Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Сколівщині відбувся Фестиваль бойківської культури «БойЄ»

Дата: 15.10.2019 09:27
Кількість переглядів: 451

Фото без описуУ неділю, 13 жовтня, на території музею-заповідника «Хата в Глубокім» в  с.Урич   відбувся перший Фестиваль бойківської культури «БойЄ». Привітали  учасників  Фестивалю  голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Сколівської районної ради Микола Романишин, перший заступник голови Сколівської райдержадміністрації  Роман Чудійович. Захід  відбувався в рамках проєкту «Світ Карпатських розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат», який  реалізується разом із партнерами Асоціацією «Єврорегіон «Карпати – Україна» за підтримки CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.

"У результаті виконання проєкту матимемо, зокрема створені та обладнані чотири центри культури Карпат, причому три з них на території України – в Косові, Тустані, Колочаві та Бистрому (Польща)", - підкреслив Олександр Ганущин.

Варто зауважити, що фестиваль "БойЄ" розширює тематику культурної спадщини Тустані від середньовічної фортеці до бойківського села Урич, що зберегло свою традиційну архітектуру та історично сформований унікальний агроландшафт. 

Фестиваль "БойЄ" розкриває маловідому культуру бойків і місцеву спадщину, занурюючи відвідувача в автентичну атмосферу багатогранної бойківської культури в сільському просторі довкола відреставрованої традиційної "Хати в Глубокім" - центру локальної історії та етнографії.

Фото без описуОрганізатори приготували насичену програму, кожен пункт якої спрямований на максимальну репрезентацію всього різноманіття бойківських традицій та обрядів.

Також на Фестивалі презентуватимуть нові туристичні можливості регіону та результати інфраструктурного проекту "Карпатцький публічний простір для дітей Тустань" в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих картацьких громад.

Окрім знайомства з архітектурою та ландшафтом бойківського села, гостей Фестивалю чекає багато цікавих подій у різних локаціях.

Серед них – майстер-класи з ткацтва та вибійки по тканині, кулінарії і дримбарства, плетіння вінків та знайомство з бойківськими музичними інструментами.

На головній сцені творчістю, яка передавалася з покоління в покоління, поділяться гурти "Родинна капелла", "Фіглярі", "Село Вовче", "Бескид", "Ґорґани".

Окрім традиційних співанок колективи занурять в колорит давніх обрядів, відтворивши традиційне бойківське весілля та вечорниці.

Фото без описуА ще сьогодні запрацював у Тустані дитячий майданчик, збудований в рамках спільного для всіх Карпатських областей «Конкурсу карпатських ініціатив», що реалізовується коштом обласних бюджетів та соціально відповідального бізнесу ОККО та ДТЕК.

Довідково:

Із 1 вересня 2018 року стартував проект «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат», що реалізується Асоціацією «ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ – Україна» у рамках CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.

Партнерами проекту «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» є 11 інституцій з Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття та Підкарпаття, зокрема Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" - лідер проекту, ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА", Тустань (Tustan'), Косівська районна рада, Село Колочава/Vesnice Kolo?ava, АРР «Закарпаття», Маршалківське управління Підкарпатського воєводства, управління туризму та курортів Львівської ОДА, громадська організація «Громадський центр «Еталон», Центр «Регіональний Розвиток», Державна Вища Східноєвропейська школа в Перемишлі.

Нагадаємо, що проект «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» – один із 10 проектів-переможців конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, що реалізується за кошти Європейського Союзу на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі.

Бойки – етнографічна група українців, що живуть на північних і південних схилах Карпат від річок Лімниця й Тересва на сході до річок Гочівка (нині Польща) та Ціроха (нині Словаччина).

Назва першого в Уричі бойківського фестивалю походить від мовної частки "бойє" – аналогу лемківського "лем", що означає "так", "насправді", "тільки". За однією з версій саме вона і лягла в основу етноніма "Бойки".

https://www.lvivoblrada.gov.ua/articles/ochilnik-oblradi-zavitav-na-festival-boikivskoji-kulturi-boije?fbclid=IwAR1J0jvzh0VIy8r-f3FUmVxcCcjdkwrSHQ3jAz47qHBqkUeVyOgV9F5FAU0


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора