10-ти українським водно-болотним угіддям нададуть статус міжнародних
2 лютого з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь в Мінприроди відбулося засідання Координаційної Рамсарської Ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України. Під час засідання, в якому взяли участь близько 40 представників органів державної влади, громадських та наукових організацій, схвалили Національний звіт та визначили подальші перспективи впровадження Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів.
Серед пріоритетних питань з імплементації Рамсарської конвенції залишається внесення українських водно-болотних угідь до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення, зокрема на засіданні запропонували внести до зазначеного списку Заплаву річки Удай.
За словами директора Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Віктора Кліда, упродовж 2018 року передбачається, що Секретаріат Рамсарської конвенції надасть міжнародний статус 10 українським водно-болотним угіддям. Серед них є високогірні болота в Карпатах, витоки та долини річок, острови на Дунаї. Також широко обговорювалися питання впровадження Рамсарської конвенції у Північному Причорномор’ї та регіоні дельти Дунаю.
Крім того, враховуючи, що Секретаріат Рамсарської конвенції лозунгом 2018 року проголосив «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст», розглянули питання необхідності інтеграції водно-болотних угідь до систем планування розвитку населених пунктів.
Природознавці, зокрема, відзначили негативні тенденції збільшення антропогенного навантаження на водно-болотні угіддя, забудову і розорювання прибережних захисних смуг, а також необхідність контролю за розповсюдженням чужорідних видів флори і фауни.