Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Йорданське купання в карпатській воді

Переглядів: 316

На Йорданське купання, що відбулось 19 січня в урочищі Павлів потік м.Сколе прибули місцеві жителі та гості міста. Серед присутніх були, як любителі зимового купання, так і люди, які цього року вирішили тільки спостерігати за цим величним дійством. Адже, за давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася просто неба, на берегах річок, струмків, озер.

О 11 год. воду освятив отець Юрій Хамуляк(храм великомученика Пантелеймона). Освячена вода на Йордан має чудодійну силу, її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Вітаючи всіх присутніх зі святом Хрещення Господа нашого Ісуса Христа, отець Юрій побажав християнам, щоб традиційне занурення у воду стало дійсно зціленням душі й тіла, а не просто – купанням чи розвагою. Серед пірнальників були «старожили» і «новачки», але для всіх це було "величне" і "неповторне" дійство.
Після купання на сміливців чекав гарячий трав’яний чай та глітвейн.

Важко визначити загальну кількість людей, адже одні сюди прибували, а інші вже йшли додому, однак щонайменше п'ть десятків пірнальників ми побачили. Не менше побувало тут спостерігачів, які спостерігали за цим величним дійством.
Щиро дякуємо отцеві, місцевим жителям та туристам, які прибули на це дійство та всі разом відсвяткували Хрещення Господнє.

 

Джерело: http://skole.org.ua/jordanske-kupannya-v-karpatskij-vodi-3.html

 « повернутися до списку новин