Сколівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області інформує:

Дата: 15.07.2020 13:47

Пандемія коронавірусного захворювання (COVID-19) сильно вплинула життя дітей та їхніх сімей – заклади охорони здоров'я перевантажені, кордони закриваються, а школи та підприємства призупинили роботу. Всі вже втомилися від чергового продовження карантину, обмежувальних заходів та життя в масках, але давайте не будемо забувати про наслідки захворювання, та все ж дотримуватись протиепідемічних заходів для власного блага та блага оточуючих. Які симптоми захворювання?

У пацієнтів з підтвердженим коронавірусом фіксуються  респіраторні захворювання від легкого до важкого ступеня з симптомами:

• лихоманки
  • кашлю
  • ускладненого дихання.

Симптоми коронавірусу можуть проявитися найраніше через 2 дні, найпізніше – через 28.

Відомі випадки коли  люди інфікуються, але не мають жодних симптомів і відповідно можуть являтись перенощиками інфекції та інфікувати оточуючих.

Тобто людина може бути заражена коронавірусом, але не підозрювати про небезпеку.

Що робити, якщо ви запідозрили у себе коронавірус?   Алгоритм дій:

Хвороба викликає ураження легень і пневмонію.

Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду.

Коронавірус передається в основному від людини до людини, здебільшого крапельним шляхом.

В зоні ризику найбільш ймовірно люди із слабким імунітетом, супутніми захворюваннями, такими як цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона. Проте зафіксовані випадки  у людей без хронічних та супутніх захворювань.

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші – тяжко хворіють.

Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Як запобігти захворюванню?

Загальні рекомендації:

• мийте руки з милом якомога частіше;
  • не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;
  • уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів;
  • уникайте людних місць.

У разі підозри у себе коронавірусу Міністерство охорони здоров’я радить спершу звертатись до свого сімейного лікаря в телефонному режимі.