Сколівська районна державна адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Агресія. Як справлятись зі спалахами гніву

Дата: 26.05.2020 14:44
Кількість переглядів: 4200

Агресія – це поведінка, яка спрямована на нанесення фізичної або психологічної шкоди. Агресивна поведінка є формою вираження емоції злості. Злість є однією з основних емоцій людини. Вона сигналізує про певну загрозу особистісним межам, загрозу задоволенню потреб і також свідчить про наявність ресурсу відстояти свої межі чи потреби. Часом злість може мобілізувати ресурси і можливості, а часом може бути руйнівною, перепоною до мислення раціонально. Часто злість називають вторинною емоцією, яка є захисною реакцією на більш первинні емоції такі як страх, смуток та ін.  Але  одна справа  коли людина гнівається через реальну причину, а інша коли навпаки напади люті  провокуються дрібницями. Спалахи гніву можуть негативно вплинути на стосунки. Часто відчуваючи злість особа може все більше озлоблюватись та відсторонюватись від інших. Це може привести до перебування в  такому замкненому колі внутрішньої напруги, з якого важливо навчитись виходити.

Розглянемо декілька способів які допоможуть справлятись із гнівом, та допоможуть відновити гармонію у стосунку з собою та з іншими:

  • Зміна кута зору. Частими причинами агресії є неправильна інтерпритація подразників та нерозуміння співрозмовника в процесі спілкування. Наприклад такі думки «Він це робить навмисне», «Мене не розуміють», «Зі мною не рахуються» посилюють відчуття злості.  Натомість потрібно постаратися подивитися на проблему під іншим кутом. Спосіб іншої інтерпритації, зміна думки допоможуть більш ефективно комінікувати. Це допоможе зрозуміти причини непорозумінь в процесі розмови. Можливо замість агресії ви прийдете до спільної згоди.
  • Зробити кілька усвідомлених вдихів та видихів . Усвідомлене і глибоке дихання сповільнює серцебиття і викид гормонів стресу. Так ви зможете діяти більш раціонально аніж емоційно. 
  • Скажіть про себе слова: «Я в безпеці», « Я спокійний», « Я розслаблений».
  • Можете порахувати від 1 до 10. Часом ми не можемо просто так впоратися з гнівом. Але ми можемо скористатися паузою.
  • Фізичні вправи. Вправи здатні пом’якшити гнівний настрій. Облаштуйте не великий для себе спортзал, де ви зможете вивільнити свій негатив. Або відвідуйте спортивні зали.
  • Зміна плюса на мінус. Переключіть свій гнів на позитивну енергію.
  • Посміхайтесь. «Сміх продовжує життя». Подивіться комедійні фільми чи передачі.
  • Не піддавайтеся на провокації. Дуже часто люди піддаються атакам зі сторони. Тут ви повинні розвинути в собі врівноваженість. Продумайте спокійні та виважені відповіді на слова подразники.

Кожна людина може підібрати собі спосіб, який найкраще допоможе уникнути неконтрольованих спалахів злості.

 

 

                                  

                                 Практичний психолог, працівник Сколівського територіального  центру

соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Ананьєва Ірина Тарасівна, яка діє в рамках проекту Міжнародною організацією з міграції (IOM Ukraine) проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхній сімей, що фінансується Європейським Союзом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора