Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Об'єднані територіальні громади – можливості для місцевого розвитку і крок до євроінтеграції»

Фото без опису25 березня в с.Козьова відбулась інформаційно-роз´яснювальна зустріч «Об´єднані територіальні громади – можливості для місцевого розвитку і крок до євроінтеграції». Захід проводився в рамках проекту «Сільська освітня новація – надійна європейська інтеграція», який реалізується на Сколівщині громадською організацією  «Інформаційно-навчальний центр «Імпульс».  Учасниками зустрічі стали представники органів місцевого самоврядування та громадськості сіл Козьова, Плав´я, Завадка, Орява,  Тухля і м.Сколе. Третина учасників зустрічі – депутати місцевих рад.

В роботі заходу взяв участь керівник апарату Сколівської райдержадміністрації Іван Ватагович, який повідомив учасників про наявні успіхи і ті кроки, які здійснює адміністрація на шляху проведення реформ.

Фото без описуВ ході зустрічі голова сільської ради Олег Клепуц озвучив ряд  проблемних питань, з якими зустрілась Козівська громада уже на стартовому етапі об´єднання з потенційними громадами сіл  Плав´я, Риків, Орява.

Експерт Галина Гречин, регіональний консультант Львівського регіонального відділення Асоціації міст України, у своїй презентації «Децентралізація та реформи місцевого самоврядування в контексті євроінтеграційних реформ» ознайомила учасників з основними положеннями реформи,  а також із ходом децентралізації на Львівщині. Були висвітлені основні об’єктивні труднощі, з якими зустрілись ОТГ, а також перспективи впровадження реформ для розвитку громад.

Фото без описуПід час та після презентації в учасників виникло чимало практичних запитань, які стосувались освіти, медицини, розподілу ресурсів і багато інших. Особливо корисними для всіх стали продемонстровані конкретні статистичні дані господарювання районів Львівщини у найважливіших сферах, які дали можливість зрозуміти причини економічних труднощів і необхідність впровадження реформ, як єдиного шляху для наближення до європейських стандартів.

Жвавою і насиченою була частина зустрічі, під час якої у форматі скайп-зв´язку учасники заходу мали можливість поставити запитання представникам громад, які вже пройшли шлях об´єднання і з «перших уст» почути відповіді на питання. Спеціаліст з економічних питань Грабовецької ОТГ п.Романа Лев-Караваєва дала практичні рекомендації щодо шляхів мінімізації ризиків, з якими, як правило, стикаються всі громади на початковому етапі реформування.

 «Село Козьова лише на початку цього шляху. Саме тому активна комунікація та обмін досвідом є дуже важливим, адже дозволить оминути повторення помилок при побудові потужних та успішних громад» - резюмувала пані Галина Гречин.

Довідково:   Інформаційно-роз´яснювальна зустріч була підготовлена за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) в межах проекту «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень  та політичних консультацій і Європейської правди за інформаційної підтримки Департаменту внутрішньої і інформаційної політики ЛОДА. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора