Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Хочете бути успішними - вчіться! Сім причин, чому навчатись важливо!

Дата: 15.09.2020 16:20
Кількість переглядів: 1040

Фото без опису14.09.2020 року спільно з волонтером пробації в приміщенні Сколівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області із неповнолітніми суб’єктами пробації, які перебувають на обліку Сколівського районного сектору було проведено інформаційний захід на тему: «Хочете бути успішними - вчіться! Сім причин, чому навчатись важливо!» Вік живи - вік учись. 

Перша: Освіта дає знання, а знання - це, дійсно, сила.

Знання забезпечують гарну платформу, з якої ви можете оцінити ваші здібності у тій чи іншій галузі, а відтак - сформувати навички, які потенційно приведуть вас до професійного успіху. Особливо це стає важливо з віком, коли у результаті практичної діяльності ми маємо вже сформовані навички та діємо за завченими парадигмами, закладеними почасти ще в юності, під час здобуття першої освіти. Та світ навколо нас змінюється і ми просто зобов’язані змінюватись і застосовувати плоди людського прогресу.

Друга: Результати освіти дають можливість ухвалювати кращі, більш обґрунтовані рішення.

Отримана під час навчання нова інформація дає можливість ухвалювати обґрунтовані рішення. Дуже часто ці рішення лідерам та керівникам доводиться ухвалювати швидко, за відсутності всієї критично важливої інформації, а вагу вони можуть мати величезну не лише для людини, яка їх ухвалює, а і групи людей чи цілої нації. Освіта, зокрема та, яку я зараз здобуваю, як вчить принципам ухвалення рішень, так і дає додаткові знання, завдяки яким ці рішення будуть більш обґрунтованими.

Третя: Освіта допомагає розвивати емоційний інтелект і рятувати від обману

Ключовим в успіху в житті є здатність висловлювати і контролювати свої емоції та розуміти, інтерпретувати і реагувати на емоції інших людей. Психологи називають це емоційним інтелектом (EI). Провідні дослідники ЕІ Пітер Соловей і Джон Д. Майер у своїй впливовій статті "Емоційний інтелект" визначили його як "здатність стежити за власними та чужими почуттями і емоціями, використовувати цю інформацію для управління своїм думками та діями".

Розуміння психології людей, вміння комунікувати та переконувати, знання законів, правил та норм допомагає уникати проблем та, якщо вони виникли, легше знаходити шляхи їх вирішення.

Ми також знаємо, що живемо в суспільстві, де одні люди люблять скористатися з інших. Освіта ж сприяє усвідомленню людиною своїх прав та критичному мисленню. Легше скористатися і маніпулювати неосвіченими людьми. Набагато важче це зробити з освіченими, які знають і можуть захистити свої права.

Четверта: Освіта підвищує впевненість у собі.

Освіта забезпечує впевненість у формулюванні та висловленні власних думок, позицій, ідей. Я переконалась в цьому на власному досвіді в HBS (Гарвардська школа бізнесу), де вчать кристалізувати свої лідерські навички. Знання та набуття освіти разом з іншими такими ж спраглими до знань людьми допомагає вдосконалити індивідуальні навички та сприяє їх оптимальному використанню. У додаток до впевненості в собі освіта підвищує довіру до вас, як до фахівця чи експерта. Наявність якісної освіти змінює ставлення до вас і підвищує ваш статус. Ваші думки і слова набирають нового значення, оточуючі з більшою увагою їх сприймають і до них прислухаються в процесі ухвалення власних рішень.

П’ята: Освіта є важливою підвалиною здорового і мирного суспільства.

Освіта значною мірою впливає на наше знання того, що є правильним і неправильним, посилює наш моральний компас - розуміння того, що є морально і етично прийнятним.

Більшість кримінальних злочинів, включаючи розбій, крадіжки та інші протизаконні дії, здійснюються малоосвіченими людьми.

Освіта також сприяє зниженню рівня злочинності у суспільстві. За статистикою, більшість кримінальних злочинів, включаючи розбій, крадіжки та інші протизаконні дії, здійснюються малоосвіченими людьми. Крім того, освіта допомагає зрозуміти, як працює уряд та ухвалюються важливі державні та міжнародні рішення. Ці знання формують навички належного управління, прозорості, стабільності та допомагають людям боротися з корупцією.

Шоста: Освіта сприяє задоволенню особистих амбіцій, зростанню самоповаги та забезпеченню фінансової стабільності.

У житті може настати момент, коли ви не будете задоволені своєю роботою, і захочете кар’єрного росту або переходу на іншу роботу. Вища академічна кваліфікація розширює вибір під час пошуку нової роботи, у тому числі із вищою оплатою. А це, у свою чергу, допоможе підвищити і самоповагу, бо підтвердить, що ви менше залежите від обставин. Люди з нижчим рівнем освіти живуть бідніше, ніж ті, що отримали вищу освіту. Згідно з дослідженням Центру П`ю, 22% людей у віці 25-32 років, які мають лише диплом про середню освіту, живуть у бідності у порівнянні з 6% молоді, які здобули вищу освіту. Ці тенденції стають ще яскравішими у сучасному світі: у 1979-му році лише 7% осіб без вищої освіти жили в бідності.

Сьома: Освіта - це самовдосконалення.

Гарна освіта дає вам можливість зробити себе сильним, щоб керувати будь-якою ситуацією. Вона тримає вас у курсі норм та правил суспільства, в якому ви живете, а також дає вам можливість вимагати від тих, хто має владу, виправити їх недбалість чи промахи. Зокрема тому лідерами соціальних змін найчастіше стають високоосвічені молоді люди. Освіта ж у поєднанні з життєвим досвідом дає нам можливість впливати на прийняття важливих рішень і робити це з кращим розумінням та співчуттям до інших, тим самим покращуючи життя оточуючих.

Вчитись варто завжди і не принципово, чи ви для цього прочитаєте корисну книжку, пройдете онлайн курс, відвідаєте лекцію чи вступите до університету. Освіта розширить ваші горизонти і допоможе вам робити усвідомлений вибір для себе і для інших.

Хочете жити краще, навчайтесь самі та обирайте освічених та досвідчених. Будьте мудрими.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора