Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Новини Сколівщини

ВІДБУВСЯ III ЕТНОФЕСТИВАЛЬ ГОСТИННОСТІ СКОЛІВСЬКОГО РАЙОНУ НА ЯВОРІВЩИНІ

Дата створення: 16:50 24.06.2019, Переглядів: 224

23 червня на Яворівському Полігоні с.Старичі відбувся III Етнофестиваль гостинності Сколівського району на Яворівщині. Фестиваль не лише ознайомив глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дав змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захватними ритмами танцю. Він покликав відроджувати та популяризувати народні звичаї й традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю. Найкращі аматорські колективи Сколівщини демонстрували захисникам свої спеціальні програми. Для присутніх лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика, гуморески.

МЕШКАНЦЯМ ОБЛАСТІ НАГАДУЮТЬ ЩОДО МОЖЛИВОСТІ СКОРИСТАТИСЬ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЮ СИСТЕМОЮ

Дата створення: 16:47 24.06.2019, Переглядів: 215

Для мешканців області діє геоінформаційна система – сучасна комп'ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території (електронне відбивання карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні) з інформацією табличного типу (різноманітні статистичні дані, списки, економічні показники тощо). Як інформують у департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА ГІС базується на основі містобудівного кадастру та ведеться з урахуванням даних земельного кадастру. Запровадження ГІС містобудівного кадастру передбачає створення динамічної бази даних про що існує забудову з конкретизацією прив'язки об'єктів до певної території чи земельної ділянки. Кадастр базується на картографічній основі у системі координат УСК-2000.

Утримання осіб літнього віку їхніми родичами – це важливий обов’язок для їхніх молодших родичів

Дата створення: 16:18 24.06.2019, Переглядів: 204

Про це розповідає Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  Пані Маріє, розкажіть, будь ласка, чим зумовлена наша розмова? Останнім часом до нашого центру звертаються багато громадян, які хочуть дізнатися, чи мають вони право на утримання від своїх дітей та внуків. Тому думаю, що ця консультація стане у пригоді особам літнього віку, а  їхніх дітей, внуків та правнуків заставить задуматися над тим, що вони мають обов’язок перед своїми рідними. Так, повнолітні дочка й син зобов'язані утримувати батьків, які непрацездатні та потребують матеріальної допомоги. Окрім цього, у разі хвороби чи інвалідності батьків вони зобов’язані брати участь у витратах на їхнє лікування.

Як не стати жертвою блискавки під час грози?

Дата створення: 15:37 24.06.2019, Переглядів: 170

Влітку сильна спека в Україні чергується із грозами – типовим атмосферним явищем теплої пори року. Найнебезпечнішими під час грози є розряди блискавки, температура якої може перевищувати 30 тисяч градусів за Цельсієм – це приблизно в 5 разів більше за температуру на поверхні Сонця. У середньому блискавичний розряд поширюється зі швидкістю понад 190 тисяч км/с, а його довжина становить 3-4 км. За статистикою, щороку в світі від удару блискавки гинуть до 3000 людей. У зв’язку з цим закарпатські рятувальники в черговий раз нагадують громадянам правила безпечної поведінки в грозу.

Шановні любителі шахів Сколівщини!

Дата створення: 16:11 21.06.2019, Переглядів: 199

Шахово-шашкова федерація Сколівського району запрошує Вас взяти участь в першості району з шахів (без вікових обмежень), присвяченому Дню Конституції України, що відбудеться 30 червня 2019 року в ОНЗ «Сколівська академічна гімназія при Національному університеті «Львівська політехніка» імені Героя України Героя Небесної Сотні Олега Ушневича». Початок реєстрації учасників 10.00 год. Початок турніру 10.30 год.

Туристів запрошують здійснити сходження на гору Лопату

Дата створення: 14:32 21.06.2019, Переглядів: 215

Група туристів з Сумщини зійшла на гору Лопата – це гірська вершина в межах НПП «Сколівські Бескиди» висотою 1210 метрів над рівнем моря, яка розміщена на хребті Зелем’янка на відстані 8 км на південь від міста Сколе. Цими днями. Маршрут на гору Лопата – один з найвідвідуваніших на території парку і привертає увагу вражаючими краєвидами, багатою флорою та фауною, а найголовніше – чистим гірським повітрям.

Запрошуємо молодь Сколівщини долучитися до молодіжного квесту

Дата створення: 11:43 21.06.2019, Переглядів: 220

30 червня 2019 року Львівська обласна державна адміністрація спільно із молодіжними громадськими організаціями області організовує святкування Дня молоді. Цьогорічне свято буде наповнене різноманітними локаціями та активностями, зокрема, надувний скеледром, «битва на купинах», буде функціонувати дитяче містечко, майстер-класи та неформальна освіта, фестиваль культур, гастро-локація, пластове містечко, інтелектуальнорозважальна гра Mind Game та вечірня програма.  В рамках святкування, Львівський обласний молодіжний центр та Молодіжна рада профспілок Львівщини організовує квест для молоді, в якому учасники зможуть розвинути вміння працювати в командах та творче мислення. Початок об 11.30 год за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12.

На Львівщині очікують погіршення погодних умов

Дата створення: 11:40 21.06.2019, Переглядів: 197

У зв’язку із проходженням та впливом атмосферних фронтів від циклонічної депресії над Норвезьким морем та Скандинавією очікується ускладнення погодних умов. Вдень 21 червня грози, місцями значні дощі та сильні зливи, град, шквали 15 – 20 м/с. 22 – 23 червня значні дощі, місцями сильні. Грози, подекуди град та шквали 15 – 20 м/с. Ускладнення погодних умов відповідає ІI рівню небезпечності (помаранчевий).

Мешканцям Львівщини нагадують як вберегтись від кліщів

Дата створення: 10:47 21.06.2019, Переглядів: 205

Найбільш поширеною серед інфекцій, які передаються кліщами, на території Львівської області є хвороба Лайма. Це захворювання викликається спірохетами роду Борелія і характеризується важкістю перебігу, ураженням різних органів та систем організму людини (шкіри, серця, суглобів, нервової системи, органів зору та ін.). Хвороба може виникнути після укусу кліща вже через 7-10 днів, а іноді інкубаційний період триває понад 6 місяців.

Як провести атестацію робочих місць за умовами праці?

Дата створення: 16:24 20.06.2019, Переглядів: 197

Атестація робочих місць за умовами праці (надалі — АРМУП) проводиться на підприємстві відповідно до вимог таких нормативних актів: