Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сьогодні Всесвітній день боротьби з лімфомами

Дата: 15.09.2017 15:45
Кількість переглядів: 714

Фото без описуЗа даними головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з гематології Ігоря Гумена, у Львівській області протягом минулого року було зареєстровано 396 хворих на лімфому Ходжкіна, з них 47 пацієнтів із вперше встановленим діагнозом, а також 714 пацієнтів з неходжкінськими лімфомами, у 102 з них - вперше виявлена патологія.

За 8 місяців 2017 року зареєстровано 270 хворих на лімфому Ходжкіна (у 31 - вперше встановлений діагноз) та 476 пацієнтів з неходжкінськими лімфомами (72 – з вперше встановленим діагнозом).

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з дитячої гематології Ірина Цимбалюк-Волошин, лімфоми є дуже рідкісною патологією серед дітей. Так, за минулий рік в області зареєстровано 2 випадки неходжкінських лімфом та 1 випадок лімфоми Ходжкіна у дітей, за 8 місяців 2017 року, відповідно, 4 випадки неходжкінськінських лімфом та 2 – лімфоми Ходжкіна. При лімфомі Ходжкіна у дітей на І-ІІІ стадіях захворювання повного одужання вдається досягнути у 90-95% випадків, при неходжкінських лімфомх – у 75% випадків.

Довідково

Лімфома - це пухлина, що розвивається з клітин імунної системи, різновид злоякісної пухлини лімфатичної системи, до якої належать лімфатичні вузли, селезінка, вилочкова залоза, кістковий мозок. Лімфоми – це група з понад 30-ти різних хвороб. Виділяють два головних типи пухлин: лімфома Ходжкіна та неходжкінські лімфоми.

Основними симптомами захворювання є збільшення лімфатичних вузлів, неконтрольована втрата ваги (понад 10% маси тіла за півроку). Додатковими симптомами, на які слід звертати увагу, є надмірне потовиділення, особливо вночі, підвищеня температури тіла без іншої видимої причини понад 38 градусів. При лімфомі Ходжкіна може також спостерігатись свербіння шкіри.

Лімфоми – один з небагатьох видів раку, який успішно лікується. Лімфому Ходжкіна можна вилікувати у 85—95% випадків, лімфоми неходжкінського типу більш небезпечні — на ранніх стадіях виліковується до 70%. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора