«Наше завдання номер один - забезпечити медиків усім необхідним», - з брифінгу щодо захисту від коронавірусу
Попри те, що на Львівщині та в Україні не зафіксовано жодного випадку коронавірусу, Львівщина маємо бути до нього готова. Про це йшлося сьогодні під час брифінгу Львівській ОДА. «Учора на комісії погодили можливість виділення коштів на закупівлю обладнання, якщо є в ньому потреба. Ми сьогодні підпишемо розпорядчі документи, які дозволять нам цей процес зрушити з місця. Львівська область однією з перших ухвалила рішення про виділення коштів із резервного фонду для унеможливлення поширення вірусу. Обласна інфекційна лікарня готова до будь-якого розвитку подій. А від сьогодні планово починається робота із переміщення пацієнтів у Немирові, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Майже щодня ми спілкуємось із фахівцями та тримаємо цю тему на контролі. Людям варто подбати про найпростіші речі профілактики, і це допоможе вберегтися від вірусу. Триває робота над тим, аби Кабінет Міністрів нам дав дозвіл якнайшвидше приступити до процесу закупівлі необхідного обладнання. Найбільша увага буде зосереджена на «воротах» області. Для прикордонників проводять навчання. Замість паніки нам треба зробити акцент на профілактиці», - наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
Прикордонників та працівників аеропорту навчають не лише як поводитись при випадку виявлення підозри на зараження, а й користуванню засобами захисту.
«Прикордонники провели навчання спільно з медичними фахівцями, де було доведено інформацію як їм поводитись при виявленні вірусу. Сформували також дві дезінфікаційні бригади, які повністю забезпечені усіма захистами захисту на випадок виявлення місць зараження», - розповів директор ДУ "Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Роман Павлів.
Сьогодні до кінця дня доставлять потрібну кількість термометрів у аеропорт та на пункти пропуску, а також карети швидкої допомоги.
«Ми отримали доручення від міністерства охорони здоров’я забезпечити присутність карет швидкої допомоги на пунктах пропуску Шегині, Краківець та Рава-Руська. Машини уже поїхали туди з відповідними засобами захисту. В розпорядженні аеропорту також є карета. Забезпечення термометрами та іншими засобами захисту прикордонної служби буде відбуватися за необхідності. Плануємо ще закупити до 20 тисяч костюмів біозахисту», - розповів т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько.
Серед медичного обладнання, що мають намір закупити в інфекційну лікарню, - апарат для штучного кровообігу та засоби для підтримки дихальної функції пацієнтів у реанімаційних палатах.
«Інфекційна лікарня готова до прийняття пацієнтів, а звільнення інших відділень лікарні буде відбуватись в міру потреби. Ми уже виділили 20 ліжок в ізоляторах. Ліками ми теж забезпечені. Оскільки цільової терапії поки не знайдено, лікування відбувається симптоматично. Коронавірус – це гостра респіраторна вірусна інфекція, тому профілактика і лікування – таке ж як і при інших ГРВІ», - розповіла зав.відділенням КЗ ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня" Таміла Алексанян.
Медики вкотре наголошують: температура, кашель чи дихальні розлади у людей, які перебували у країнах із зафіксованим спалахом недуги – привід звернутися до лікаря. Найбанальніша профілактика - миття рук, особиста гігієна та невідвідування місць скупчення - сприятимуть унеможливленню розповсюдження вірусу.