Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Майже 120 млн грн компенсацій за «теплими кредитами» виплачено населенню та ОСББ у грудні

Дата: 30.12.2019 14:55
Кількість переглядів: 345

Фото без опису27 грудня ц.р. із державного бюджету здійснено чергове відшкодування за програмою «теплих кредитів». Зокрема, цього разу населенню та ОСББ компенсовано майже 120 млн грн, а саме: - 114 млн грн – ОСББ, які залучили «теплі кредити» на комплексну термомодернізацію багатоповерхівок; - майже 5 млн грн – сім’ям, які впровадили енергоефективні заходи у своїх приватних будинках; - 400 тис. грн – родинам, які замінили газові котли на твердопаливні.

«Чудова координація між членами Уряду Олексія Гончарука! Спільно із Мінекоенерго, Мінрегіоном, Мінфіном, Держенергоефективності, ДКСУ зроблено все, щоб населення та ОСББ отримали гроші за реалізовані заходи, що зменшили платіжку у людей та зробили їх оселі більш комфортними», - прокоментував Олексій Рябчин, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України.

«Це вкрай важливо, щоб члени ОСББ знали, що держава виконує свої зобов'язання перед людьми, які повірили, взяли кредити, самоорганізувалися та разом дбають про свої оселі!», - додав О. Рябчин.

Кошти спрямовано позичальникам "теплих кредитів" у таких банках: Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк.

Як показує досвід учасників програми, впровадження енергоефективних заходів за «теплими кредитами» дозволяє зменшити комунальні платежі від 20% до 70%. Найбільшу економію можна отримати завдяки не окремим, а цілій низці заходів. Так, ОСББ підтверджують, що комплексна термомодернізація багатоповерхівок дає змогу заощадити 50%  і більше витрат на комунальні послуги.

Загалом, у 2019 р. із держбюджету відшкодовано понад 545 млн грн учасникам програми «теплих кредитів».

Довідково:

Нагадуємо, що за умовами програми «теплих кредитів» передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК для енергоефективних загальнобудинкових заходів.

У 2019 році до програми долучилося понад 211 тис. родин, залучивши «теплі кредити» на суму понад 1,3 млрд. гривень.

Загалом, за 2014-2019 рр. 750 тис. українських родин скористалися «теплими кредитами», інвестували в енергоефективність власного житла близько 8,3 млрд грн та отримали близько 3 млрд грн безповоротної фінансової допомоги від держави в рамках програми.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора