Сколівська районна державна адміністрація
Львівська область, Сколівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Туризм та рекреація

Туризм  є  пріоритетним напрямком  розвитку  Сколівщини.  Подальший розвиток туризму сприятиме підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву, залученню туристів до пізнання багатої природної та історико-культурної спадщини краю, збереженню екологічної рівноваги.

Основним напрямком туристичної діяльності, що розвивався в даній місцевості з 60-х років минулого століття є гірськолижна інфраструктура, яка зараз налічує: 5  підвісних пасажирських канатних доріг, 29  бугельних  витягів, 30  гірськолижних  трас, різної складності. Більшість туристичних потоків припадають на зимовий період (близько 65%) коли можна займатися гірськолижним спортом, але в своїй більшості дані об’єкти (ППКД, витяги) є застарілими і не відповідають сучасним вимогам, особливо це стосується смт.Славсько на г. Тростян та с.Тисовець на г.Козій. Тому основним завданням на 2017 рік є залучення інвестицій в даний сектор туристичної діяльності та створення умов для безпечного експлуатування ППКД та витягів.

Грунтовних змін потребує також сектор розміщення, зокрема бази відпочинку та суб’єкти підприємницької діяльності сільського зеленого туризму (СЗТ).

Потрібно відмітити що загальна кількість садиб які потенційно можуть займатися СЗТ по Сколівському районі близько 300 господарств, але в зв’язку з відсутністю постійного попиту на даний вид послуг та небажання легалізовуватись більшість з них офіційно не зареєстровані, що значною мірою негативно впливає на формування місцевих бюджетів. Тому у грудні 2016 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено три виїзди з метою проведення роз’яснювальної роботи серед власників агроосель щодо їх реєстрації.

Серед 89  відпочинкових  закладів (бази відпочинку, пансіонати, готелі), близько третини працюють тільки у літній період, отже основними напрямками інвестиційної активності в цій сфері є модернізація старих відпочинкових комплексів та освоєння нових територій придатних для рекреації.

Важливим фактором збільшення туристичних потоків є загальний розвиток соціальної та транспортної інфраструктури господарства району зокрема: у випадку завершення побудови дороги на ділянці від с.Хащованя до с. Нижній Студений в рамках проекту «Тисовець-Славське-Боржава» та об’єднання туристичних потенціалів півдня Львівської та гірської частини Закарпатської областей стає очевидним що рекреаційні та готельні об’єкти, а також заклади громадського харчування  Сколівщини набудуть значного поштовху у своєму розвитку (покращення рівня надання послуг, розширення асортименту дозвілля, будівництво нових та реконструкція діючих об’єктів соціальної інфраструктури). Так, у 2016 році силами і коштами приватних підприємців та громади району проведено робіт на загальну суму близько 1 млн.грн. по будівництву дороги від с.Хащованя до с. Нижній Студений.

       На території району функціонують ряд туристичних маршрутів різної тематики, зокрема: пішохідні, кінні, екологічні, велосипедні. Надзвичайно цікавими є історико-етнографічні об’єкти району. 

В останні роки значно розширився асортимент надання додаткових послуг в туристичній сфері, зокрема: прокат різноманітного туристичного спорядження, створення додаткових та впорядкування діючих зон відпочинку, збудовано перший в області альпінпарк, в більшості відпочинкових комплексах є дитячі ігрові майданчики, збудовано багато невеликих басейнів на території готелів та агроосель, діє боулінг клуб, є можливість порибалити.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора