Управління соціального захисту населення інформує стосовно порядку встановлення статусу особи , яка постраждала від торгівлі людьми

Дата: 30.07.2019 12:47

Фото без описуНа виконання ЗУ « Про протидію торгівлі людьми» прийнятого у 2011 році створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам:

.     діє Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року;

.    затверджено порядок встановлення статусу особи , яка постраждала від торгівлі людьми , порядок взаємодії субєктів , які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми ;

.  затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги постраждалим особам ;

. затверджено стандарти надання послуг особам , які постраждали від торгівлі людьми , методичні рекомендації для державних службовців , які працюють з постраждалими ;

. в кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ , відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи , яка постраждала від торгівлі людьми ;

Відповідно до ЗУ «Про протидію торгівлі людьми» , особи ,які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну , соціально-педагогічну , соціально-медичну , юридичну , інформаційну допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги в центрі соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді.

1. Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми , подає за місцем перебування до місцевої державної адміністрації  заяву про встановлення відповідного  статусу.

2. Посадова особа проводить протягом трьох робочих днів з дня подачі заяви співбесіду з особою , яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми.

3. Посадова особа оформляє розписку про нерозголошення відомостей, які стали відомі під час проведення співбесіди.

4. Після  проведення співбесіди потерпіла особа ознайомлюється

з опитувальним листом та підписує його.

5. На підставі інформації , отриманої під час проведення співбесіди,посадова особа оформляє протягом двох робочих днів облікову картку особи , яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми.

6. Проводиться у семиденний строк перевірка інформації , зазначеної в опитувальному листі, щодо її достовірності.

Управління соціального захисту населення протягом двох робочих днів з дня завершення перевірки подає до Міністерства соціальної політики всі необхідні документи для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи , яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу , таке рішення може бути оскаржене в судовому порядку .

Центри соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам , які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи , розробки плану її реабілітації , координації та контролю за його виконанням.

Також допомогу постраждалі особи можуть отримати в територіальних центрах соціального обслуговування ( надання соціальних послуг).Діти , які постраждали від торгівлі людьми можуть бути влаштовані до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей з метою тривалого ( стаціонарного ) або денного перебування дітей , які опинились у

складних життєвих обставинах , надання їм комплексної соціальної , психологічної , педагогічної , медичної , правової та інших видів допомоги.

Особа , якій встановлено статус особи ,яка постраждала від торгівлі людьми  має право на забезпечення особистої безпеки , поваги , а також на безоплатне одержання :

1. інформації щодо своїх прав та можливостей , викладеної мовою , якою володіє особа ;
  2. медичної , психологічної , соціальної , правової та іншої необхідної допомоги ;
  3. тимчасового розміщення , за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла , в закладах допомоги для осіб , які постраждали від торгівлі людьми , на строк до трьох місяців , який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації , зокрема у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному прцесі ;
  4. відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб , які її заподіяли , у порядку , встановленому Цивільним кодексом України;
  5. одноразової матеріальної допомоги у порядку ,  встановленому Кабінетом Міністрів України ;
  6. допомоги у працевлаштуванні , реалізації права на освіту та професійну підготовку .

Іноземець та особа без громадянства , якій встановлено статус особи , яка постраждала від торгівлі людьми на території  України , крім передбачених частиною першою цієї статті прав , має також право на :

1. безоплатне отримання послуг перекладача ;
  2. тимчасове перебування на Україні строком до трьох місяців , який може бути продовжено у разі необхідності , зокрема у зв’язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у кримінальному процесі ;
  3. постійне проживання на території України в порядку встановленому законодавством.

Довідка про статус особи , яка постраждала від торгівлі людьми є підставою для реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи , яка постраждала від торгівлі людьми.

Особа , яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України , які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

Надання допомоги особі , яка постраждала від торгівлі людьми , не залежить від :

1. звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі ;
  2. наявності у такої особи документа , що посвідчує особу.

За отриманням більш детальної інформації просимо звертатись за адресою :м.Сколе, Майдан Незалежності 1 , управління соціального захисту населення