На Сколівщині відзначили День Соборності України

Дата: 22.01.2020 17:30

22 січня в  Районному  народному домі «Бескид» м.Сколе  відбувся святковий концерт  присвячений 101-й річниці  проголошення Акта злуки Української Народної Республіки  і Західноукраїнської Народної Республіки. Участь в урочистостях взяли керівництво району, духовенство, представники  установ й організацій,  освітяни, працівники культури, учнівська молодь та громадськість.

«Сьогодні  вшановуємо подію, яка мала неоціненне значення  для становлення нашої  держави. Дві  частини великої  нації об’єднались   і показали  світові прагнення українського народу до побудови  незалежної, соборної, єдиної та  неподільної  України. В сьогоденні перед нами стоять виклики збереження нашої держави, її зміцнення  та розвитку.  Тільки в єдності нам під силу справитись  із цією місією і тому закликаю всіх  нас до згуртованості, єднання і спільної праці. Вітаю всіх і звертаюся словами Великого Кобзаря: «Обніміться ж,  брати мої,  молю Вас, благаю!», - наголосив у вітальному  виступі голова райдержадміністрації  Богдан Янко.

Зворушливі  та величні пісенно-музичні композиції і танцювальні виступи   подарували   глядачам окремі виконавці й творчі колективи  Сколівської школи мистецтв,  Козівської дитячої музичної школи та  районного Народного дому "Бескид".

«…Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ український визволений могутнім поривом свої власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Українську», - IV  Універсал Української Центральної ради.