Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Рука допомоги» в дії

Дата: 14.05.2018 14:50
Кількість переглядів: 589

  «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Щороку близько 1500 родин Сколівщини отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє.

               Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити все своє попереднє життя через війну і починати спочатку, в чужому, незнайомому місці.

               Саме для таких людей було створено проект «Рука допомоги». Він передбачає залучення учасників до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України, який, проте, вже довів свою ефективність в країнах Євросоюзу.

              Для тих, хто шукає стабільного заробітку, проект пропонує допомогу у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає -запропонуємо різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.

                Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

               Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає 70400 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами (а це 15000 тис. грн.). А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

              Станом на 01.05.2018 року участь у пілотному проекті взяло 4 особи із числа малозабезпечених, а це Ольга та Ігор Онуляки, що відкрили піцерію«Оліо-піца». Пишаємось молодим підприємцем Катериною Ільків, що виготовляє смачнючі козячі сири в с. Тухля. А також Оксана Грабовська, що відкрила салон «Студія краси»

               «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання. Наразі у нас уже є декілька претендентів на участь у проекті із числа роботодавців: Фоп Феденко О.В., ФОП Мичко І.М., ФОП Тимочко М.М., Плісак Я.М. та інші, для яких фахівці Сколівської районної філії ЛОЦЗ спільно із Сколівським районним управлінням соціального захисту населення підбирають працівників із числа малозабезпечених родин.

Що потрібно щоб стати учасником пілотного проекту:

Для того, щоб подати заявку на участь члену малозабезпеченої родини, потрібно:

1. Звернутись до районного управління з питань соціального захисту населення або до базового центру зайнятості за місцем проживання;

2. Написати заяву на участь у пілотному проекті «Рука допомоги»;

3. Надати довідку про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Якщо ваше підприємство бажає взяти участь у проекті в якості роботодавця та отримати поворотну фінансову допомогу:

1.    Уповноважена особа має звернутись із заявою до базового центру зайнятості за місцем реєстрації;

2.    Надати пакет документів про відсутність заборгованості перед бюджетом та судових обтяжень.

Запрошуємо до співпраці всіх, хто бажає допомогти малозабезпеченим родинам та внутрішньо переміщеним особам повернутися на ринок праці  і отримати гідний рівень життя.

За додатковою інформацією звертатись до Сколівської районної філії ЛОЦЗ за адресою вул.Братів Вільшинських, 4, або за телефонами 2-14-00, 2-26-86.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора