«Українська школа у ритмі сьогодення»

Дата: 03.09.2019 09:29

Фото без опису29 серпня 2019 року традиційну зустріч освітян району перед початком нового навчального року було проведено у незвичному форматі: в приміщенні НД «Бескид» відбулася серпнева (не)конференція «Українська школа у ритмі сьогодення». Захід було проведено з ініціативи агентів змін, які працюють у нашому районі, а саме: Клепуц О.М., директорки ОНЗЗСО І-ІІІ ст.-ліцею, Прецель О.І., директорки Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ст. та     Хвої І.М., заступниці директора Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Ці вчителі уже протягом кількох років беруть активну участь у спільноті вчительства EdCampUkraine.

Демократичний формат EdCamp Ukraine – це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України, яка ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи. Завдяки новому дискусійному формату учасниці й учасники (не)конференції мали можливість активно попрацювати із колегами, вибираючи ті локаціїі, які відповідають їхнім потребам та інтересам. Слід зазначити, що цікаво було побудовано програму заходу: дискусійна панель, виступ Клепуц О.М. у форматі «TED», знайомство Фото без описуіз експертами, під час якого присутні ознайомилися із інтригуючими «рецептами» досвіду гостей, а також визначилися із пріоритетними сесіями для участі. Було представлено чотирнадцять локацій із різноманітною тематикою:

Локація 1. «Все про формувальне оцінювання». Майстер-клас, який провела Мирослава Товкало,заступниця директора ЛОІППО.

Локація 2. «Шлях до успіху через творчість». Майстер-клас, який провела Олександра Плахтина, директорка Дмировицького НВК Судовишнянської ОТГ.

Локація 3. «Тонкощі комунікації: методика «4 вуха». Заняття з елементами тренінгу провела Тетяна Григораш, методистка КУ «Вінницький методичний центр закладів освіти Вінницького району».

Локація 4. «12 кроків до зеленої школи». Презентація Лариси Степанець, методистки КУ «Вінницький методичний центр закладів освіти Вінницького району».

Локація 5. «Проектна діяльність як шлях трансформації освітнього простору школи». Інтерактивна презентація Олександри Баранкевич, заступниці директора з ВР, вчительки хімії Жидачівського НВК «Початкова школа-гімназія ім. О. Партицького.

Локація 6. «Самоорганізуючий освітній простір». Практична сесія Оксани Добромільської, вчительки Меденицької ЗОШ І-ІІІ рівня Миколаївської районної ради, експертки з методики СООП.

Локація 7. «Інформаційні технології вчителя: реальність, виклики, перспективи». Майстер-клас Олени Мозіль, вчительки географії Верхньосиньовидненської ЗОШ І-ІІІ рівня, фіналістки Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року».

Локація 8. «Фінансова грамотність учня. Як? Що? Коли?». Майстер-клас Наталії Лавришин, заступниці директора з НВР, вчителя географії Підгородецької ЗОШ І-ІІІ р..

Локація 9. «Комунікації та методи її налагодження в межах школи». Презентація з елементами тренінгу, який провела Марічка Суп-Новікова, керівниця програми UCUkinds – платформи для ординатури педагогів.

Локація 10. «Школа догори дриґом». Презентація Лілії Свистович, директорки Винниківської санаторної школи-інтернат.

Локація 11. «Як креативно мотивувати батьків до співпраці». Презентація Зеновії Цвігули, директорки Соколянського НВК Мостиської районної ради.

Локація 12. «Розвиток ІКТ компетентностей вчителя не інформатики». Майстер-клас Оксани Бутчак, заступниці директора з питань роботи освітнього округу Козівського ОНЗЗСО.

Локація 13. «НУШ - це реальність!». Майстер-клас Надіяї Колісніченко,  вчительки ЗШ «Дивосвіт» м. Львова.

Локація 14. «Практичні прийоми ефективного уроку». Майстер-клас Олени Павлюк, вчительки математики КМДШ Львів. Вона увійшла в топ-50 вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019.

У нашому районі така унікальна подія відбулася вперше. У вчительства народилося багато ідей і спільних проектів, педагоги обговорювали, навчалися, ділилися досвідом своєї роботи.

Отож, висловлюємо щиру подяку координаторам проведеного заходу, а також усім педагогам, які були причетні до організації проведення (не)конференції. Дякуємо за допомогу спонсорам, а саме:власникам туристичного комплексу «Червона калина» в с.Тухля, власниці книжкового магазину «Скарби» Марії Ладанівській, народному депутату України Андрію Лопушанському, Івану Ватаговичу, Віктору Трепаку. Ця підтримка – свідчення їхнього небайдужого ставлення до освіти.

Зберігаючи найкращі традиції світової педагогіки й організовуючи професійне зростання в сучасному форматі EdCamp, ми будуємо спільноту відповідального вчительства задля кращого майбутнього наших дітей.

Джерело: https://skole-osvita.gov.ua/news/09-57-27-02-09-2019/?fbclid=IwAR1m3_flmXYP0Cb5t5KWgSA6DhYlCuIGVdtV3IQeRMaG54_iOsGE4slzD5M