Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

6,99 грн за куб газу: від сьогодні мешканці області не мають платити більше

Дата: 16.02.2021 08:46
Кількість переглядів: 7513

Фото без опису18 січня цього року Кабінет Міністрів за дорученням Президента України ухвалив рішення, відповідно до якого ціна на газ для побутових споживачів становитиме 6,99 гривні за метр кубічний. Таке рішення дозволило знизити ціну на газ на 30%.

Так, від  15 лютого, населення починає отримувати платіжки за газ за цією ціною. Як розповіла під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» заступник керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко, розуміючи важку ситуацію, яка є в країні у зв’язку з ковідом та зниженням ділової активності, більшість постачальників газу пішли назустріч споживачам і встановили ціну реалізації палива 6,99 грн за 1 куб. м уже в січні.

Зокрема, зафіксували ціну і найбільші постачальники газу в області. Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, кожен мешканець може самостійно порівняти ціни на природний газ компаній, які мають ліцензію на постачання природного газу. Для цього потрібно встановити мобільний додаток «Energy Online», або ж на сайті «Газотека». Наразі в усіх представлених компаніях вартість одного кубічного метра газу не перевищує – 6,99 грн.

Окрім того, рішенням Уряду було обмежено тариф на розподіл (доставку) газу – він тепер не повинен перевищувати 1,79 грн за метр кубічний. Попередньо рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде діяти до кінця опалювального сезону або до кінця дії карантинних обмежень.

Як пояснили у Офісі Президента, сьогодні у структурі ринку газу для населення приблизно 76% займають природні монополії – газзбути, які почасти є представниками однієї групи. Ще 7-8% займає група компаній НАК «Нафтогаз України» та решта підприємств.

«Збутові компанії, які історично були природними монополіями, почали зловживати своїм домінуючим положенням у розрізі регіонів і встановлювати маржу від 25% до 44% у порівнянні з ціною, яку пропонував НАК «Нафтогаз» як державна компанія», – зазначила Юлія Свириденко.

Ще однією причиною збільшення сум у платіжках за газ є те, що споживачі недостатньо активно змінюють постачальника газу на того, який пропонує вигідніші умови. Монополісти зі свого боку створюють штучні бар’єри для такого переходу споживачів від одного постачальника до іншого, зокрема, у квитанціях навмисне не вказуються всі необхідні реквізити.

Заступник керівника Офісу Президента також наголосила, що до питання формування тарифів на газ для населення потрібно підходити системно, щоб більше не опинятися в ситуації, коли Кабінет Міністрів має регулювати ринок встановленням прайс-кепів.

«Ми вважаємо, що потрібно активізувати завершення створення повноцінного ринку газу. Також треба посилювати роль регуляторів – Антимонопольного комітету, НКРЕКП – та усунути перешкоди для споживачів у процесі зміни постачальника газу. Ціна природного газу має встановлюватися в ринковий спосіб, постачальники мають конкурувати за споживача», – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, для держави також дуже важливо мати клієнтську базу споживачів газу.

«Я вважаю, що це має бути на державному порталі для того, щоб ми мали змогу дуже оперативно відреагувати шляхом монетарної допомоги людям. Мова йде про так званих вразливих споживачів, які тимчасово, у зв’язку з ситуацією, яка склалася на ринку, можуть отримати допомогу від держави, щоб не перейти в категорію субсидіантів. Над цим ми будемо працювати, щоб у наступний опалювальний період увійти вже без надмірного державного регулювання цін, а мати відкритий конкурентний ринок газу», – зауважила вона.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора