Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

За несанкціоноване вирощення маку чи конопель передбачене покарання

 

25 травня цього року на території Сколівського району Львівської області розпочалися комплексні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак», які триватимуть до 27 вересня 2018 року. Головна мета – виявлення та знищення незаконних посівів рослин снотворного маку та конопель, недопущення їх незаконного обігу, перекриття каналів збуту та запобігання фактам незаконної заготівлі наркотичної сировини.

Звертаємо увагу на те, що навіть декоративний мак містить у своєму складі наркотично активний алкалоїд опію – морфін, тому попереджаємо громадян не сіяти декоративний мак на клумбах, біля житлових будинків чи в приватному секторі, щоб не мати неприємностей у подальшому.

За незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 106 - 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин караються накладенням штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 1700 грн.) з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин. За незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель передбачено кримінальну відповідальність за статтею 310 Кримінального Кодексу України: карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 8500 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, а незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель в кількості більше п’ятисот рослин караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років за цією ж статтею Кримінального Кодексу України.

У разі виявлення громадянами незаконних посівів рослин снотворного маку чи конопель у приватних осіб, серед поля тощо або наявності будь-якої інформації щодо місцезнаходження таких насаджень, просимо повідомляти за номерами телефонів: 102, 2-13-41 або 097-46-15-71-8.

Оперуповноважений сектору кримінальної поліції Сколівського ВП Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області капітан поліції Анатолій Дуб

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора