На Сколівщині свою мистецьку палітру презентували художні колективи з Кам’янка-Бузького району
В неділю, 10 грудня, в рамках І етнофестивалю гостинності із запашним короваєм на Сколівщину завітали колективи художньої самодіяльності з Кам’янка-Бузького району, представивши в районному народному домі «Бескид» м.Сколе святкову творчу програму «Тебе, величний, древній Сколе, вітає нині Кам’янецький рід», приурочену до Дня Збройних Сил України. «Усім, хто впродовж тисячоліть ніс прапор боротьби за Україну! Усім хто не скорився ворогові і не впав духом, не зрадив, вистояв, умер, залишившись безсмертним! Усім, хто і сьогодні кладе на вівтар власне життя за право жити вільними у своїй державі – рідній Україні! Усім хто до смерті бореться за свій народ, усім, Збройним силам України честь і слава! І сьогодні ми вітаємо нашого непоборного, нездоланного, нескореного, непереможного воїна з Днем Збройних Сил України», - наголосила, відкриваючи урочистий захід, керівник відділу культури райдержадміністрації Оксана Бренич.
Зі словами привітань до всіх військовослужбовців та всіх, хто причетний до Збройних Сил України, звернувся настоятель церкви Святого Великомученика Пантелеймона м. Сколе, військовий капелан, о. Володимир Борис, наголосивши: «Ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб наша армія була міцна. Ми ж повинні бути державниками, ми повинні завжди пам’ятати, що маємо оберігати цілісність своєї держави. Тож нехай Господь Бог благословить наше військо, всіх, хто виконує священний обов’язок захисника України, кожного, хто підтримує нашу армію».
Приєднався до привітань воїнів Сколівщини та Кам’янеччини, які захищали та сьогодні захищають цілісність нашої держави, голова Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Володимир Кирилич, побажавши їм здоров’я, міцніти з кожною годиною, з кожним днем, а також, висловивши особливу шану та вдячність військовим капеланам, котрі своїм словом, своєю молитвою утвердили духовну складову українського війська. Відтак Володимир Кирилич провів пізнавальний екскурс на Кам’янеччину, представивши історичну спадщину, відомі постаті, творчі надбання та досягнення краю.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять Героя України, Героя Небесної Сотні Олега Ушневича та новітніх Героїв-захисників зі Сколівщини (Любомира Кузьміна, Сергія Супруна, Володимира Гриціва, Володимира Берези) та Кам’янеччини (Сергія Грачова, Андрія Курочку, Богдана Цікала, Василя Вихопня, Василя Пашка, Володимира Харка, Володимира Шпирку, Андрія Саксіна, Олега Вантуха, Володимира Гнатишина, Василя Мельника), які віддали свої життя захищаючи соборність та територіальну цілісність рідної неньки України.
В мистецькій творчій програмі художніх колективів Кам’янеччини переплітались патріотичні пісні, класичні твори з народною творчістю та хореографічними композиціями. Велично звучали пісенно-музичні композиції: фінальний хор з опери «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського «Владико неба і землі та «Молюсь за тебе, Україно», «Під небом України» у виконанні народної аматорської хорової капели «Надбужанка» (керівник Богдан Ковалюк); «Аве Марія» у виконанні Сергія Клєпчарова, директора НД с. Великосілки; лемківська пісня «Ой верше, мій верше» та «Кам’янка-Бузька місто моє» у виконанні народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Розмай» районного Народного дому (художній керівник Марія Жовтуля); «Стоїть гора високая» у сольному виконанні Антона Назаркевича; колядка «Веселого Різдва» та «Україна» у виконанні солістки РНД Галини Пелих; щедрівка «Щедрик» та «Пісня про Україну» у виконанні Народного аматорського ансамблю пісні і музики «Марієчка» НД с. Батятичі (керівник Олена Дудяк).
Вразили глядачів хореографічні композиції: - «Тебе, величний, древній Сколе, вітає нині Кам’янецький рід» у виконанні зведених хореографічних колективів зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Веснянка» НД с. Неслухів (керівник Любов Мороз) та Зразкового аматорського ансамблю естрадного танцю «Леліс» НД смт. Новий Яричів (керівник Людмила Кобак); - «Україно молюся за тебе» у виконанні Зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Веснянка» НД с. Неслухів; - «Ружа» представлена Зразковим аматорським ансамблем естрадного танцю «Леліс» НД смт. Новий Яричів (керівник Людмила Кобак); - «Хурделиця» у виконанні зведених хореографічних колективів Зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Веснянка» НД с. Неслухів та Хореографічного колективу «Фешн» НД смт. Запитів (керівник Оксана Лотиш); - «Під небом України» за участю Зразкового аматорського ансамблю Народного танцю «Веснянка» НД с. Неслухів, хореографічного колективу «Фешн» НД смт. Запитів та Народної аматорської хорової капела «Надбужанка» РНД (керівник Богдан Ковалюк).
Професійно звучали інструментальні виступи: соло на акордеоні Петр Дранг «Веро» Віталія Каландяка, завідувач НД с. Обидів та виступ інструментального колективу викладачів та учнів Кам’янка - Бузької дитячої музичної школи «Пірати карибського моря» (керівник Наталія Морозова).
А як весело ярмаркували кам’янчани на Сколівщині!!! (Народний аматорський театр РНД та Народний аматорський ансамбль народної пісні «Берегиня» НД с. Батятичі).
Висловлюючи слова вдячності за представлену змістовну творчу програму художнім колективам з Кам’янка-Бузького району, перший заступник голови Сколівської райдержадміністрації Ярослав Лепісевич та радник голови Сколівської районної ради Олексій Тренич відзначили: «Сьогодні ми всі відчули ті переливи пісень із долин Бугу, які поєднувалися органічно з Бойківською запальною коломийкою. Ваша пісня сягнула найвищих вершин сколівських, а велике мистецтво торкнулося найтонших струн душі наших глядачів. Бажаємо, щоб Ваша творчість й надалі здобувала нові успіхи та перемоги. Адже допоки звучить українське слово, звучить українська пісня, наш дух український не зламати!». За презентацію концертної програми в м. Сколе вручено подяку від Сколівської районної ради та Сколівської райдержадміністрації завідувачу сектору культури Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Любові Водоніс, а учасникам художньої творчості - запашні карпатські чаї та солодощі. Відтак кам’янчани вручили керівництву Сколівщини пам’ятні книги про Кам’янеччину.
В холі районного народного дому діяла історична фотовиставка, виставка автентичного одягу та виставка виробів народних умільців.