Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

“Вірю, що кримські татари зможуть повернутись на Батьківщину”, - Рефат Чубаров

Дата: 18.04.2019 17:27
Кількість переглядів: 158

Фото без опису17 квітня, у Львівському Палаці мистецтв відбулась дискусія «Переселенці з окупованих територій. Виклики та перспективи»

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, загиблих українських воїнів і жертв політичних репресій в окупованому Криму.

“Нам потрібно пам’ятати уроки історії, у жодному випадку не можна бути пасивними і я думаю, що демократична Україна відрізняється тим, що ми можемо зустрічатися та діяти, щоб трагічні події історії не повторювались. Нам необхідно об’єднатись усім, щоб довершити справу свободи, а найбільша свобода – свобода людини і вільне  волевиявлення будь-яких речей у культурі,  релігії  та історії”, - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

У результаті агресії з боку Російської федерації і подальшої анексії Кримського півострова у кінці лютого 2014 року понад 20 тисяч кримських татар змушені були покинути Батьківщину. Понад дві з половиною тисячі з них знайшли тимчасовий прихисток у Львівській області.

“У таких місцях як Львіщина, де сконцентрувалась значна кількість вимушених переселенців, у тому числі понад дві з половиною тисячі  кримських татар, які в області змогли зоорганізувати своє життя внаслідок того, що не могли залишатись у Криму. Ніхто з цих людей не побіг, бо прийшли окупанти, кожна родина відчувала небезпеку над своїми дітьми. Я вірю, що кримські татари зможуть повернутись на Батьківщину, у свої домівки",- підкреслив голова Всесвітнього Конгресу кримських татар, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Під час дискусії порушили питання збереження релігійної і етнічної ідентичності, зокрема акцентували увагу на важливості міжрелігійний діалогу.

Окрім того йшлося про популяризацію культурної спадщини, створення умови для вивчення рідної мови та розвитку освіти національних меншин та корінних народів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора