Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Туризм та рекреація

Туризм  є  пріоритетним напрямком  розвитку  Сколівщини.  Подальший розвиток туризму сприятиме підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву, залученню туристів до пізнання багатої природної та історико-культурної спадщини краю, збереженню екологічної рівноваги.

Основним напрямком туристичної діяльності, що розвивався в нашому районі починаючи з 60-х років минулого століття є гірськолижна інфраструктура, яка зараз налічує: 5  підвісних пасажирських канатних доріг, 29  бугельних  витягів, 30  гірськолижних  трас, різної складності.

На території Сколівського району знаходяться 92 діючі відпочинкові заклади (готелі, бази відпочинку, мотелі, кемпінги, пансіонати) із загальною кількістю 3300 місць. 40 % з них відповідають сучасним вимогам готельного господарства, решта потребують модернізації та реконструкції.

Середня завантаженість відпочинкових закладів складає 30-35%. Протягом року район відвідують 190-220 тис. туристів. Посезонно найбільша відвідуваність відпочинкових закладів спостерігається у зимовий період, близько 55 %, літо-30%, але за останні два роки ситуація значно вирівнялася, у 2019 році складала 48% зима 39% літо.

Потрібно відмітити, що загальна кількість садиб, які потенційно можуть займатися сільським зеленим туризмом по Сколівському районі близько 500 господарств, але в зв’язку з відсутністю постійного попиту на даний вид послуг та небажання легалізовуватись більшість з них офіційно не зареєстровані, що значною мірою негативно впливає на формування місцевих бюджетів.

На території району функціонують ряд туристичних маршрутів різної тематики, зокрема: пішохідні, кінні, екологічні, велосипедні. Надзвичайно цікавими є історико-етнографічні об’єкти району. В 2019 році нових шляхів в користування не введено, але відновлено пішохідно-велосипедний шлях №505 с.Козьова-с.Тухля із відгалуженням на г. Маківка, пішохідний маршрут на г. Лопату та ділянку транзитного велосипедного шляху №12 «Франковими шляхами».

В останні роки значно розширився асортимент надання додаткових послуг в туристичній сфері, зокрема: прокат різноманітного туристичного спорядження, створення додаткових та впорядкування діючих зон відпочинку, функціонує 2 альпінпарки, в більшості відпочинкових комплексах є дитячі ігрові майданчики, збудовано багато невеликих басейнів на території готелів та агроосель, діє боулінг клуб, пейнтбол-майданчики, є можливість порибалити.

З метою промоції туристично-рекреаційного потенціалу району та збільшення кількості туристів, Сколівщина в поточному році прийняла участь  у Міжнародній туристичній виставці-салоні UITТ в м. Київ 27-29 березня, виставці «ТурЕКСПО» 30 жовтня – 1 листопада 2019 р. в м. Львів також проведено Форум до Всесвітнього дня туризму 27 вересня 2019 р. на гірськолижному комплексі «Плай».

     

Завдання на 2020 рік:

-залучення інвестицій в гірськолижний сектор туристичної діяльності та створення умов для безпечного експлуатування канатних доріг та витягів;

-розробка нових рекреаційних зон  та реалізація інфраструктурних інвестиційних проектів;

-забезпечення організаційних заходів та технічних вимог до безпеки туристів на відпочинкових комплексах, гірськолижних трасах та туристичних маршрутах району.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора