Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового виробництва залучили майже 20 мільйонів гривень

Дата: 03.01.2019 14:57
Кількість переглядів: 717

Фото без описуТретій рік поспіль у Львівській області триває реалізація Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва на 2016-2020 роки.

У 2018 році на виконання заходів Комплексної програми з обласного бюджету виділили 19,2 млн грн.

У цьому році із обласної скарбниці залучено найбільший фінансовий ресурс з початку дії програми на фінансову підтримку здешевлення відсотків за залученими кредитами у банківських установах чи кредитних спілках. Ця сума становила 5,5 млн грн. Фінансовою підтримкою скористалось 55 суб’єктів господарювання.

За залучені кредитні кошти вони придбали 11 тракторів,  три комбайни, один автомобіль, три одиниці сільськогосподарської техніки, мінеральні добрива, ПММ, засоби захисту, ветпрепарати, корм для тварин тощо.

Другий напрям програми - кредитування із обласного бюджету дрібних товаровиробників. На цей напрям було спрямовано майже 70% коштів Комплексної програми, що становить 12,9 млн грн. Кредити надавав Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі на поворотній основі під 5% річних. При цьому відтермінування із поверненням основної суми зобов’язання до одного року надають переможцям конкурсу бізнес-планів із здійснення діяльності в агропромисловому комплексі у розмірі до 500 тис грн терміном до 5 років. 

У поточному році 35 позичальники отримали кредити на реалізацію бізнес-планів в сфері аграрного виробництва.

Учасниками програми стали 18 сімейних фермерських господарств, які займаються молочним та м’ясним скотарством, розведенням овець, кіз, кролів та виробництвом органічної свинини.

Цьогорічна Львівщині активно розвивалось ягідництво та овочівництво. З обласного бюджетуна реалізацію своїх бізнес-проектів отримали підтримку 12 господарств. У рамках реалізації бізнес-проектів вони посадили 14,6 га ягідників  полуниці, малини, лохини та 3,5 га винограду, встановили системи крапельного поливу. Серед учасників програми - триучасники АТО, які після повернення із зони бойових дій започаткували власний аграрний бізнес в ягідництві та овочівництві.

На проведення заходів із збереження і відтворення родючості грунтів з спецфонду обласного бюджету у 2018 році спрямовано 1200,0 тис.грн. Одним із джерел доходів спеціального фонду бюджету є надходження, які поступають у вигляді відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, спричинені вилученням відповідних угідь для використання їх у цілях, не пов’язаних із веденням сільського чи лісового господарства. Ці кошти спрямовують на виплату дотацій сільськогосподарським виробникам, які проводитимуть заходи із збереження та відтворення родючості грунтів. Це дасть можливість компенсувати від вилучення основного засобу виробництва – землі, підвищення урожайності сільськогосподарських культур шляхом покращення якісного стану ґрунтів.

Виконавцями Комплексної програми стали 44 підприємства, які організували заходи із збереження ґрунтів. Зокрема, на площі 2,5 тис га збагачено ґрунти біологічним азотом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора