Президент: У світі залишився лише один інструмент глобальної безпеки – НАТО
Президент Петро Порошенко підкреслює, що «світ швидко змінюється». «Незаконною анексією Криму і агресією проти нашої країни на Сході було фактично зруйнована уся повоєнна система безпеки світу, яка базувалася на рішенні Ради безпеки ООН і об’єднаному рішенні постійних членів Ради безпеки", - зазначив Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV. «Що відбувається, коли агресором є сама країна-член Ради безпеки ООН, який може заветувати та заблокувати, як це було з рішенням, яке було запропоновано по незалежному трибуналу і розслідуванню збиття рейсу МН-17? Росія тоді заблокувала рішення, тим самим визнавши свою відповідальність за цей жахливий злочин», - сказав Петро Порошенко.
«Так само і зараз – Рада Безпеки ООН в поточних умовах не є інструментом забезпечення глобальної безпеки», - підкреслив Президент та додав: «Залишився лише один інструмент глобальної безпеки. Він називається – НАТО».
Петро Порошенко також наголосив, що відповідно до рішення останнього Саміту НАТО в Брюсселі оборонні бюджети країн-членів НАТО зросли на 32 млрд євро.
Глава держави зазначив, що нині для нашої країни членство в Альянсі має надзвичайно важливе значення, бо «ми упустили момент, коли країна могла стати членом НАТО на початку 2000-х».
«Пам’ятаєте, яка тоді була дискусія в суспільстві. У нас було багато політиків, які виходили, агітували за те, що позаблоковий статус – єдине, що збереже безпеку нашої держави. Я хочу нагадати, що Путін напав на нас тоді, коли ми мали позаблоковий статус, закріплений в законодавстві. І де зараз ці політики? Чому вони не відповідають перед Українським народом? Чому вони тоді блокували і обдурювали людей?», - підкреслив Президент.
«Саме тому я зараз такий рішучий, що нам обов’язково треба провести реформи. До речі, реформи для членства в Європейському Союзі і НАТО абсолютно співпадають. НАТО – це військово-політична організація, де першим є питання свободи і демократії, захисту людей і стандартів життя людей, як і в ЄС», - зазначив Президент.
Він підкреслив, що результатами реформ є запровадження безвізового режиму для подорожей до країн ЄС, лібералізація валютного регулювання, поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною і ЄС, що дозволило збільшити товарообіг до 43% серед усіх торговельних партнерів України.
«Ми мали блискучий результат на саміті ЄС та НАТО. Нам не просто сказали, що двері відкриті. А сказали – ніхто не зупинить, ні в кого немає «червоної картки». НАТО не збирається слухати і чути, і віддавати право Російській Федерації чи Путіну зупиняти український рух. Це право суверенної, незалежної держави України і Українського народу», - підсумував Петро Порошенко.