Делегація Клінічного об'єднання LVR Лангенфельд відвідала Львівщину

Дата: 30.08.2018 14:31

Фото без описуВпродовж трьох днів на Львівщині перебувала делегація Клінічного об'єднання LVR Лангенфельд (Німеччина).

Спільно з львівськими фахівцями делегація працювала над програмою співробітництва у сфері психіатричного здоров'я. Під час візиту колеги з Німеччини відвідали Львівську обласну клінічну психіатричну лікарню, Центральну міську лікарню м. Червонограда. Обговорили досвід формування моделі психіатричної допомоги у Німеччині.

У планах - реалізація пілотного проекту децентралізації психіатричної допомоги у Львівській області: «Від Психіатричної Лікарні - до Регіонального Центру Психічного Здоров’я». На основі цього планують  створити мережу філіалів львівської обласної клінічної психіатричної лікарні у містах і районах області. Перший такий філіал - «Червоноградський Центр психічного здоров’я».

Також акцентували увагу на подальшій співпраці у сфері психіатричної допомоги дітям, дорослим, особам похилого віку.

«Ми погодили відпрацювання двохстороннього Плану дій щодо розробки та реалізації Регіональної програми психічного здоров’я у Львівській області з врахуванням Угоди про співпрацю між Клінічним об'єднанням LVR та Львівською обласною державною адміністрацією», - зазначила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

План дій включає:

-опрацювання організаційних моделей децентралізації і дестигматизації психіатричної допомоги дітям і дорослим для розробки уніфікованих методик;
організація спільних конференцій для медиків та політиків, стажувань медпрацівників, обміну досвідом. Взаємообмін досвідом з питань децентралізації процесів догляду за психічно хворими;
- організація і взаємна участь у програмах, які стосуються психічних захворювань та розладів у формі практичних занять, семінарів, робочих візитів та тренінгів;
- взаємна співпраця над розробкою ініціатив, спрямованих проти соціальної стигматизації та дискримінації психічно хворих;
- координація гуманітарної допомоги від клінічного об'єднання LVR для закладів охорони здоров’я Львівської області, які надають психіатричну допомогу дітям і дорослим;
- формування цільової гуманітарної допомоги і планування гуманітарного транспорту з LVR-клінік Лангенфельд та Фірсен і Бедбург-Хау.

Зазначимо, візит відбувся у межах угоди про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною клінічною психіатричною лікарнею та Клінічним об'єднанням Лангенфельд (LVR) у Німеччині.