Новини Сколівщини
07 Квітня, 2020 р., 14:40
Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” від 01.04.2020 № 251. Дана постанова передбачає:
06 Квітня, 2020 р., 14:22
Згідно Постанови №5 головного державного санітарного лікаря України від 30. 03. 2020 "Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" в місцях торгівлі органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування постановлено забезпечити можливість функціонування ринків лише за дотримання наступних умов:
зареєстрований оператор ринку харчових продуктів;
знаходження на ринку не більше одного відвідувача на 20 кв.м. торговельної площі;
наявна можливість забезпечення дотримання відстані між покупцями в чергах не менш ніж 1,5 метри;
забезпечення відповідного персоналу та покупців засобами індивідуального захисту;
06 Квітня, 2020 р., 14:12
Сьогодні, 6 квітня, на YouTube-каналі МОН, а також ще на 14 телеканалах та медіаресурсах розпочалась трансляція уроків для учнів 5-11 класів на карантині. Відтак, на YouTube-каналі МОН можна переглянути уроки для кожного класу. Публікуватимуться вони за розкладом – один за одним, щоб можна було краще структурувати заняття. Під кожним відео учень також може знайти рекомендоване домашнє завдання на закріплення теми.
06 Квітня, 2020 р., 13:47
На Урядовому порталі опубліковано постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» від 25 березня 2020 року. Про це інформують у Міністерстві розвитку громад та територій України. Згідно з постановою, на період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії (переїзд родини або смерть одинокої особи).
06 Квітня, 2020 р., 13:45
Від сьогодні Гаряча лінія з протидії узалежнення та співузалежнення прийматиме дзвінки у цілодобовому режимі. Досвідчені психологи з терапії узалежнень нададуть кваліфіковану допомогу особам з хімічною та поведінковою залежністю, а також їх близькому оточенню (співзалежним). Співзалежність розвивається там, де близька людина узалежнюється від алкоголю, наркотиків, азартних ігор тощо. Контактний номер Гарячої лінії - 0800600035.
06 Квітня, 2020 р., 12:01
З кожним роком питання вирішення проблеми знищення побутового сміття стає все більш актуальним. В Україні щорічно утворюється близько 50 мільйонів кубометрів твердих побутових відходів, 97% з яких викидаються, вивозяться на сміттєзвалища і полігони для захоронення. Часто для вирішення даної проблеми вдаються до спалювання сміття, але ж наскільки це шкідливо? Рівень шкоди залежить від складу сміття. Спектр токсичних шкідливих для людського організму речовин, які виділяються при цьому, надзвичайно широкий.
Світовий досвід свідчить, що безпечних сміттєспалювальних технологій не існує. Ніякі санітарно-захисні зони не зможуть захистити людей від масштабних токсичних викидів. Такий спосіб поводження з відходами завдає шкоди навколишньому середовищу і є економічно витратним. Весь світ прагне зменшувати кількість відходів, які постійно утворюються, якомога повніше переробляти їх і вже на стадії розробки нових товарів знати шляхи їх утилізації. До того ж, ні в одній соціально і економічно розвиненій країні не ведеться спалювання «непідготовлених» відходів.
Восени прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. Проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери хімічними речовинами з токсичним (небезпечним) впливом.
Спалювання пластикового сміття надзвичайно шкідливе як для навколишнього середовища, так і для здоров’я людини. У продуктах горіння містяться дуже небезпечні речовини – оксиди азоту, сірка, феноли, токсичні вуглеводи, канцерогенні діоксини, які можуть впливати на спадковість, не кажучи про сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Відомі випадки отруєння шкідливими речовинами, що виділяються при спалюванні пластикового сміття. Серед них дуже сильна отрута, створена людиною – діоксин, який може накопичуватись в організмі людини, постійно отруюючи та вбиваючи організм.
Спалювання пластикового сміття принесе більшої шкоди, ніж навіть просто залишений, викинутий чи розплавлений пластик. Відмовитися від використання такої тари неможливо. Люди використовують одноразовий посуд усюди. При цьому ніхто не задумовується про шкоду, яку він несе. Діоксин через повітря всмоктується в землю, продукти та добре розчиняється в жирах. І знову потрапляє до організму людини. Отже, пластикову тару, квіти, вінки необхідно вивозити на сміттєзвалища і ні в якому разі не спалювати.
Спалюване сміття з димом у навколишнє середовище виділяє токсичні речовини. Дим містить пари та тверді часточки, які залишаються у повітрі на довгий час у завислому стані. Ці часточки та токсичні гази негативно впливають на здоров’я населення: виникають подразнення очей, носової порожнини, труднощі з диханням, кашель та головний біль. Це все знижує імунітет людини, часто посилює негативний перебіг хронічних захворювань.
Ще одним джерелом ризику є старі дерев’яні споруди. Раніше для захисту від гниття деревини широко використовували консервант пентахлорфенол. Уламки споруд можуть бути забарвлені фарбою, що містить свинець, причому, чим старіше фарбування, тим більше в ній свинцю. При горінні таких фарб з’єднання свинцю потрапляють в повітря і проникають в організм через легені.
В Україні низкою чинних законодавчо-нормативних актів заборонено спалювання листя і побутові відходи, а саме: ст. 50 Конституції України, ст. 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Не даваймо себе труїти! Хочеться побажати кожному жителю не бути байдужим як до довкілля, так і до власного здоров'я і не забувати - щоразу, коли бачите спалювання листя, трави чи побутових відходів – повідомте відповідні служби.
06 Квітня, 2020 р., 10:45
Протягом 4 квітня мобільна група в складі представників Сколівської райдержадміністрації, екологічної інспекції у Львівській області та Сколівського районного відділу ГУ ДСНС у Львівській області провела спільні рейди щодо недопущення спалювання сухої рослинності. В результаті на порушників складено 2 адмінпротоколи, які відповідно до статті 77¹ КУпАП передбачають санкції у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.
05 Квітня, 2020 р., 21:51
04 Квітня, 2020 р., 22:49
04 Квітня, 2020 р., 18:38
Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.