Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Львівщині презентували виставку про історію глинянського килима

Дата: 03.07.2017 14:38
Кількість переглядів: 248

Фото без опису2 липня в місті Глиняни Золочівського району Львівської області «Історико-краєзнавчий музей» у приміщенні навчально-виробничого комплексу «Мозаїка» презентував одразу дві виставки: ретроспективну художню виставку «Сторінки історії глинянського килима» та спільний з Львівською національною академією мистецтв проект-виставку «Вчитель і учень».

З вітальним словом до присутніх звернулась заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос – Ворончук.

Глиняни були одним з центрів килимарства в Україні і глинянський килим був візитівкою Галичини. Вони експонувались на виставках в Варшаві, Відні, Берліні. Ними пишалася не лише Україна, а й Австрійська імперія, а згодом і Польща. Зараз ці килими розкидані по всьому світу. Вони представлені в кращих музеях Європи.

Зараз в залах можна побачити презентовану виставку, яка представляє сторінки історії глинянського килимарства. Це лише маленька частка тих речей, що були зібрані за два останні роки працівниками музею. 

Ця виставка має на меті покласти початок відродженню глинянського килимарства, започаткувати низку заходів, які б цьому сприяли – це і художні виставки, мистецькі пленери, симпозіуми, а також створення науково-творчої та реставраційної лабораторій, які б на фаховому рівні із залученням професіоналів, студентів і талановитої місцевої учнівської молоді розпочали роботу з відродження ткацького осередку в Глинянах.

На виставці представлено два килими, які на Всесвітній художньо-промисловій виставці у Парижі в 1925 році отримали золоті медалі. А ще тут можна побачити і знакові речі – килими, що колись, за радянської влади, врятували людські життя.

На виставці «Вчитель і учень» представили творчі роботи педагогів кафедри художнього текстилю ЛНАМ.

Окрім того, студенти та випускники ЛНАМ провели майстер-клас з ткацтва «Секрети текстильного ремесла».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора