В рамках Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин вшанували пам'ять видатного мецената Петра Яцика
Сьогодні, 04 серпня, в рамках проведення Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин під гаслом: «Всесвітні Бойківські Фестини – у розбудові Української держави!» на Сколівщині в смт. Верхнє Синьовидне відбулось урочисте віче та круглий стіл присвячені вшануванню пам’яті видатного українського бізнесмена та мецената, уродженця смт. В.Синьовидне Петра Яцика, який проживав у Канаді та заснував за власні кошти Міжнародний конкурс знавців української мови серед молоді, - в контексті обговорення книги М. Слабошпицького «Українець, що відмовився бути бідним».
Привітав учасників урочистого заходу перший заступник голови Сколівської райдержадміністрації Ярослав Лепісевич.Голова науково-культурологічного товариства «Бойківщина» Теодор Витвицький під час круглого столу провів історичний екскурс життєвим шляхом унікальної особистості і великого українця, мецената Петра Яцика, який вніс колосальний внесок у розвиток українознавства не тільки в Україні, а далеко за її межами.
Музичну композицію представила народна хорова капела народного дому смт. В.Синьовидне «Синьогора».
Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті.
Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України (зокрема переклад Історії України-Руси М. С. Грушевського англійською мовою), економіки, політології, медицини, етнографії. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 мільйонів доларів.
Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро Яцик, надано його ім'я.
За багатолітню меценатську діяльність нагороджений «Почесною відзнакою Президента України» (1996), а до свого 80-ліття — орденом князя Ярослава Мудрого.