Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Програма соціально-економічного та культурного розвитку на 2019 рік

Програма  соціально-економічного та культурного розвитку Сколівського району на 2019 рік ( далі - Програма)  базується на аналізі соціально-економічної ситуації, що склалася  у попередні роки, прогнозах, які враховують стан розвитку провідних галузей господарства району, а також зовнішніх та внутрішніх чинниках. Вона визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку Сколівського району  на 2019 рік, а також комплекс заходів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реформування реального сектору економіки та соціальної сфери, забезпечення макроекономічної стабільності, підтримки найуразливіших верств населення. Недопущення стрімкого зростання рівня безробіття, створення умов для економічного зростання та підвищення реальних доходів громадян. Програма розроблена управлінням економічної політики районної державної адміністрації спільно з управліннями, відділами райдержадміністрації з урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування на виконання статті 143 Конституції України, Законів України “Про місцеві державні адміністрації” та “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Законодавчою основою для розроблення Програми є:

-  Закон України від 23.03.2000р. №1602-111 «Про державне прогнозування  та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»;

- Стратегія розвитку Львівщини до 2022 року;

- Стратегія розвитку Сколівського району на період до 2020 року (з перспективою до 2015 року);

-     Показники економічного стану району за  підсумками 2018 року та  пропозиції підприємств і організацій району, структурних підрозділів райдержадміністрації щодо перспектив розвитку на 2019 рік, а також наявність фінансових ресурсів.

Метою розроблення Програми є  забезпечення оптимального балансу інтересів держави, місцевих органів влади та самоврядування, відновлення економічного зростання району, що стане базовою передумовою для розв’язання соціально-економічних проблем, підвищення добробуту та якості життя населення за рахунок  забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку. А саме, створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, скорочення непродуктивних витрат підприємств, стабілізації і нарощення власної сировинної бази, збільшення обсягів її переробки на наявних в районі виробничих потужностях, підтримки малого та середнього бізнесу, впровадження активних форм стимулювання зайнятості.

Виконання зазначених заходів та завдань стане вагомим підґрунтям для впровадження реформ у різних сферах, що у свою чергу дасть можливість забезпечити збалансований розвиток району, збільшити податкову базу регіону.

1.РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ

1.1.ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловими підприємствами нашого району за 2018 рік реалізовано продукції на загальну суму  665,8 млн.грн, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 119,3 % більше. ( 2017 р. – 557,9 млн.грн).

В загальному обсязі реалізованої промислової продукції області районний обсяг промислової продукції становить 0,7%.

В обсязі реалізованої  промислової продукції:

1) 98,4 % -  займає продукція переробної промисловості, а саме:

  •  73,9 % - виробництво харчових продуктів, напоїв (ТзОВ «Євро Вік» ),
  •  12,9 % - оброблення деревини та виробництво виробів з дерева (ДП Славсько ЛГ, ДП Сколе ЛГ ),
  •  9,8 % - машинобудування (ТзОВ «Спецтехсервіс», ТзОВ «Кранова компанія СТС» ),
  •  1,7 % - легка промисловість (ТзОВ «Італія Джинс Груп» ),
  •  1,2 % -  виробництво та розподілення теплової енергії  (КП Сколетеплоенерго),
  •  0,5 % -  водопостачання;  каналізація, поводження з відходами ( КП Сколе ВКГ ).

Обсяг реалізованої промислової продукції на 1 особу за 2018 рік склав 13,9 тис.грн.( в області – 35,8 тис.грн.)

Сприянню економічній активності малих і середніх підприємств, підвищення їх конкурентоспроможності, оновлення основних засобів виробництва та створення сучасних робочих місць  є запровадження заходів Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області . У рамках Програми проводиться відшкодування відсотків по кредитах малого бізнесу. Програма поширюється і на учасників  АТО, які є реєстровані як підприємці. Учасником даної Програми є ТзОВ «Клондайк-Захід», яке придбано автомобіль вартістю 750,0 тис.грн. 

Програма підвищення конкурентоспроможності працює і у 2019 році.

Основним завданням на 2019 рік є сприяння розвитку промислових підприємств району та збільшення реалізації промислової продукції ( на 7 %) .

1.2.ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО

В районі здійснюють свою діяльність шість лісогосподарських підприємств (ДП „Сколівське лісове господарство”, ДП „Славське лісове господарство”, Сколівське ДП ЛГП „Галсільліс”, Славський ДП ЛГП „Галсільліс”, Сколівський військовий лісгосп та НПП „Сколівські Бескиди”).

Дані господарства здійснюють свою діяльність на загальній площі 113,6 тис.га, з якої вкрито лісом 988 тис.га. Динаміка зміни площі земель вкритих лісом змінюється то в одну то в іншу сторону.

Лісові господарства району мають 4 ,8 млн.м.куб деревини, яку необхідно зрубати та яка всихає. При сьогоднішніх темпах рубання стиглого лісу, пристигаючі ліси  перейдуть у стиглі і перестійні, загальною площею 14,5 тис.га. 

У 2018 році посадку лісових культур було здійснено на площі 371,1 га, що на 307,3 га менше ніж в 2017 р.

За 2018 рік лісогосподарськими підприємствами району було заготовлено:

  • Ліквідна деревина – 201,0 тис.м.куб.

          в т.ч. ділова – 61,3 тис.м.куб. ,  дрова – 140 тис.м.куб.

З них:

  • Від рубок головного користування – 72,9 тис.м.куб.
  • Від рубок пов'язаних з ведення лісового господарства – 111,8 тис.м.куб.

          в т.ч. ділова – 29,4 тис.м.куб.,   дрова – 91,6 тис.м.куб.

Лісогосподарськими підприємствами за 2018 рік було реалізовано деревини на суму 217,5 млн.грн, з них на експорт 67,4 млн.грн, що становить 30,9 % від всієї реалізації.

Суб»єктам господарювання району реалізовано 45,9 тис. м.куб. лісосировини, а для потреб жителів району – 1,9 тис.м.куб. .

Завдання на 2019 рік:

- збільшення площі посадки лісових культур

-своєчасна розробка пошкоджених та всихаючих смерекових насаджень та сухостійної деревини.

 

1.3.ТУРИЗМ

Основним напрямком туристичної діяльності, що розвивався в нашому районі починаючи з 60-х років минулого століття є гірськолижна інфраструктура, яка зараз налічує: 5  підвісних пасажирських канатних доріг, 29  бугельних  витягів, 30  гірськолижних  трас, різної складності.

На території Сколівського району знаходяться 92 діючі відпочинкові заклади (готелі, бази відпочинку, мотелі, кемпінги, пансіонати) із загальною кількістю 3300 місць. 40 % з них відповідають сучасним вимогам готельного господарства, решта потребують модернізації та реконструкції.

Середня завантаженість відпочинкових закладів складає 30-35%. Протягом року район відвідують 190-220 тис. туристів. Посезонно найбільша відвідуваність відпочинкових закладів спостерігається у зимовий період, близько 55 %, літо-30%, але за останні два роки ситуація значно вирівнялася, особливо зросла завантаженість у 2018 році (літньому сезоні).

Потрібно відмітити, що загальна кількість садиб які потенційно можуть займатися сільським зеленим туризмом по Сколівському районі близько 500 господарств, але в зв’язку з відсутністю постійного попиту на даний вид послуг та небажання легалізовуватись більшість з них офіційно не зареєстровані, що значною мірою негативно впливає на формування місцевих бюджетів.

          На території району функціонують ряд туристичних маршрутів різної тематики, зокрема: пішохідні, кінні, екологічні, велосипедні. Надзвичайно цікавими є історико-етнографічні об’єкти району. В 2018 році розроблено, прознаковано та введено в користування пішохідно-велосипедний шлях №505 с.Козьова-с.Тухля із відгалуженням на г. Маківка.

В останні роки значно розширився асортимент надання додаткових послуг в туристичній сфері, зокрема: прокат різноманітного туристичного спорядження, створення додаткових та впорядкування діючих зон відпочинку (в поточному році 6 нових пікнік-локацій), функціонує 2 альпінпарки, в більшості відпочинкових комплексах є дитячі ігрові майданчики, збудовано багато невеликих басейнів на території готелів та агроосель, діє боулінг клуб, пейнтбол-майданчики, є можливість порибалити.

З метою промоції туристично-рекреаційного потенціалу району та збільшення кількості туристів, Сколівщина в поточному році прийняла участь  у Міжнародній туристичній виставці-салоні UITТ в м. Київ 28-30 березня, Міжнародний форум «Карпатський простір» м. Івано-Франківськ 4-6 червня, II Фестивалі «Горбо Гори» с. Хоросно 25-26 серпня,  Міжнародній туристичній виставці «Україна запрошує» в м. Київ 3-5 жовтня.

Завдання на 2019 рік:

-залучення інвестицій в гірськолижний сектор туристичної діяльності та створення умов для безпечного експлуатування канатних доріг та витягів;

-розробка нових рекреаційних зон  та реалізація інфраструктурних інвестиційних проектів;

-забезпечення організаційних заходів та технічних вимог до безпеки туристів на відпочинкових комплексах, гірськолижних трасах та туристичних маршрутах району.

 

1.4.СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Весь обсяг сільськогосподарської продукції в районі виробляють 10734 особистих селянських господарств (населення) та 2 сільськогосподарські підприємства: товариство з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Карпати», фермерське господарство «Дуброва».

          В 2018 році продовжено задіювання у сільськогосподарське виробництво раніше не використовуваних земель.

Фермерське господарство «Дуброва» Стрийського району в 2018 році заключило договори на оренду 181,0 га пайових земель по Н.Синьовидненській сільській раді, посіяли 160 га сої та 15 га. гречки.

 Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Карпати» заключило договори оренди земельних часток (паїв) на території В.Синьовидненської і Корчинської сільських рад на площі 302,0 га, посіяли 232,8 га олійних культур.  За оренду земельних часток (паїв) виплачено 440,0 тис.грн.

           Робота по заключенню договорів оренди земельних часток (паїв) даними підприємствами продовжується.

          Фермерське господарство «Петлаки» заключило договір оренди 200,5 га земельних часток (паїв) по Орівській сільській раді, але в цьому році їх не задіяли.

          Станом на 01.12.2018 року органами місцевого самоврядування прийнято від 906 громадян документи на 1191 голову молодняка ВРХ і нараховано дотацію на суму 1343,4 тис. грн.

Відповідно до районної програми підтримки розвитку тваринництва  виплачено 40,0 тис.грн  51 громадянину (дотація за утримання 3-ох і більше корів) .

Завдання на 2019 рік:

-закупівля племінних нетелів;

-збільшенням площ використання земель сільськогосподарського призначення 

1.5.СПОЖИВЧІ ТОВАРИ І ПОСЛУГИ

Значну роль у формуванні загального економічного потенціалу району відіграє сфера торгівлі.

Обсяг роздрібного товарообороту офіційно зареєстрованих підприємств галузі, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі та ресторанного господарства у 2018 році склав 204,6 млн. грн, і за порівнянними цінами зменшився проти 2017 року на 5,7%. Частка району в загальнообласному обсязі роздрібного товарообороту становила 0,7%.

          Роздрібний товарооборот підприємств торгівлі та ресторанного господарства в середньому на одну особу складає 4515,5 грн (у 2017 році – 5025,1 грн) .

На території населених пунктів району відведено місця для розміщення торгівельних рядів та майданчиків для реалізації сільськогосподарської продукції та промислових товарів у селах , визначені дні проведення виїзної торгівлі.

         На 2019 рік прогнозується досягти обсягу роздрібного товарообороту в сумі 248,5 млн. грн.

        Завдання на 2019 рік:

          - збільшити обсяги роздрібного товарообороту за рахунок розвитку торгової мережі та активізації діяльності гуртової торгівлі;

          - насичення споживчого ринку якісними та безпечними товарами і послугами.

 

1.6.КОМУНІКАЦІЙНА ІНФРАСТРУКТУРА

Електромережі

За  2018 рік Сколівський район електричних мереж ( РЕМ) силами підрядних організацій  провів капітальний ремонт ліній електропередач та заміну 420 опор в смт.Славсько, с.Труханів, с.Довжки, встановив три розвантажувальні трансформаторні підстанції в смт.Славсько, с.Труханів та с.Плав’я.

Всього силами працівників Сколівського РЕМ  замінено 282 опори та проведено капітальний ремонт ліній електропередач (м.Сколе,с. Кальне, с.Підгородці).

Завдання  на 2019 рік

На 2019 рік по електричних мережах району заплановано провести заміну 356 опор, зокрема на ПЛ-0,4кВ в населених пунктах:

Гребенів-4шт.;

Сколе -2шт.;

Н.Рожанка-40шт.;

Корчин-20шт.;

Нагірне-20шт.;

Лавочне-10шт.;

Славсько-30шт.;

Побук-20шт.;

Всього:146 опор.

Заплановано провести капітальний ремонт ПЛ-10кВ Е7-04 «Рожанка» заміна 10 опор.

Заплановано провести реконструкцію електромереж 10/0,4кВ підрядним способом, а саме:

  • ПЛ-0,4кВ с.Пшонець, встановлення розвантажувального КТП із перебудовою ПЛ-0,4кВ, заміна 80 опор;
  • ПЛ-0,4кВ в с.Грабовець, капітальний ремонт ПЛ-0,4кВ, а саме заміна 120 опор.

Заплановано провести капітальний ремонт 22 трансформаторних підстанцій в таких населених пунктах: Н.Рожанка-2шт, Славсько-3шт, Орів-2шт, Плав’я, Климець, Росохач, Кам’янка, Гребенів, Тишівниця, В.Синьовидне-3шт., Тухолька, Головецько, Верхнячка, Опорець, Крушельниця, Коростів.

 

Енергозбереження

Рішенням Сколівської районної ради XII-тої сесії VII-ого скликання № 214 від 16.02.2017 року  у районі затверджена програма енергозбереження для населення Сколівщини на 2017-2020 роки . Сколівський ощадний банк та кредитна спілка «Вигода»  є кредитно-фінансовими установами, які заключили договір на співробітництво. По програмі видано 279 кредитів по яких здійснено відшкодування з районного бюджету на суму - 87,126 тис. грн.

49 закладів бюджетних установ району щоденно проводять  моніторинг споживання енергетичних ресурсів по програмі umuni.com.Це дало можливість  контролювати використання енергетичних ресурсів.

На балансі КП «Сколетеплоенерго» є - 4 котельні, які повністю переведені на альтернативне паливо ( дрова).

 У котельні по вул. Івасюка було впроваджено  новий котел  на дровах вартістю 400 тис. грн. Орієнтований обсяг передбаченого заміщення природного газу становить 50 тис. м. куб.

Вуличне освітлення

На території Сколівського району в 17 населених пунктах повністю або частково встановлено вуличне освітлення.

 В 2018 році в 5 населених пунктах проводилися роботи по будівництву та реконструкції вуличного освітлення, з них по 3 населених пунктах фінансування проводилось за співфінансування з обласної програми де замовником виступав Департамент житлово-комунального господарства, а саме:

  • Будівництво вуличного освітлення по вул. І.Франка, Шевченка, Котляревського, Щорса в с.Либохора Сколівського району Львівської області
  • Реконструкція мереж зовнішнього освітлення вул.І.Франка в смт.Славське Сколівського району Львівської області ділянка від комплексу "Смерекова хата" (№57б) до житлового будинку № 75
  • Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул.І.Франка, Шевченка, Джерельна в с.Тухля Сколівського району Львівської області .

Два об’єкти реалізовувались по програмі мікропроектів, а саме:

  • Реконструкція вуличного освітлення в смт. Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівської області
  • Реконструкція вуличного освітлення с. Нижнє Синьовидне Сколівського району Львівської області. Вулиці І. Франка, Героїв УПА, Шевченка

На 2019 рік подано заявки на фінансування з обласного бюджету вуличного освітлення в с.Тухля,  с.Орявчик,  с.Тернавка, смт.В.Синьовидне, с.Коростів.

Дороги

По території Сколівського району проходить 339,5 км доріг, які   обслуговувує філія «Сколівський райавтодор». В.т.ч. дороги територіального значення – 46,5 км, та дороги районного значення – 293 км.

По районі проходить 65 км міжнародної автотраси М-06 Київ-Чоп. Дана автотраса знаходиться на обслуговуванні Стрийської ДЕД.

З обласного бюджету в 2018 році на ремонт доріг загального користування виділено 5,75 млн.грн, а саме:

1.Хітар-Тухля - виконано роботи по облаштуванні поверхневого шару асфальтобетону на суму 1 млн.грн., відремонтовано 520 м.п. асфальтного покриття. Виконавець робіт «Сколівський райавтодор».

2.Нижнє Синьовидне-Кам’янка - виконано роботи по облаштуванні поверхневого шару асфальтобетону на суму 1 млн.грн. відремонтовано 480 м.п. асфальтного покриття. Виконавець робіт «Сколівський райавтодор»

3.Сопіт – Підгородці виконано роботи по облаштуванні поверхневого шару асфальтобетону на суму 1,25 млн.грн відремонтовано 600 м.п. асфальтного покриття. Виконавець робіт «Екранбуд» .

4.В.Синьовидне-Дубина-Кам»янка виконано роботи по облаштуванні поверхневого шару асфальтобетону на суму 1,5 млн.грн відремонтовано 510 м.п. асфальтного покриття. Виконавець робіт «Агрошляхбудсервіс».

5.Завадка – Козьова виконано роботи по облаштуванні поверхневого шару асфальтобетону на суму 1 млн.грн відремонтовано 400 м.п. асфальтного покриття.  Виконавець робіт «Агрошляхбудсервіс».

  За кошти експлуатаційного утримання та спонсорські кошти проведено ямковий ремонт на автодорогах:

1.(Київ-Чоп) м.Сколе - проведено ямковий ремонт асфальто-бетонного покриття загальною протяжністю 3,5 км, використано 43 тони асфальту, ліквідовано ямковість площею 353 м.кв.

2.Славське –Опорець проведено ліквідацію ямковості та профілювання дорожнього покриття 4,4 км, вивезено 96,6 м.куб шебеневого матеріалу.

3.Орів –Нижня Стинава -  проведено ліквідацію ямковості 5,1 км, вивезено 200,9 м.куб щебеневого матеріалу.

4.Корчин-Дубина - відремонтовано 1,1 км, вивезено 55,1 м.куб щебеневого матеріалу.

5.Завадка-Орява – проводилась ліквідація ямковості використано 96,1 м.куб щебеневого матеріалу.

6.Східниця-Верхнє-Синьовидне-проведено засипку ям,  використано 70,8 м.куб щебеневого матеріалу.

7.В.Синьовидне-Дубина-Кам’янка- проведено засипку ям, використано 115,2 м.куб щебеневого матеріалу.

8.Завадка-Задільське - проведено профілювання дорожнього полотна, відремонтовано 1,5 км,  вивезено 20 м.куб щебеневого матеріалу.

9.Святослав-Коростів - проведено ямковий ремонт асфальтного покриття площею 150 м.кв., використано 19 т асфальту.

10.Сопіт-Підгородці - проведено засипку ям,  використано 70 м.куб щебеневого матеріалу.

11.Славське-Вигода - проведено засипку ям,  використано 154 м.куб щебеневого матеріалу.

12.Ямельниця-Крушельниця- проведено засипку ям,  використано 154 м.куб щебеневого матеріалу.

13.Нижнє-Синьовидне-Кам’янка - проведено профілювання дорожнього покриття 0,3 км, вивезено153 м.куб. щебеневого матеріалу за кошти експлуатаційного утримання. За спонсорські кошти вивезено 75,8 куб. щебеневого матеріалу. Проведено профілювання дорожнього полотна  з додаванням нового матеріалу. Відремонтовано 0,250 км дороги.

14.Климець-Лавочне-Тухолька-  проведено ремонт дороги за спонсорські кошти. Зокрема ДЛГП Славський галсільліс закуплено 280 м.куб. щебеневого матеріалу в залізниці. Філією «Сколівський райавтодор» вивезено  щебеневий матеріал спрофільовано та відремонтовано 2,7 км дорожнього полотна.

15.Славсько-Хащованя - проведено ремонт за спонсорські кошти Славської ОТГ. Вивезено 557,1 м.куб. щебеневого матеріалу. Проведено профілювання автогрейдером дорожнього полотна та узбіччя дороги. Відремонтовано 3,1 км дороги.

16.Решітка-Ялинкувате -  проведено ремонт за спонсорські кошти Славської ОТГ. Вивезено 248 м.куб. щебеневого матеріалу. Проведено профілювання автогрейдером дорожнього полотна та узбіччя дороги. Відремонтовано 3,0 км дороги.

17.Хітар-Тухля - проведено ремонт за спонсорські кошти вивезено 40,6 м.куб. щебеневого матеріалу. Проведено профілювання автогрейдером дорожнього полотна та узбіччя дороги. Відремонтовано 0,150 км дороги.

За рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів проведено ремонт доріг комунальної власності:

1.Проведено капітальний ремонт дороги по вул. Шевченка в смт. Верхнє Синьовидне . Відремонтовано – 0,347 км. Кошти обласного бюджету -  1 млн.грн., кошти селищної ради - 282,4 тис.грн. ,

2.Проведено поточний ремонт вул.О.Кобилянської в с.Крушельниця. Відремонтовано – 0,0202 км. Кошти обласного  бюджету - 250 тис.грн. та кошти місцевого бюджету - 25 тис.грн. 

Екологія

 В 2018 році в Сколівському районі згідно фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) по 6 об’єктах проведені роботи на загальну суму – 4,8 млн.грн. А саме:

  1. Розширення і реконструкція діючого комплексу очисних споруд та системи каналізації в смт.Славське Сколівського району Львівської області (коригування) – 1,8 млн.грн;
  2. Руслорегулюючі та берегоукріплювальні роботи р.Магура на території Задільської сільської ради Сколівського району Львівської області (капітальний ремонт) – 500 тис. грн;
  3. Придбання спеціального обладнання, транспортних засобів для обслуговування потреб об'єкту комплексної охорони земель природо-заповідного фонду та історико-культурного призначення в с.Урич Сколівського р-ну, Львівської області - 199 тис. грн;
  4. Спорудження протиерозійних стежок та місця відпочинку на території об'єкту комплексної охорони земель природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення, з метою збереження та відтворення природних екологічних систем в с. Урич Сколівського р-ну, Львівської області -  199 тис. грн (На даний час проведено тендер та укладається угода з підрядником на виконання робіт).
  5. Організація роботи лісівничого еколого-просвітницького центру в Крушельницькому лісництві Національного природного парку "Сколівські Бескиди" -  670 тис. грн. ;
  6. Проведення заходів із захисту від підтоплення території та об’єктів в с. Підгородці Сколівського району, русло регулювання та берегоукріплення (капітальний ремонт) -  1,5 млн. грн. 

Вивіз твердих побутових відходів (ТПВ)

 Органами місцевого самоврядування проведено конкурси та укладено угоди на вивезення ТПВ. Централізований вивіз ТПВ здійснюється із 35 сіл району (17 сільських рад). Господарським способом по окремих угодах вивозиться ТПВ із 21 села (14 сільських рад).

 11 органами самоврядування укладено угоди із Стрийською міською радою на перешаровку сміття на Стрийському полігоні ТПВ та оплачені кошти за перешаровку сміття.

 

1.7.ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Будівництво

Важливим показником соціально - економічного розвитку є стан будівництва житла. Основним інвестором  залишається  населення, яке будує житло за власні кошти.

Обсяг прямих іноземних інвестицій складає 1,4 млн. дол.США, або 99,6% до 01.01.2018 року. У розрахунку на одну особу населення складають 28,0 дол.США.

 За обсягом прямих іноземних інвестицій район займає 12 місце в області.  Найбільшу частку в іноземних інвестиціях складають інвестиції в промисловість,  в торгівлю , в туризм.  Будь-який інвестор чекає на виконання трьох чинників для успішного ведення бізнесу: прибутковість, безпека і комфортність, а також — можливість розвитку бізнесу.

На території району ведеться активна робота щодо розбудови відновлювальної енергетики.

Очікується, що у 2019 році запрацюють на повну потужність такі інвестиційні проекти як:

  • Вітрова електростанція потужністю 40 МВт за межами с. Орів та с. Ямельниця (ТзОВ «Сколівська ВЕС»);
  • ВЕС, потужність 23 МВт в с.Опорець турецькою фірмою Atlas global energy з необхідною інфраструктурою (ЛЕП та під’їзна дорога) на території Опорецької, Верхнячківської та Лавочненської сільських рад, а вже сьогодні ці сільські ради отримують кошти до своїх бюджетів від оренди земельних ділянок;
  • Сонячна електростанція на території Верхньосиньовидненської селищної ради ( ТзОВ «Львів лімітед павер»).

На території району потужно працює гірськолижний комплекс «Плай», який кожного року розбудовує свою інфраструктуру. У 2015-2017 роках збудовано 13 будинків відпочинкового типу.  У с.Климець збудовано ековідпочинковий комплекс та завершено будівництво фермерського господарства .  Планується,  що 2019 року буде завезено тварин і розпочнеться повноцінна діяльність господарства.

  Капітальне будівництво

      У 2018 році у районі з усіх джерел фінансування використано 50 млн.115 тис.грн, за рахунок цих коштів виконані роботи, закуплено обладнання для 86 об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення.

Зокрема за кошти ДФРР – 1 об’єкт, субвенція з державного бюджету – 33 об’єкти, кошти обласного бюджету - 20  об’єктів, мікропроекти - 32 об’єкти.

В 2018 році роботи завершені на  76 об’єктах. 4 об’єкти не реалізовувались, 6 об’єктів є перехідними на 2019 рік.  

Державний Фонд Регіонального Розвитку (ДФРР)

Реконструкція з добудовою Верхньорожанківської ЗОШ  I-II ст. на 180 учнівських місць в с. Верхня Рожанка Сколівського району Львівської області.

На фінансування даного об’єкту в 2018 році передбачено 16,8 млн.грн... З них 5 млн. - ДФРР, 6 млн. грн. – обласний бюджет, 5 млн. – кошти місцевого бюджету, 813,476 – субвенція з державного бюджету.

       На даний час першу чергу школи введено в експлуатацію.

        Освоєно (оплачено згідно актів виконаних робіт) за виконані роботи –  16,6 млн.грн., зокрема: 811тис. грн. - кошти субвенції з державного бюджету ,  4,9 млн. грн. – з місцевого бюджету, ДФРР – 4,95 млн. грн., 5,9 млн.грн. – обласний бюджет.

Субвенція з державного бюджету

             За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2018 році реалізовуються 33 проекти, виконано роботи на 28, що становить  85%.. Інші 5 об’єктів є перехідними на 2019 рік. Загальна сума субвенції складає – 11,1 млн.грн., використано – 10,4 млн.грн.

Об’єкти що реалізовувались за кошти обласного бюджету

        За кошти обласного бюджету планувалося реалізовуватися  20 проектів, на 16 об’єктах роботи завершені, що становить 80%. Чотири проекти не реалізовувалися. Загальна сума фінансування з обласного бюджету складає – 19,2 млн.грн., Оплачено –15,2 млн.грн.

Завдання на 2019 рік

   На 2019 рік райдержадміністрацією підготовлено та подано 5 заявок на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку на загальну суму 52 млн. грн., а саме:

  1. Реконструкція з добудовою Верхньорожанківської ЗОШ  I-II ст.. на 180 учнівських місць в с. Верхня Рожанка Сколівського району Львівської області – 10 млн. грн.
  2. Реконструкція з добудовою Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи I-III ступенів Сколівського району Львівської області смт. В. Синьовидне  вул.. Грушевського, №13 – 10 млн. грн.
  3. Неповна середня школа на 150 учнів в с. Коростів Сколівського району Львівської області – 10 млн. грн.
  4. Реконструкція каналізаційно-очисних споруд в м. Сколе Львівської області – 20 млн. грн.
  5. Реконструкція з добудовою існуючого приміщення Сколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ум м. Сколе , вул .Шашкевича, 2 – 2 млн. грн.

 Подано 9 заявок на фінансування з бюджету розвитку обласного  бюджету на загальну суму – 11 млн. 798,583 тис. грн, зокрема:

  1.  Реконструкція з добудовою Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи I-III ступенів Сколівського району Львівської області смт В. Синьовидне вул.. Грушевського, №13 – 1 млн. грн.
  2. Неповна середня школа на 150 учнів в с. Коростів Сколівського району Львівської області» (коригування проекту) – 1 млн. грн.
  3. Реконструкція з добудовою існуючого приміщення ЗОШ I-IIIст. у м. Сколе по вул. Шашкевича,2 – 1 млн. грн.
  4. Реконструкція фасаду історико-краєзнавчого музею "Сколівщина" в м. Сколе Львівської області – 250 тис. грн.
  5. Реконструкція Народного дому  с. Тухля по вул. І. Франка, 109 ( заміна покрівлі) – 698, 583 тис. грн.
  6. Реконструкція систкми вовдвопостачання та водовідведення КЗ СГГ "Сколівська ЦРЛ" – 1300 тис. грн.
  7. Розширення і реконструкція діючого комплексу очисних споруд та системи каналізації в смт.Славське Сколівського району Львівської області. Коригування – 5 млн. грн.
  8. Реконструкція спортивного залу Нижньосиньовидненської ЗОШ І-ІІ ступенів в с.Нижнє Синьовидне Сколівського району Львівської області – 900 тис. грн.
  9. Будівництво футбольного поля зі штучним покриттям по вул. Б. Хмельницького в с. Крушельниця Сколівського району Львівської області. – 650 тис. грн.

 

Мікропроекти

За кошти обласного та місцевих бюджетів у 2018 році в районі реалізовувалося  32 мікропроекти, у тому числі 6 в Славській ОТГ.

Найбільше проектів подано за пріоритетним напрямом «Освітня галузь» - 18 шт., «Інші пріоритети» - 2 шт., «Народні Доми» - 4 шт, «Вуличне освітлення» - 2 шт, «Фапи» - 5 шт. .

Загальна вартість реалізованих проектів становить 7,1 млн.грн., у т.ч.

  • кошти обласного бюджету –3,3 млн.грн.,
  • кошти громад – 1,5 млн.грн.,
  • кошти місцевих рад – 753,0 тис.грн.,
  • кошти районного бюджету складають – 1,5 млн.грн..

 Станом на 01.01.2019 р. роботи завершені по всіх мікропроектах.

 Один мікропроект (реалізація системи на сонячних панелях для економії електроенергії в ДНЗ по вул. Січових Стрільців, 23 в смт. Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівської області) не реалізовувався через відмову селищної ради проводити співфінансування.

Також, слід наголосити, що мікропроекти, які не стали переможцями у 2018 р. були дофінансовані з районного бюджету, за умови, що сума, яка передбачалася з обласного бюджету , фінансувалася з відповідної місцевої ради.   

          Конкурс мікропроектів продовжує працювати і в 2019 році. Всього подано 70 проектів , в тому числі по Славській ОТГ 14. Тепер чекаємо результату конкурсу.

 

1.8.ПІДПРИЄМНИЦТВО

На території району здійснюють свою діяльність 143 юридичні особи та 1284 фізичні особи-підприємці. Питома вага надходжень до Зведеного бюджету складає 16,5%.

Виплата допомоги по безробіттю на відкриття підприємницької діяльності – це чудовий інструмент, який мотивує людей розпочати власний бізнес. Середня одноразова сума виплати невелика – близько 10 тисяч гривень, але ця допомога дає можливість зробити перші кроки для розвитку власної справи.  Так, впродовж 2018 року 7 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю .

У 2018 році  працював пілотний проект Міністерства соціальної політики України «Рука допомоги»  який реалізується за підтримки Світового банку. Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Даним проектом скористалися цього року чотири підприємці.

         З врахуванням рекреаційного потенціалу, інвестиційної привабливості та можливості залучення широких верств населення до підприємницької діяльності розроблено Регіональну програму сприяння розвитку підприємництва на Сколівщині на 2019- 2020 роки.

 

1.9. НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТУ

За 2018 рік збір до Зведеного бюджету району склав 671,5 млн.грн., що становить  25,2% росту до відповідного періоду минулого року . (2017 р. – 536,6 млн.грн.) .

Збір до Державного бюджету зріс на 18,3% і склав 429,5 млн.грн. .

До місцевого бюджету  надійшло 242,0 млн.. грн., що на  68,6 млн.грн. більше , ніж у 2017 році (139,6 %) .

Завдання 2019 рік:

- забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів
(обов’язкових платежів) до Державного та місцевих бюджетів;
скорочення наявного та недопущення зростання податкового боргу по платежах до бюджетів усіх рівнів;

- підвищення результативності бюджетних видатків і відповідальності розпорядників бюджетних коштів за досягнення визначених цілей, забезпечення економічної стабільності, збалансованості та стійкості бюджетної системи;

- проведення засідань робочої групи з питань погашення податкового боргу та виконання мінімальних завдань з метою мобілізації грошових надходжень до бюджетів усіх рівнів, скорочення заборгованості із сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів здійснення контролю за найбільшими підприємствами-недоїмниками та вжиття заходів щодо стягнення належних коштів до бюджету.

2.РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

2.1.ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Соціально-економічний розвиток району залежить від розвитку ринку праці та створення умов для забезпечення ефективних робочих місць.

  Так, за 2018 рік в районі створено 472 нових робочих місць, в тому числі:

  • зареєстровані юридичні особи – 38
  • зареєстровані фізичні особи-підприємці  – 253;
  • 157 – наймані працівники у фізичних та юридичних підприємствах.

         На обліку в районному центрі зайнятості перебуває 3509 осіб з числа незайнятих, з них 264 особи із статусом безробітного.   Отримують допомогу по безробіттю 221 особа. Охоплено професійним навчанням  234 особи. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 230 осіб, у тому числі безробітні – 76 осіб. 17 безробітних осіб працевлаштовано на нові робочі місця із здійсненням компенсації працедавцям єдиного внеску .

    Середня заробітна плата одного штатного працівника по району становить 7641,8 грн. при середньообласному 7407,9 грн. 

 

2.2.СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В районі, як і в цілому в державі, в основу пріоритетів соціальної політики покладено вирішення проблем соціально-незахищених верств населення, малозабезпечених сімей, інвалідів, учасників АТО.

Постійно проводилися обстеження умов проживання інвалідів, виявлення їх потреб у наданні соціальної допомоги вдома, соціально-побутової та медико-соціальної реабілітації.

Станом на 01.01.2019 року виплачено державних соціальних допомог та компенсацій  на загальну суму 123,5 млн.грн 5124 одержувачам.

Серед найбільш чисельних є державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям. Цього виду допомог одержувачів є 3473 сімей і протягом 2018 року їм виплачено 87,5 млн.грн.

Також, виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам вихователям і прийомним сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною". Зокрема, призначена і виплачується допомога в сумі 16,3 млн.грн  7-ом прийомним сім'ям.

Однією з найбільш поширених та масових за обсягом видів адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - є житлові субсидії на відшкодування витрат на оплату житла, комунальних послуг, природного газу, електроенергії та придбання твердого палива і скрапленого газу. У 2018 році субсидії на житлово-комунальні послуги призначено 2881 сім'ям на загальну суму 12,0 млн.грн та субсидії на тверде паливо  призначено 1961 сім'ям на суму 5,2 млн.грн. 

За 2018 рік виплачено 726 сім»ям державної соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства на загальну суму 16,3 млн. грн.

В 2018 році було скеровано на відпочинок та оздоровлення   81 дитина шкільного віку із числа дітей пільгових категорій.

У районі забезпечені необхідні умови для функціонування територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян, який охоплює усі населені пункти району.

2.3.РОБОТА З ДІТЬМИ

          Станом на 01. 01. 2019 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 74 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

          На території району функціонує: 7 прийомних сімей (ПС), де влаштовано 16 дітей:

Протягом року статус дитини –сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надано 8 дітям.

  З них  влаштовано:

- 7 дітей під опіку, піклування громадян;

-1 дитина – дитячий будинок сімейного типу;

-1 дитина -усиновлена.

          8 дітей не забезпечені житлом, з них 1 дитина перебуває на квартирному обліку у Сколівській міській раді, 2 дітей в Тухлянській сільській раді, 3 дітей в славській селищній раді, 2 дітей будуть поставлені на квартоблік з досягненням 16 річного віку.

Згідно  «Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2016-2018 роки», яка затверджена рішенням Сколівської районної ради № 34 від 24.12.2015 року у 2018 році було придбана трьохкімнатна квартира в м.Стрий для однієї дитини позбавленої батьківського піклування та двох осіб з числа дітей позбавлених батьківського піклування (родинна група) за кошти районного (300,0 тис.грн) та обласного бюджетів (432,0 тис.грн).

З метою профілактики правопорушень та злочинності в учнівському середовищі та  з метою захисту прав та законних інтересів дітей, профілактики правопорушень та злочинності у  їх середовищі. виявлення фактів вчинення ними та відносно них правопорушень, порушення правил торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, зокрема продаж їх дітям проводяться рейди «Урок», «Вокзал»,  «Діти вулиці», «Підліток».

 

3.ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ

3.1.ОСВІТА

Заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО)

Відповідно до рішення Колегії райдержадміністрації від 06.09.2018 року та рішення XXVII сесії Сколівської районної ради від 07.09.2018 року  є 42 заклади загальної середньої освіти(ЗЗСО), в яких навчаються – 4189 учнів.

Середня наповнюваність класів – 13,46 учня на клас.

Індивідуальною формою навчання охоплено 184 учні, з них за станом здоров’я – 15.

ЗЗСО району обслуговують 16 шкільних автобусів (3 шкільні автобуси підлягають списанню) .

Відповідно до рішення XXІV сесії Сколівської районної ради від 07.06.2018 року № 513 проведено заходи з оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Сколівського району на 2018-2019 навчальний рік.

В 2018-2019 н.р. функціонує 5 малокомплектних шкіл:з них:

- три ЗЗСО І-ІІІ рівнів наповнюваністю до 100 учнів (Головецька ЗОШ І-ІІІ ст., Росохацька ЗОШ  І-ІІІ ст., Орівський ЗЗСО І-ІІІ р.),

- два ЗЗСО І-ІІ рівнів наповнюваністю до 40 учнів (Плав’я-Бринівська ЗОШ І-ІІ ст., Ямельницька ЗОШ І-ІІ ст.) .

        Відповідно до проведених заходів з впорядкування мережі ЗЗСО на 2018-2019 н.р. місячний фонд економії оплати праці становить 221,0 тис. грн. (30,23 ставок педагогічного та обслуговуючого персоналу).

Заклади дошкільної освіти (ЗДО)

В районі працює 13 закладів дошкільної освіти, в яких виховується 592 дітей. Сформовано 32 групи.

Функціонує  5 навчально-виховних комплексів «ЗОШ – ДНЗ» на базі яких працюють дошкільні групи (272 дошкільнят)  по підготовці дітей 5-річного віку до навчання в школі.

Планується відкриття закладу дошкільної освіти в Крушельниця (одна група на 15 дітей). В с.Труханів цього року вже відкрито дошкільний навчальний заклад (дві групи дітей) .

Заклади позашкільної освіти (ЗПО)

В районі функціонує 2 ЗПО: Будинок дитячо-юнацької творчості відвідує 742 вихованців в 36 гуртках; Дитячо-юнацька спортивна школа, де займаються 250 вихованців у 3 секціях.

Інклюзивна освіта

Рішенням ХХ сесії  VІІ скликання Сколівської районної ради №425 від 14.12.2017 р. створено Сколівський Інклюзивний Районний Центр. З 01.10.2018 року розпочав роботу  в 4 приміщеннях Сколівської ЦРЛ на правах безкоштовного користування.

 

3.2.ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

Медичну допомогу населенню району надають 53 медичні заклади: Сколівська ЦРЛ на 169 ліжок, Славська МЛ на 15 ліжок, Сколівська районна стоматологічна поліклініка, 14 лікарських амбулаторій ЗП-СМ загальною потужністю 925 відвідувань в зміну, 36 ФАПів.  108 лікарів, 239 осіб середнього медичного персоналу Сколівської ЦРЛ надають медичну допомогу населенню району.

Першочерговим завданням на 2019 рік є перетворення лікарні, отримання ліцензії та реформування вторинної  ланки.

XXIX сесія VII скликання Сколівської районної ради вирішила (рішення № 709 від 20.12.2018 р.) припинити діяльність комунального закладу Сколівської районної ради «Сколівська центральна районна лікарня» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Сколівська центральна районна лікарня» Сколівської районної ради Львівської області.

Впродовж 2018 року лікарську амбулаторію с.Лавочне реорганізовано в амбулаторію ЗП-СМ, проведено перетворення Сколівської стоматологічної поліклініки та Славської МЛ  в комунальні некомерційні підприємства.

Станом на 01.01.2019 р. створено КНП «Сколівський центр первинної медичної допомоги».

На даний час з лікарями первинної ланки підписано 19 693 декларації.

Неукомплектованими лікарськими посадами залишаються лікарські амбулаторії сіл Орів, В.Рожанка.

На даний час проходять інтернатуру 4 лікарів ЗП-СМ, які будуть працювати в районі. Охоплення сімейними лікарями 40,5 тис.осіб, що складає 85,2 %  від усього населення району.

По програмі «Онкопревенція» у 2018 році отримано апарат УЗД. 

КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ» подала заявку на участь у конкурсі проектів регіонального розвитку у 2019 році за рахунок коштів державного бюджету у рамках виконання угоди про фінансування програми підтримки секторальної підтримки ЄС щодо відкриття відділення медицини невідкладних станів на базі приймального відділення КЗ СРР «Сколівська ЦРЛ» та придбання санітарного автомобіля.

3.3.КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури району налічує 50 народних домів,  52 бібліотеки, три дитячі музичні школи ( Сколівська школа мистецтв та Козівська дитяча музична школа, Славська школа мистецтв ) та історико – краєзнавчий музей «Сколівщина».

Протягом року було проведено 3710 заходів ( концерти, конкурси, виставки, майстер-класи, флеш-моби, кіно, ).

Творчі колективи Сколівського району прийняли участь у 10 обласних оглядах – конкурсах, де завойовано одне «Гранд прі» Народним ансамблем пісні і танцю «Бойківщина» на огляді конкурсі хорових колективів у м. Самбір 25.03.2018 року.  Представлення на обласному фестивалі автентичного одягу етнічних районів у м. Львів.  Перше місце в обласному огляді – конкурсі театральних колективів «Театральна осінь» у м. Стрий драматичним аматорським колективом «Дзвін» с. Козьова. Третє місце в обласному огляді – конкурсі читців у м. Львів Вікторією Норичко,  друге місце на огляді - конкурсі ансамблів народної музики у м. Пустомити Народним ансамблем народної музики «Файні бойки»,  перше місце у огляді – конкурсі хореографічних колективів у с. Оброшино 28.10.2018 року Народним танцювальним ансамблем «Водограй».

Творчі колективи району були представлені в рамках «ІІ Етно – Фестивалю гостинності» (м.Жидачів, м.Стрий, м.Турка).

 Мистецькі школи району (Дитяча музична школа с.Козьова та Сколівська школа мистецтв ) взяли участь у обласному мистецькому фестивалі «Від школи до школи».

  Було проведено концерти – вітання для військовослужбовців у військовій частині в с. Тисовець (5 разів) та на полігоні Яворів.    Взято участь у  першому міжнародному фестивалю «Мисливська ватра» у м. Сколе 15.09.2018 року.

  У бібліотеках району було 6 зустрічей з письменниками, де було презентовано 6 нових книг.

У свято Покрови, День козацтва, створення УПА та День Захисника України в місті Сколе урочисто відкрито історико-краєзнавчий музей  «Сколівщина». Музей на сьогодні став одним із найбільш відвідуваних закладів району.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора