Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Первоцвіт 2020»: Бережіть природу!

Дата: 27.03.2020 15:18
Кількість переглядів: 226

Фото без описуЗа даними Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), незаконна торгівля об’єктами дикої флори та фауни посідає третє по прибутковості місце після торгівлі наркотиками і зброєю. Масова торгівля об’єктами дикої природи призводить до їх зникнення у природних локалітетах. В такий спосіб багато естетично привабливих видів рослин і тварин (або цінних з інших причин) потрапляють до Червоної Книги, а потім, якщо винищення не припиняється – вимирають.  Щовесни на території України  надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами. Практично усі наші первоцвіти охороняються або Червоною Книгою України або регіональними Червоними списками, а деякі вже знаходяться на межі повного знищення. Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів усі види підсніжників, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів й добре відома нам черемша або цибуля ведмежа. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіневого поновлення.

Згідно законодавства України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх рештками, громадяни порушують закони України „Про рослинний світ „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”.

Стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою штраф у розмірі 510-1700 гр. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1700-3655 грн Стаття 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 грн.  і на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Щороку в Україні проводиться кампанія “Первоцвіт”, направлена на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами. Вона починається ще у січні, із першими підсніжниками, а закінчується у кінці травня, коли відквітають останні конвалії. Усіх небайдужих співгромадян закликаємо не залишати без уваги жодного факту торгівлі первоцвітами та звертатися з вимогою припинити це правопорушення до поліції. або письмово до екологічної інспекції.

            Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля прихоті насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною. Можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відродити зниклі види, які „творились” десятки тисяч років. І не людиною, а природою. Бережіть природу!  Не зривайте первоцвіти та не купляйте їх! 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора