Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Територіальний центр соціального обслуговування

         За  2017 рік   Сколівським територіальним  центром соціального обслуговування  (надання соціальних послуг )  обслужено  3819 громадян. Надано послуг 302267 з них 24529 платних на суму 258388,07 грн.    У відділенні соціальної допомоги вдома надано соціальні послуги  989 громадянам.   У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової  допомоги обслужено 2830 громадян.                   

Відділення соціальної допомоги вдома.   У  відділенні соціальної допомоги вдома протягом 2017 року  працювало   - 112 соціальних робітників,  а станом на 01.01.2018 року  - 107. Один соціальний робітник  обслуговує в середньому 9 підопічних.      Весь перелік послуг, що надають соціальні робітники у відділенні соціальної допомоги вдома приведено у відповідність до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України № 760 від 13.11.2013р., а саме:

- допомога у веденні домашнього господарства (закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та ін., прибирання житла, прання, дрібний ремонт одягу);

 - допомога в оформленні документів, внесення платежів;

 - допомога у самообслуговуванні;

 - допомога в обробітку присадибних ділянок  для  сільської  місцевості  (0,02гектара);

  • психологічна підтримка;
  • надання інформації з питань соціального захисту населення;
  • допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями і службами та інше.

      Щомісячно, при здачі звіту у відділення соціальної допомоги вдома  соціальними робітниками подаються зошити, графіки, звіти, у яких фіксується вся пророблена робота  кожного соціального робітника, а також  присутні  довідки перевірки якості надання соціальних послуг,  які проведені директором та спеціалістами терцентру.

      Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.      Дане відділення обслужило - 2830 громадян. У відділенні працює перукар та машиніст з прання і ремонту спецодягу (ПіРСО). Надано 3540 послуг, з них платних 1437 на суму 26307,30 грн. Перукар надав 1181 послугу на суму 17859,30 грн, а машиніст з ПіРСО  - 256 послуг на суму 8448,00 грн.    В 2017 році 560 осіб отримали  натуральної допомоги у вигляді  Великодніх  продуктових наборів на суму 83944 грн.      Для впровадження нових форм і методів надання соціальних  послуг  використовується  інноваційний метод  мультидисциплінарної команди, яка складається із наступних спеціалістів  -   соціальний працівник,  медична сестра, перукар, машиніст з прання, психолог). Мультидисциплінарною командою обслужено 201 чол. і зроблено 31  виїзд,  надано 921 послугу, на кожен виїзд складено акт якості наданих соціальних  послуг.

    До надання соціальних послуг    залучено  волонтерів з якими ведеться співпраця,  надається  необхідна інформація, яка б відповідала бажанням волонтерів і клієнта , а саме: придбання і доставка книг, газет, журналів, продовольчих товарів, відвідування хворих у стаціонарних медичних закладах.

   Сколівський терцентр веде співпрацю з релігійною громадою Церкви Християн Віри Євангельської на чолі  з п. Височанським П.Ф., благодійним фондом « Карітас Сколе » на чолі з о. Борисом В.І. та  ГО « Імпульс».

     В приміщенні територіального центру діє банк речей (одягу, взуття, білизни тощо) для соціально незахищених верств населення, створений з метою поліпшення соціальної допомоги самотнім непрацездатним громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, іншим верствам населення , що потребують допомоги. Речі видаються виявленим особам з відділень соціальної допомоги вдома, відділення адресної натуральної та грошової допомоги. В 2018 році планується поповнення резерву банку речей із залученням волонтерів та добровольців.

      Важливими проблемами в роботі територіального центру  також є: складні умови праці (відсутність транспортного сполучення та віддаленість сіл (приватний сектор). За 2017 рік відділеннями територіального центру  надано  24529 платних соціальних послуг 1869 громадянам   на суму 258388,07 грн.  Матеріально-технічна база територіального центру – задовільна.

     Працівниками територіального центру  здійснюється соціальний супровід за 71 учасником  АТО (медичні послуги, консультації, інформаційні послуги, стрижка, прання, послуги психолога).

    Для підвищення професійного рівня соціальних робітників, територіальним центром щомісячно проводяться наради-семінари, де підводяться підсумки роботи,  директор та  спеціалісти терцентру знайомлять їх з новинами законодавства, націлюють на виконання поставлених завдань. Проведено 11 нарад-семінарів.

    За  даний  період роботи територіального центру скарг від громадян, що перебувають на обслуговуванні до органів місцевої влади  не надходило..