Микитин  Олена Юріївна - начальник служби

(251) 2-19-25

82600, м. Сколе, м-н Незалежності, 1, каб. 41,42,43              ccdskole@ukr.net

На виконання Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»,  постанови КМУ № 866 від 24.09.2008 р. «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» станом на 01.01.2020 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 74 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З них влаштовано: опіка, піклування громадян –  54 дітей.   ДБСТ  –     8 дітей.  ПС  – 9 дітей.

На державному забезпеченні –   3 дітей.

З них:

- школа-інтернат  -  1 дитина,

- притулок м. Львів - 1 дитина.

- навчальні заклади (училища, коледжі) -1 дитина.

На території району функціонує:

7 прийомних сімей (ПС), де влаштовано 13 дітей: - с.Лавочне -  1 дитина; с.Тухолька – 1 дитина; с.В.Рожанка – 1 дитина; с.Коростів -  2 дітей; смт.Славське - 2 дітей; с.Либохора – 2 дітей; смт.В.Синьовидне - 4 дітей.

5 дітей влаштовано у Мостиському районі; 3 дітей-  Городоцький район; 1 дитина - м. Львів. 3 дітей у Миколаївському районі.

За 2019 рік статус надано 12 дітям.З них  влаштовано: 8 дітей під опіку, піклування громадян; 1 дитина - притулок м. Львів; 3 дітей у прийомну сім'ю.

Проведено 57 обстежень умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всі діти забезпечені житлом, окрім 3 дітей, з них: 1  дитина перебуває на квартирному обліку у Сколівській міській раді, а 2  - на квартирному обліку у Тухлянській сільській раді,

У 2019 році придбано житло (родинній групі) Волкових - 2 дітям, позбавлених батьківського піклування та 3 особам із їх числа.

На профілактичному обліку перебуває 15 дітей, які проживають у 7 сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Службою спільно із представниками міської, селищних, сільських рад, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення, інспектором з ювенальної превенції, проводяться обстеження умов проживання дітей (проведено 37 обстежень).

В ході обстежень з батьками проводяться профілактичні бесіди щодо здорового способу життя, дотримання санітарного стану помешкання, здійснення відповідного догляду за дітьми, виконання своїх обов’язків відносно дітей в частині утримання, виховання, навчання. З метою ознайомлення із чинним законодавством 10 батькам дано застереження та попереджено про відповідальність, проведено 36 профілактичних бесід. під час проведених обстежень на 7 батьків скеровано листи у Сколівського ВП Стрийського ВП  ГУ НП України у Львівській області щодо притягнення їх у судовому порядку до відповідальності за ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання своїх дітей. З метою профілактики правопорушень та злочинності в учнівському середовищі проведено 12 рейди «Урок» з метою виявлення дітей, які неохоплені навчанням. Забезпечується своєчасне виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У 2019 році виявлено та поставлено на профілактичний облік служби 11 дітей,  5 сімей, які опинились у кризовій ситуації скеровано у РЦСССДМ з метою надання їм соціальних послуг. З метою захисту прав та законних інтересів дітей органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, громадянам, дітям надається практична та методична допомога, консультації, представляються у разі необхідності інтереси дітей у судах, проводяться профілактичні лекції, бесіди з дітьми по школах району на правову тематику та щодо здорового способу життя, здійснюється перевірка організаційно-виховної роботи у школах району.