Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Збережемо первоцвіт – хай красивим буде світ!

Дата: 21.03.2018 16:09
Кількість переглядів: 692

Фото без описуПід такою назвою пройшли екологічні уроки в 1 та 2 класах Сколівської ЗОШ І ст. за участю працівників національного природного парку «Сколівські Бескиди». Мета даного заходу: привернути увагу дітей до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин; розширити знання учнів про рослинний світ рідного краю, сформувати інтерес до навколишнього середовища; розвивати увагу, спостережливість, бажання допомогти довкіллю; виховувати почуття любові та дбайливе і гуманне ставлення до природи.

В ході проведення уроків було представлено презентацію на тему «Збережемо первоцвіти», продемонстровано відеофільм «Перші усмішки весни». Пізніше діти змогли самостійно розв’язувати ребуси та кросворди, розділившись на групи, відгадувати загадки на природоохоронну тематику. В кінці занять було проведено практичне заняття з виготовлення первоцвіту з паперу «Гіацинт» своїми руками.
Фото без описуПри проведені екологічних уроків наголошувалось на тому, що збираючи первоцвіти, ми губимо їх, а купуючи – допомагаємо губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності ранньоквітуючих видів рослин, занесених до Червоної книги України. Із лісу краще принести гарний настрій, спогади про тишу та аромат весняного повітря, напоєного чарівними квітами. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо Землі її квіти.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.
Сподіваюсь, що після наших екологічних уроків учні будуть пам’ятати слова римського філософа Сенеки, сказані ще в І столітті нашої ери: “Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме”.

Джерело:   http://skole.org.ua/zberezhemo-pervotsvit-haj-krasyvym-bude-svit.html


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора