Більше 9-ти сотень батьків на Львівщині скористалося послугою «єМалятко» у січні

Дата: 10.02.2021 15:39

У січні 2021 року 923 батьків новонароджених зі Львівщини  зареєстрували своїх дітей за допомогою послуги «єМалятко».  Про це повідомляють у Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції. Головна перевага послуги «єМалятко» онлайн – це економія часу та сил батьків. У Мінцифри підрахували, що раніше для отримання послуг, пов’язаних із народження дитини, потрібно було здійснити 11 візитів до державних установ та зібрати 37 різних документів. Зараз заповнення онлайн-заяви займає 15-20 хвилин.

«єМалятко» об’єднує державні послуги, дві з них обов’язкові, інші –  доступні на вибір.

Серед базових – отримання свідотства про народження дитини та визначення походження дитини (якщо батьки не перебувають у шлюбі).

Послуги на вибір:

• проведення державної реєстрації народження;
  • реєстрації місця проживання дитини;
  • призначення державної допомоги при народженні дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
  • реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї
  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.