Сколівська районна державна адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На початку одного із маршрутів на гору Параску спорудять 8 комфортабельних глемпінгів

Дата: 03.02.2021 09:41
Кількість переглядів: 251

На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», на околиці міста Сколе, у межах пілотного проєкту за програмою «Розвиток туризму» спорудять комплекс із 8 будиночків-глемпів. Проект реалізовують в межах програми секторальної підтримки ЄС.

Керівниця управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталя Табака пояснює, що такі форми засобів тимчасового розміщення для туристів, як глемпінг, – популярний серед активних туристів та є дружнім до природи, що дуже важливо в умовах сталості розвитку туризму в Карпатах. Реалізація цього проекту додасть Львівщині конкурентних переваг у трендовому напрямку відпочинку "OUTDOOR".

«Глемпи-шатра або сфери легко монтуються. Для їх зведення не потрібно робити капітального втручання в навколишнє середовище. Тут фокус на дружньому ставленні до природи. Тобто робити зупинки на ночівлю максимально близько до природи і, в той же час, забезпечувати рівень комфорту, максимально схожий до апартаментів чи готелю», - акцентує Наталя Табака.

У програмі секторальної підтримки йдеться про адміністративну споруду й 8 житлових будиночків-глемпів. Кожен з них буде розрахований на поселення 4-6 осіб. Як ймовірну локацію для розташуванняглемпінгу розглядають початок туристичного маршруту на гору Параска.

«Попереду тендер і визначення фірми-підрядника, яка, власне, займатиметься встановленням глемпів, – пояснює Ірина Луцюк, програмний директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». – Проект має бути реалізований протягом двох років».

Паралельно з Львівщиною комплекси глемпінгів встановлять і в національних парках Донецької, Івано-Франківської й Закарпатської областей. На проект загалом передбачено 28,8 млн грн, відтак на кожен комплекс припадає приблизно 7,2 млн грн.

А керівниця управління туризму та курортів ОДА відзначає й те, що туристичний магніт України, який презентує Львівщину – НПП «Сколівські Бескиди», де розташують комплекс, активно розвиває рекреаційну та туристичну інфраструктуру.

«Зокрема у 2020 році облаштували паркінгом та інформаційним центром стартову локацію маршруту на гору Параска, – перераховує Наталя Табака. – Впроваджено GPS-навігацію 19 маршрутів. Загалом активна діяльність з проектного менеджменту нацпарку та покращення сервісів для гостей робить «Сколівські Бескиди» більш конкурентними та комфортними».

У Львівській області є приватні глемпінги, зокрема в селах Орявчик та Долинівка у південній частині того ж Стрийського району.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора