Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Новини Сколівщини

Комісія описує витрати та позивається до суду стосовно ремонту у церкві Славська

Дата створення: 17:42 16.05.2019, Переглядів: 120

При обласній державній адміністрації створена комісія, яка обстежила хід ремонтних робіт церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славську, які здійснюються без відповідних дозволів  і погоджень органу охорони культурної спадщини Львівської ОДА.

"Благословенне слово МАТИ"

Дата створення: 11:18 16.05.2019, Переглядів: 118

Зворушливе літературно-мистецьке свято "Благословенне слово МАТИ" відбулося 15 травня 2019 року в Сколівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні 3 і 5 класів з класними керівниками Дем'ян Т.В., Волос Г.М зібралися, щоб висловити свою любов і шану найдорожчій людині - рідній неньці, подякувати за любов і турботу, а також привітати всіх з Міжнародним днем сім'ї, побажати їм здоров’я, щастя і Божого благословення. З дитячих вуст звучали найщиріші слова подяки матерям та бабусям, емоційно і дуже зворушливо линули пісні. Протягом всього свята звучала його триєдина сутність: вшанування Божої Матері - Діви Марії, неньки України та рідної матусі.

З Днем вишиванки!

Дата створення: 11:17 16.05.2019, Переглядів: 140

Сьогодні, 16 травня,  з нагоди святкування Дня вишиванки, Сколівщина  долучилась до Всеукраїнського флеш-мобу «Вишиванка єднає українців».  Нагадаємо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.

Всеукраїнські велозмагання “ХІ Тур Галичини”

Дата створення: 10:54 16.05.2019, Переглядів: 121

17-19 травня 2019 року з 10:00 до 18:00 відбудуться всеукраїнські велозмагання “ХІ Тур Галичини” для аматорів (включно з підготовчим етапом) автомагістралями Львова та Львівської області.

Президент підписав закон про державну мову: Мова – це платформа, на якій будується нація і держава

Дата створення: 10:50 16.05.2019, Переглядів: 100

Президент України Петро Порошенко переконаний, що саме мова є тією базою, фундаментом, на якому будуються нації і держави, і Україна не є виключенням. Глава держави підписав закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «Я наголошую, що під час підписання закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» робиться акт, один із найголовніших, для формування української державності. Платформа, фундамент, на якому будується нація і держава - точно є мова», - сказав Глава держави.«Я скріпляю підписом ретельно збалансований мовний закон. Він вивірений настільки, щоб жодна політична сила не мала підстав ініціювати його перегляд. Не має підстав», - підкреслив Глава держави.

Профілактика кишкових інфекційних захворювань

Дата створення: 10:22 15.05.2019, Переглядів: 113

З настанням теплої пори року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, харчові токсикоінфекції та інші, пов'язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води. Всю цю групу гострих кишкових інфекцій об'єднує те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби – це шлунково-кишковий тракт людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції, так званий фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку та викликає захворювання.

16 травня 2019 року - День вишиванки

Дата створення: 15:56 14.05.2019, Переглядів: 130

У третій четвер травня (16 травня 2019 року) в Україні  відзначають «День вишиванки». День вишиванки – це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, школу чи садочок, вдома. День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. У цьому зв’язку, пропонуємо приєднатися до акції усіх небайдужих жителів району та одягнути у цей день вишиванку.

Поїхати з дитиною за кордон легко

Дата створення: 15:52 14.05.2019, Переглядів: 128

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області розпочинає серію дописів про правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон, які було запроваджено завдяки ініціативі  ЧужихДітейНеБуває. ВАЖЛИВО: Ці зміни до законів дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов'язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою. Метою такої поїздки мають бути: ?лікування;  ?навчання;  ? участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;  ?оздоровлення та відпочинок.

У Львові відбудеться Дитячий форум – Фестиваль «Книгоманія»

Дата створення: 15:40 14.05.2019, Переглядів: 120

17-19 травня у Львівському Палаці Мистецтв відбудеться Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання “Книгоманія”  – одна з найбільших подій в Україні для розвитку та радості дітей і батьків. Дитячий форум – Фестиваль «Книгоманія» – це 3 дні читання, конкурсів, квестів, ігор, майстер-класів, наукових дослідів, спортивних розваг, подій для батьків та освітян, а також книжкові новинки для дітей від українських видавців. Організатори очікують понад 7 тисяч відвідувачів – дітей з батьками, а також вихователів, вчителів, бібліотекарів, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019» з 18 областей України. 

Мін’юст інформує про самовільне зайняття земельної ділянки

Дата створення: 15:38 14.05.2019, Переглядів: 102

Самовільне зайняття земельної ділянки це дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.