Сколівщина відзначила 100-річчя Соборності України

Дата: 22.01.2019 19:41

Сьогодні, 22 січня, в  Районному  народному домі «Бескид» м.Сколе відбувся  урочистий патріотичний захід «На шляху до Соборності. І Світова війна. Українська революція. Національно-визвольні змагання. Сьогодення», присвячений 100-річчю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Участь в урочистостях взяли керівництво району та міста, духовенство, представники  установ та організацій,  освітяни, працівники культури, учнівська молодь та громадськість.

Розпочались урочистості  спільною молитвою за Україну, яку провели настоятелі церков міста.

Відтак  учасники художньої самодіяльності, учнівська та студентська молодь  Сколівщини  майстерно відтворили  на сцені історичні  реалії українського державотворення,  тернистий шлях до соборності  українських земель.  Виступи  читців,  літературно-музичні  композиції та  тематичні  сценічні відтворення історичних подій вдало переплітались з  відеотрансляціями  на основі  реальних фактів та  підкреслювались   світловими  та звуковими ефектами.

«…Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ український визволений могутнім поривом свої власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Українську», - IV  Універсал Української Центральної ради.

Душевно  звучали пісенні композиції:  гімн Українських Січових Стрільців  «Ой у лузі червона калина»,  «За Україну», «Зібрались хлопці в далеку дорогу», «Летять коні на Україну»,  «Не пора», «Одна, єдина», «Україно, вставай, молися».

Завершено  урочистості спільним виконанням Державного гімну України.