ПРО ХІД ВИКОНННЯ ПРОГРАМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ за 2019 рік
1. Звернення незайнятих громадян - отримання соціальних послуг. Протягом 2019 року за сприянням служби зайнятості комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 5963 осіб, з числа незайнятих трудовою діяльністю. Всього населенню надано 8468 профорієнтаційних послуг (5598 – профінформаційних, 2853 – профконсультаційних, 17 послуг з профвідбору). З початку року за наданням соціальних послуг звернулось 5963 незайнятих громадян. Станом на 01 січня 2020 року на обліку перебуває 268 осіб з числа незайнятих. За соціальним складом 149 - це жінки, 101 – молодь у віці до 35 років, 168 – особи, які мають додаткові гарантії у сприянню працевлаштуванню та потребують особливого соціального захисту.
2. Попит на робочу силу та навантаження на 1 вільне робоче місце:
Відповідно до чинного законодавства, роботодавці інформують службу зайнятості про потребу у працівниках. Протягом 12 місяців 2019 року у банку даних районної служби зайнятості налічувалося 1731 вакансії, які заявили 277 роботодавців, з них укомплектовано за сприяння ДСЗ 1731.
З цих вакансій 1552 було укомплектовано за направленням служби зайнятості 259 роботодавцями. Середня тривалість укомплектування вакансій склала 4 дні.
Значимою проблемою щодо використання наявних вакансій, як реальних робочих місць, є від мінімального рівня заробітної плати, що пропонується офіційно (99%).
Серед запропонованих вакансій лише у 27 - розмір заробітної плати від середньої заробітної плати відповідного регіону.
Службою зайнятості приділяється чимала увага роботі щодо пошуку вакансій та вільних робочих місць. Інформація про вакансії постійно уточнюється шляхом щоденного спілкування з роботодавцями, їх представниками та кадровими службами. На замовлення підприємств, організацій, установ інформація про вакансії розміщуються на сторінках WEB–порталу служби зайнятості та у газетах. Служба зайнятості постійно інформує роботодавців щодо можливості укомплектування підприємств персоналом.
3. Працевлаштування:
Сколівською районною філією ЛОЦЗ особлива увага приділяється питанням працевлаштування безробітних, які довготривалий час знаходяться на обліку в центрі зайнятості. З втратою роботи людина часто втрачає не лише професійну кваліфікацію, а й мотивацію до праці, задовольняючись допомогою, яку надає держава, а особливо коли додатково отримують і інші соціальні виплати. Тому довготривале безробіття має сталу тенденцію. Проте Сколівською РФ ЛОЦЗ здійснюється комплекс заходів, спрямованих на подолання довготривалого безробіття, постійно діє комісія по розгляду питання довготривалого безробіття.
Фахівці Сколівської РФ ЛОЦЗ прикладають чимало зусиль з метою активізації власних зусиль безробітних щодо влаштування своєї зайнятості. Насамперед, такі безробітні запрошуються на семінари з різних напрямів: інформаційні, де отримують інформацію про стан ринку праці та професії, які користуються попитом, з загальних основ підприємницької діяльності, де мають можливість дізнатися про особливості підприємницької діяльності, її види.
Чисельність громадян, працевлаштованих за направленням районної служби зайнятості протягом 12 місяців 2019 року:
- 1572 осіб, що становить 153,5% до зареєстрованого безробіття , з них – 446 зареєстровані безробітні особи, та 1126 інших осіб.
- 1024 осіб мали статус безробітного;
- 276 осіб із статусом безробітного були на початок 2019 року;
- 748 осіб зареєстровано протягом звітного періоду;
- 268 осіб мають статус безробітного станом на 01.01.2020 року;
- 883 безробітних осіб отримали консультацію;
- 2409 безробітних осіб, брали участь у семінарах, з них:
- 182 безробітних осіб працевлаштовано після семінарів;
- 211 безробітних осіб направлено на професійне навчання.
4. Профорієнтаційна робота та професійна підготовка:
В профорієнтаційній роботі Сколівської служби зайнятості поряд з груповими та масовими заходами, визначальним є індивідуальний підхід до клієнта, який полягає у визначені проблем працевлаштування кожної конкретної людини та надання їй адресної допомоги через відповідні профорієнтаційні послуги, що спрямовуються на підвищення мотивації до праці та професійного зростання.
Протягом 12 місяців 2019 року: охоплено профорієнтаційними послугами 1024 осіб із числа учнів загальноосвітніх шкіл, з них надано 653 профінформаційні послуги, 371 - профконсультаційну. Також, з метою виявлення професійних намірів випускників загальноосвітніх шкіл Сколівського району проводилось соціологічне дослідження серед учнів 9, 11 класів. Дослідження надало можливість з’ясувати основні проблеми у сучасних школярів щодо вибору професії та визначити основні напрями профорієнтаційної роботи з випускниками.
Зустрічаючись зі школярами, фахівці допомагають вирішити проблему професійного самовизначення шляхом організації та проведення лекцій, семінарів, професіографічних зустрічей та екскурсій, Днів відкритих дверей, Ярмарок професій та кар’єри, «Уроків реального трудового життя”, профорієнтаційних практикумів, презентацій професій, протягом 12 місяців 2019 року: організовано та проведено «Марафон актуальних робітничих професій, за участі учнівської молоді 9-10 класів. та інше. Крім того команда «ПрофіГід» - учні 10 класу зі Сколівщини зайняли третє місце у фіналі Міжрегіонального інноваційного проекту з профорієнтації «ПрофіКемп», в якому презентували інтерактивну карту, туристичний путівник, тексти екскурсій. Важливо зазначити, що учасниками даного проекту було створено інтелектуальну гру «Файна Сколівщина» та підготовлено різноманітну кількість сувенірів, які презентують наш край.
У вересні 2019 року на Сколівщині стартував районний проект з профорієнтації учнівської молоді «Профікемп», в якому беруть участь 5 загальноосвітніх шкіл району. Старт даного проекту відбувся в рамках проведення Туристичного форуму Сколівщини, одними з організаторів якого була Сколівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості.
На даний час важливого значення набуває питання кадрового забезпечення галузей економіки відповідно до реальних потреб ринку праці. Роботодавці сьогодні потребують висококваліфікованих працівників, які володіють сучасними технологіями, технікою та навичками. Підготовка такого робітника вимагає нових підходів, зміни змісту всього процесу професійної підготовки, застосування сучасних методів навчання, які забезпечували б його оптимальні терміни і відповідали запитам виробництва, ринку праці.
Саме тому службою зайнятості активно проводиться робота з організації професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців, навчання на виробництві, підвищення кваліфікації шляхом стажування.
Протягом 12 місяців 2019 року проходили курс професійного навчання:
- 228 осіб, що становить 22,3 % до зареєстрованих безробітних;
З початку 2019 року скеровано на навчання 211 осіб з них - шляхом стажування 73 осіб, за груповою формою навчання 18 осіб, на курсах цільового призначення навчалось 137 осіб.
У звітному періоді проходили навчання 228 осіб з них закінчено навчання 226 осіб після закінчення професійного навчання працевлаштовано 223 безробітних осіб за сприяння служби зайнятості.
5. Громадські роботи:
Організація громадських робіт дозволяє окремим категоріям громадян, особливо тим, хто знаходиться в стані безробіття тривалий час, відновити трудові навички, іноді отримати постійну роботу, а також є можливістю поліпшити свій матеріальний стан.
З метою залучення незайнятого населення до оплачуваних громадських робіт службою зайнятості проводиться широке інформування через засоби масової інформації, на довідково-інформаційних семінарах з безробітними, під час зустрічей з роботодавцями та налагоджено співробітництво з установами соціального захисту населення, закладами освіти, медицини, підприємствами різних галузей економіки, господарствами агропромислового комплексу.
Протягом 12 місяців 2019 року заключено 3 договори із Тухлянською сільською радою, Славським КП Комунального господарства, Козівською сільською радою. 27.03.2019 року зареєстровано Розпорядження голови Сколівської райдержадміністрації «Про організацію оплачуваних громадських робіт у Сколівському районі на 2019 рік». 13.04.2019 року заключено договір із Тухлянською сільською радою та скеровано на такі роботи 4 особи, використано 5200,00 грн. коштів ФЗДССУВБ та 5200,00 коштів місцевого бюджету. 15.08.2019 року заключено договір із Славським КП Комунального господарства та скеровано на такі роботи 6 осіб, використано 7782.05 грн. коштів ФЗДССУВБ та 7782.05 коштів місцевого бюджету, заключено договір із Козівською сільською радою та скеровано на такі роботи 1 особу, використано 5840,63 грн. коштів ФЗДССУВБ та 5840,63 коштів місцевого бюджету.
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 163 осіб, що становить 15, 9% від зареєстрованих безробітних, з них: 70 безробітних.
6. Зайнятість молоді:
Держава гарантує молоді право на роботу, але через відсутність досвіду, соціально-правових і професійних знань, а часто і моральну неготовність до конкуренції на ринку праці, реалізувати своє право молодим громадянам складно.
Істотною проблемою, пов’язаною з працевлаштуванням випускників є те, що досить складно, а під час неможливо без додаткової інформації передбачити ті професії, з якими звернуться в наступному році випускники навчальних закладів. Місцеві заклади освіти з року в рік насичують ринок праці фахівцями однієї професії, тобто створюється профіцит робочої сили, що ускладнює працевлаштування випускників.
Взаємодія ринку праці та ринку освітніх послуг є важливим та актуальним питанням сьогодення, без вирішення якого неможливе формування якісно нової робочої сили та забезпечення роботодавця кваліфікованими кадрами. У зв’язку з загостренням проблем працевлаштування випускників вищих навчальних закладів Львівським обласним центром зайнятості підписано ряд угод про співпрацю з вищими навчальними закладами Львівщини, в яких обидві сторони взяли на себе зобов’язання по вирішенню проблем та забезпечення перспектив працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.
7.Створення нових підприємств та фізичних осіб підприємців:
Протягом січня – грудень 2019 року за даними Сколівської районної філії ЛОЦЗ створено 266 нових робочих місць, а саме :
- 216 нових фізичних осіб-підприємців;
- 33 юридичних осіб;
- 12 особам надано одноразові допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
- 5 безробітних осіб працевлаштовано на нові робочі місця із здійсненням компенсації працедавцям єдиного внеску;
- 226 ПОУ ліквідовано;
- 51 юридичних осіб;
- 175 ліквідовано фізичних осіб-підприємців.
8. Зайнятість осіб з інвалідністю:
Сьогодення обумовлює нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.
Служба зайнятості послідовно працює над урізноманітненням форм та підвищенням якості соціальних послуг для осіб з інвалідністю.
Протягом 12 місяців 2019 року у Сколівській районній філії ЛОЦЗ перебувало на обліку:
- 74 осіб з інвалідністю;
- 24 осіб мали статус безробітного станом на 1 січня 2019 року;
- 43 особам надано статус безробітного протягом 9 місяців 2019 року;
- 71 осіб отримували допомогу по безробіттю;
- 552 профорієнтаційні послуги надано 67 особам з інвалідністю;
- 20 осіб працевлаштовано;
- 1 особу працевлаштовано шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для започаткування підприємницької діяльності;
- 5 безробітних осіб працевлаштовано на нові робочі місця із здійсненням компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску;
- 10 осіб брали участь у інших роботах тимчасового характеру;
- 10 осіб пройшли профнавчання;
- 67 осіб з інвалідністю охоплені 552 профорієнтаційними послугами.
Для працевлаштування осіб з інвалідністю постійно ведеться облік робочих місць для інвалідів в рахунок 4% квоти.
Протягом 12 місяців 2019 року послугами районної служби зайнятості скористалися 74 осіб з інвалідністю, які отримали 300 профінформаційних та 251 профконсультаційну послугу з питань працевлаштування, умов та оплати праці, професійної підготовки і підвищення кваліфікації. У центрі зайнятості створено банк вільних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.