Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

12 жовтня - Всесвітній день захисту зору

Дата: 12.10.2017 17:02
Кількість переглядів: 619

Фото без описуКожного другого четверга у жовтні відзначають Всесвітній день захисту зору, аби у цей день люди звернули увагу на профілактику сліпоти та проблеми, пов’язані із зором, адже три чверті випадків таких захворювань можна  попередити або вилікувати.

За даними головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я з офтальмології Олександри Павлів, на початок 2017 року  загальне поширення офтальмологічної патології становить 120,87 випадків на 10 тисяч населення, захворюваність (вперше встановлений діагноз) – 49,13 на 10 тисяч населення. Всього минулого року зареєстровано 99832 випадків офтальмологічних захворювань. Зокрема, глаукому вперше діагностовано у 726 осіб, захворювання рогівки - у 3479, захворювання кришталика – у 6570, діабетичну ретинопатію – у 1455, новоутвори ока – у 148 (в тому числі злоякісні - 18 випадків), травми ока – у 7619 осіб (в тому числі опіки – 307 випадків). На диспансерному обліку з приводу діабетичної ретинопатії в області перебуває 7796 пацієнтів, з них 2016 року прооперували в стаціонарах 875 хворих. Під диспансерним наглядом перебуває 8772 хворих на глаукому, з них 408 було прооперували минулого року.

В сучасному світі значне навантаження на очі створює вплив комп’ютерів, телевізорів, різних електронних пристроїв, без яких більшість людей не уявляє свого життя.

Відчуття сухості ока, почервоніння очей, сльозотеча та інші дискомфортні стани, які частіше посилюються під кінець робочого дня, можуть бути наслідком недосипання, сухого повітря в приміщенні, перенапруження або й більш серйозного захворювання очей. 

Поради медиків - як зберегти зір:

1) Не паліть. Ця погана звичка вражає не тільки легені, але і впливає на якість зору, зокрема, внаслідок паління підвищується внутрішньоочний тиск.
2) Слідкуйте за правильним розташуванням монітора при роботі за комп’ютером.
3) Давайте відпочинок очам. Якщо ваша робота пов'язана з комп'ютером або читанням, хоча б раз на годину давайте очам відпочити кілька хвилин.

4) Захищайте очі від яскравого сонячного світла. Одягайте якісні сонцезахисні окуляри, не економте, купуючи дешеві окуляри, які не лише не захищають очі, а навпаки, шкодять.

5) Контролюйте рівень артеріального тиску. Багато захворювань очей безпосередньо пов'язані з артеріальною гіпертензією.
6) Частіше вживайте в їжу чорницю, зелень, овочі та фрукти, багаті на вітаміни.
7) Одягайте спеціальні захисні окуляри при роботі, щоб запобігти пошкодженням рогівки (наприклад, під час зварювальних чи інших небезпечних робіт).

Прості правила допоможуть зберегти зір на довгі роки. В разі появи будь-яких ознак захворювань очей, негайно звертайтеся до лікаря-офтальмолога.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора