління економічної політики райдержадміністрації, ГУ Держпраці у Львівській області, представників Сколівської ДПІ, Сколівського відділу обслуговування (сервісного центру) ГУ  Пенсійного Фонду у Львівській області, Сколівської районної філії обласного центру зайнятості, на якому було заслухано суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімуму та суб’єктів господарювання «групи ризику», які виплачують заробітну плату на рівні мінімальної. В ході засідання всім присутнім суб’єктам господарювання надано консультації з питань трудового, пенсійного, податкового законодавства. Також було акцентовано увагу присутніх на тому, щоб виплачувати заробітну плату найманим працівникам згідно їх рівня професійної кваліфікації.

МОЛОДЬ ЗАПРОШУЮТЬ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ ПРОАКТИВНИХ “Б.У.М.”

Дата створення: 11:50 17.05.2019, Переглядів: 135

2 – 4 липня 2019 року в м. Києві відбудеться Всеукраїнський молодіжний форум "Саміт проактивних "Б.У.М." – Бажай. Удосконалюй. Мотивуй". Організатори - Міністерство молоді та спорту України спільно з Київською міською державною адміністрацією та ГО «Українська Академія Лідерства». Вік учасників: від 16 до 18 років. Програма складає три блоки: "Бажай", "Удосконалюй", "Мотивуй", під час яких буде проведено лекції, панельні дискусії та воркшопи від провідних експертів України у сфері освіти, бізнесу, маркетингу, громадської діяльності тощо.

23 травня - День Героїв

Дата створення: 11:41 17.05.2019, Переглядів: 174

У четвер, 23 травня,  о 15.00 год. в Районному народному домі "Бескид"  м.Сколе відбудуться  урочистості  з нагоди Свята Героїв:  Молитва за Україну; урочиста академія  «Україно,Ти - вічна, коли матимеш таких синів і дочок", а також дітимуть виставки  Львівського  історичного музею визвольної боротьби: «Історія життя Героїв Небесної Сотні Львівщини" та  "У боротьбі за Незалежну Україну від дідів до внуків (від УПА  до АТО)".

Проект "Герої поміж нас. Небесна Сотня" - вшанування пам'яті Героя України Олега Ушневича на Сколівщині

Дата створення: 11:10 17.05.2019, Переглядів: 153

Шановні краяни! Запрошуємо  долучитися до вшанування пам’яті  всіх  Героїв Небесної Сотні та, зокрема, нашого земляка, Героя Небесної Сотні, Героя України Олега Ушневича. У  рамках проекту "Герої поміж нас. Небесна Сотня" - вшанування пам'яті Героя України Олега Ушневича відбудеться презентація нових виставок Львівського  історичного музею визвольної боротьби: «Історія життя Героїв Небесної Сотні Львівщини" та  "У боротьбі за Незалежну Україну від дідів до внуків (від УПА  до АТО)". Дані виставки  можна відвідати:  21 та 22 травня  в приміщенні Сколівської  академічної гімназії імені Героя України Олега Ушневича;  23 та 24 травня  -  в приміщенні РНД "Бескид" м. Сколе.

День вишиванки у Підгородецькій школі

Дата створення: 10:23 17.05.2019, Переглядів: 135

Вишиті візерунки долі  Вишиванко моя, вишиванко, Ти - як пісня, у серці моїм. Одягну тебе в будні і свята, Щоб любов поселилася в нім... Вишиванка для українців була не просто одягом, а оберегом — символом здоров’я, краси, щасливої долі та єднання з душею свого народу. Всесвітній день вишиванки — свято національної єдності, адже він об’єднує українців незалежно від їх місця проживання.  Вишиванка для українця — це наша національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і зв’язок багатьох поколінь. Український народ ставиться до вишиваної сорочки як до святині. Вишиванко моя, вишиванко, Ти - як пісня, у серці моїм. Одягну тебе в будні і свята, Щоб любов поселилася в нім... Вишиванка – це круто! Вишиванка у моєму серці!

У Корчинській ЗОШ І -ІІІ ст. долучилися до акції “Одягни вишиванку”

Дата створення: 10:20 17.05.2019, Переглядів: 136

Вишивання моє, вишивання… Чорний – сум, а червоний – кохання. Синій – небо, зелений – буття. Вишиванка – це наше життя! Не перший рік у Корчинській ЗОШ І -ІІІ ст., як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні, вчителі та батьки школи долучилися до акції “Одягни вишиванку” у третій четвер травня. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Учні початкової школи виконували творчі роботи з українською символікою. Учні 5, 6 та 7 класів долучилися до створення Вишитої Карти України., а старші класи взяли участь у Квест-грі до Дня Вишиванки, яка мала на меті розширити уявлення про українську вишивку й народний костюм, розвинути художній смак учнів, інтерес до українського народного одягу як складової частини духовної культури українців, виховати любов до українського мистецтва; шанобливе ставлення до національних традицій народної вишивки й історичного костюмів. Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

У Плав’я-Вадрусівському НВК відзначили День вишиванки

Дата створення: 10:18 17.05.2019, Переглядів: 140

16 травня у Плав’я-Вадрусівському НВК відзначали День вишиванки. Для кожного українця це не просто типовий елемент побуту, це щось більше, значніше, сакральніше… У вмілих руках наших предків звичайний шматок домотканого полотна перетворювався на унікальний витвір мистецтва, дбайливо прикрашений різнобарвними узорами, кожен з яких у своїй неповторній самобутності мав потайний символ. Крізь вікові хроновороти часу вишиванка всюди супроводжувала наш народ: з нею хрестили дитину, у ній проводжали у кращий світ, з нею сваталися, в ній ходили до церкви… Саме їй був присвячений і сьогоднішній захід. Вся школа, святково вбрана й з піднесеним настроєм, незважаючи на хмарну погоду, взяла участь у флешмобі. Красиві закличні вигуки, бабусині рушники, пісні й просто теплі усмішки учнів… «Гордімося, українці, своїм колоритом! Це ж Україна наша перлами розшита!»

День вишиванки у Коростівській школі

Дата створення: 10:14 17.05.2019, Переглядів: 136

Україно, одягни вишиванку, Пригадай, як колись було. Її гордо носило місто, І пишалося кожне село. Україно, носи вишиванку, В будні і свята носи. Бо ніде не знайдеш більше в світі Неповторної диво краси. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Сьогодні учні та вчителі нашої школи вдягнули вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу. Свято розпочалося тематичною лінійкою «Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах». Ведучі Габаль Софія,  та Веклич Андріана  пригадали присутнім історію української вишивки, значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. Зворушливі вірші про українську вишивку декламували учні 6 класу (Мацула Христина, Свистун Олександр, Веклич Софія, Сидор Яна), а також виконали пісню «Моя сорочка- вишиванка» (Мацула Христина, Свистун Олександр). На завершення заходу школярі взяли участь у флешмобі «Бережи українське – носи вишиванку». Проведення такого свята продемонструвало,що всі учасники виховного процесу відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. Вітаємо усіх зі святом! Слава Україні!

Звернення до голів місцевих рад, керівників підприємств, установ та організацій Сколівщини!

Дата створення: 10:07 17.05.2019, Переглядів: 191

18 і 19 травня – пам’ятні дні в історії української державності. 18 травня­ відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 792-VIII та Указу Президента України від 16.05.2014№ 472/2014  вшановується пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.  Цього року відзначаються 75-ті роковини трагедії, коли внаслідок  насильницьких дій  радянської влади за кілька днів зі своїх домівок і рідної землі було вивезено понад 194 тисячі кримських татар і інших жителів Криму. Просимо обмежити  проведення заходів розважального  характеру в цей день.  У третю неділю місяця – 19 травня – Указом Президента України від 21.05.2007 № 31/2007 відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.  Цього дня згадуємо тисячі й тисячі українських громадян, які за облудними звинуваченнями були позбавлені волі, посаджені в тюрми й вислані в табори, а велика частина з них поплатилася  власним життям за вчинки і погляди, які не вписувалися в канони насаджуваної комуністичної ідеології.

Медики інформують: що необхідно знати про сказ і як діяти

Дата створення: 17:46 16.05.2019, Переглядів: 144

Сказ - гостра контактна інфекційна хвороба, що входить в п’ятірку найнебезпечніших захворювань спільних для людини та тварини. Спричинюється нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним ураженням центральної нервової системи. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.