Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пенсійна реформа. Зміни в ЄСВ

Дата: 01.11.2017 17:35
Кількість переглядів: 704

Фото без описуЗ 11.10.2017р. набрав чинності Закон України №2148 від 03.10.2017р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», відповідно до якого пенсійна реформа зазнала суттєвих змін. Так відповідно з Законом №2148 внесено зміни, зокрема і до Закону про ЄСВ (зміни щодо ЄСВ наберуть чинності з 01.01.2018 р.). Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. У переліку платників єдиного внеску з’явилась нова категорія – члени фермерського господарства. При цьому вони будуть платниками, якщо не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Раніше зазначена категорія сплачувала внесок на добровільних засадах шляхом укладання договору добровільного страхування. Фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, що які обрали спрощену систему оподаткування, члени фермерського господарства звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст..26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Платникам, віднесеним до першої групи платників єдиного податку, визначених у пп.1 п.291.4 ст.291 Податкового Кодексу, єдиний внесок сплачуватиметься у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Тобто норму щодо права на сплату 0,5 мінімального страхового внеску скасовано. Відповідно періоди здійснення підприємницької діяльності платників єдиного податку першої групи зараховуватимуться до страхового стажу у повному розмірі.

Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, осіб, які провадять релігійну діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;членів фермерського господарства встановлено нові строки сплати єдиного внеску. Зазначені особи будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора