Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Медики інформують: що необхідно знати про сказ і як діяти

Дата: 16.05.2019 17:46
Кількість переглядів: 3891

Фото без описуСказ - гостра контактна інфекційна хвороба, що входить в п’ятірку найнебезпечніших захворювань спільних для людини та тварини. Спричинюється нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком енцефаліту зі смертельним ураженням центральної нервової системи. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

Людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, при чому у 99% випадків джерело інфікування – собаки (іноді - лисиці, коти, хом'яки та інші тварини).

Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин.

Інкубаційний період (період від потраплянням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний, однак правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Вакцинація необхідна, якщо є підозра, що тварина може бути заражена збудником сказу (а це в кожному випадку укусу або потрапляння слини невакцинованої від сказу тварини на ділянки ушкодженої шкіри, де є порізи чи подряпини або ж на поверхню слизової оболонки).

Антирабічні імуноглобуліни вводяться разом з вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом.

Всі, хто отримав травму нанесену твариною з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають право на безоплатну медичну допомогу. Препарати, які необхідні для цього, є в наявності.

пам’ятайте, що після укусу не треба чекати симптомів! Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися.

- Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.

- Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду.

- Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення.

- Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на хворобу - сказ, яка вас вкусила та провести дослідження цієї тварини. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень.

- Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак та котів).

- Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.

Нагадаємо, у собаки, яку залишили 21 квітня у парку «Знесіння», було діагностовано сказ.

За словами експерта департаменту охорони здоров'я з епідеміології Оксани Пушкарьової, усі особи, які заявили про контакт з хворою собакою, були проконсультовані фахівцями. Їм надана кваліфікована медична допомога та рекомендації щодо вакцинації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора