ПРАВО НА КОЖНИЙ ДЕНЬ

Як завжди, по плану і вчасно, ГО Імпульс розпочала другий модуль навчань «Правова грамотність» в рамках реалізації програми по громадянській освіті для людей старшого віку. Програма модуля - цікава і насичена, в чому велика заслуга його автора і тренерки Віри Андрейків Vira Andreikiv. Крім теоретичних знань, учасники навчань отримають практичні інструменти і механізми, які допоможуть людям старшого віку ефективно використовувати їх у відстоюванні своїх прав в юридичній, соціальній, економічній та інших сферах повсякденного життя.

Особливістю навчань є не тільки велике бажання і величезний ентузіазм наших студентів-пенсіонерів. Команда проекту і координатори СЦОД раді, що освітній проект стає площадкою для популяризації підприємницьких ініціатив місцевих підприємців. В с.Підгородці, наприклад, п.Люба Кузик Lyubov Kuzik презентувала свої підприємницькі задуми і запросила учасників навчань долучитись до їх реалізації: збір карпатських трав, розміщення туристів в приватних оселях, створення місцевого музею і туристичної атракції «У дворі – на коні!».

Тішить і те, що районні соціальні служби проявили підтримку в реалізації проекту і долучаються до його заходів. Уже на першому тренінгу з правової грамотності слухачі отримали детальну і достовірну інформацію про свої пенсійні права. В процесі інтерактивного спілкування присутня на заході керівниця Сколівський відділ обслуговування громадян-сервісний центр ГУ ПФУ Лілія Осипівна Іванюк дала достовірні роз'яснення щодо пенсійного забезпечення, про права на пільги, допомоги та компенсації. Та найголовніше, що учасники заходу отримали відповіді на свої численні «наболілі» запитання, які здебільшого стосувались питань нарахованої пенсії.
Не менш важлива особливість проекту – ми не відкладаємо «у довгий ящик» надання інформаційної консультації людям старшого віку, які виникають під час навчань. Як уберегти себе правовими методами від «заїжджих» і віртуальних аферистів? Такий запит був нагальним, тому вже на 1-му тренінгу з правової грамотності тренерка Оксана Жукевич-Кузів дала практичні поради щодо грамотних правових дій в разі виникнення загрозливих ситуацій.

Гордість проймає за команду, з якою ГО працює в Підгородецькій громаді, і ту справу, яку ми робимо спільно. Насамперед подяка гостинним господарям Підгородецька Середняшкола і натхненному організатору освітніх ініціатив в громаді Ольга Прецель. Щотижня, інтенсивно, але завдяки вам - ми все встигаємо! Дуже цінуємо і поважаємо кожного з вас колеги Ганна БайкеничГалина ВаргасСвітлана ЩурНаталя ЛавришинГанна Щур і всьому педагогічному колективу школи. Ви - безцінна частинка нашого проекту. Разом з вами у нас формується справжня народна Школа підготовки громадсько-активних людей старшого віку.
Спасибі колеги за ваш внесок у нашу спільну роботу.

Тренінг «Законодавча база соціальної підтримки ЛСВ» відбувся в рамках проекту ГО Імпульс «Громадянська активність людей старшого віку - ресурс до розвитку громад Сколівщини», який реалізується у партнерстві з DVV International Ukraine в рамках Міжнародного проекту «Регіональні голоси - громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі» за підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини Auswärtiges Amt (https://www.facebook.com/AuswaertigesAmt ).