Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Для громад розробили посібник з ефективної діяльності органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації

Дата: 24.11.2020 11:33
Кількість переглядів: 257

Фото без описуАсоціація міст України розробила Практичний посібник. Його мета -  допомогти громадам організувати ефективну діяльність органів місцевого самоврядування. Видання складається з п’яти модулів. Це - типові документи, алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів.

Перший модуль надає методичні рекомендації щодо розроблення статуту територіальної громади. Також він містить примірну структура статуту. Тут визначено права, обов’язки, форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, засади громадського контролю та звітування посадових осіб місцевого самоврядування тощо. Рекомендації підготували в рамках робочої групи з питань місцевої демократії Ради донорів з питань децентралізації в Україні при Мінрегіоні. Вони є результатом спільної роботи фахівців Мінрегіону, Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, Асоціації міст України, фахівців і експертів у сфері місцевої демократії та статутної нормотворчості.

 У другому модулі описані процедурні питання організації роботи органів місцевого самоврядування. Типові документи:  регламент сільської, селищної, міської ради, положення про постійні комісії сільської, селищної, міської ради. А також -  регламент виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради. Важливо, що у цих документах враховано врегулювання порядку проведення засідань колегіальних органів ради в режимі аудіо(відео) конференцій.

Підготували матеріали аналітики та експерти АМУ в межах «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Третій модуль описує організацію роботи виконавчих органів місцевого самоврядування. Тут можна знайти примірні положення основних відділів та управлінь сільської, селищної міської ради, проєкти рішень сільської, селищної, міської ради про затвердження структури виконавчих органів, розподіл обов’язків між головою та його заступниками.

У четвертому модулі надали алгоритм основних дій з реорганізації органів місцевого самоврядування. Він висвітлює суть процесу, черговість, зміст та особливості окремих дій відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (№3651-д).

П’ятий модуль  - це стратегічний план розвитку громади. Містить загальну інформацію про стратегічне планування розвитку громади та приклад Стратегії сталого розвитку громади на прикладі громади м. Буча Київської області.

Стратегію розробили в межах проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», реалізованому АМУ спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та профінансованому Урядом Федеративної республіки Німеччини і Європейським Союзом.

«В Україні триває реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Проте новостворені органи місцевого самоврядування вже після місцевих виборів розпочинають роботу. Методичні рекомендації, законодавчі нововведення покликані допомогти громадам у проведенні перших сесій, формуванні структури, статутів, призначенні комісій тощо», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

Також він наголосив, що важливими є Стратегії розвитку, які мають затвердити громади. Це ресурси та інструменти для їх розвитку.

Практичні посібники доступні за посиланням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора