Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Ви зазнали дискримінації? Тоді ця інформація для Вас

Дата: 19.05.2020 11:06
Кількість переглядів: 303

Фото без описуУ рамках проекту «Я маю право»  директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин проінформує про те, що таке дискримінація та, куди звернутися у разі, якщо Ви зазнали дискримінації.

Пані Маріє, що ж таке дискримінація ?

Дискримінація -  це менш прихильне поводження з людиною, ніж іншими людьми в аналогічній ситуації. У статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» визначено, що дискримінація –  ситуація, за якої особа або група осіб за їх ознаками, зокрема, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, мови, статі або за іншими ознаками зазнає обмеження у визнанні,  реалізації або користуванні правами і свободами  в будь – якій формі. Дискримінація може бути і результатом забобонів. Дискримінація і нетерпимість тісно пов`язані між собою поняття. Нетерпимість – це відсутність поваги до вчинків чи переконань інших людей, які чимось відрізняються від своїх власних. Дискримінація може проявлятися в різних діапазонах: ігнорування, уникання, цькування, побиття, травмування.

А які є форми дискримінації?

Однією з форм дискримінації є пряма дискримінація- це ситуація, коли з людиною поводяться гірше, ніж з особою, через певні ознаки, які має особа. Непряма дискримінація – ситуація, під час якої реалізація чи застосування певних правових норм, критеріїв оцінки, правил, вимог чи практики для особи або ж до групи осіб   виникають менш сприятливі умови у порівнянні з іншими особами. І причому, причиною такої ситуації є певна ознака, якою наділена ця особа або ж група осіб (наприклад: віросповідання, колір шкіри тощо). Утиск – це небажана для особи поведінка, коли хтось стосовно людини поводиться зневажливо, образливо чи змушує її відчувати себе приниженою. Утиск може, зокрема, проявлятися як: словесні образи, принизливі коментарі або натяки;  фізичне насильство; ігнорування, ізоляція або сегрегація.

 Де може проявлятися дискримінація?

Дискримінація може відбуватися у будь –якій сфері суспільного життя: у приватному підприємстві, у громадській організації, у політичній партії, у магазині, у місцевій раді, у лікарні, у школі тощо.

Куди можна звернутися особі у разі, якщо вона зазнає дискримінації?

Дискримінацію треба оскаржувати у суді. Зробити це можна в адміністративному процесі у разі, якщо оскаржуватимете дії державного органу. А якщо ж дії осіб приватного права – то тоді у цивільному процесі. Якщо ж мова йде про завдані Вам побої, травми, тоді це буде кримінальний процес. Окрім того, якщо Ви хочете оскаржити дії працівника відповідного структурного підрозділу органу місцевого самоврядування чи державної виконавчої влади, тоді слід звертатися до вищестоящого органу. Також можете скаржитися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Разом з тим, інформуємо, що для отримання:  правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши:  066 682 52 40 (Сколівське бюро правової допомоги)

 * надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

*надіславши листа на адресу електронної пошти:

е-mail skole@legalaid.lviv.ua (Сколівське бюро правової допомоги)

skype: Сколівське бюро правової допомоги

 *залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян

Ви можете також скористатися:

*довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»

https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора