Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Наш з вами обов’язок будувати сильну армію, здатну тримати оборону супроти набагато чисельніших збройних сил Росії – Глава держави

Дата: 23.08.2018 14:16
Кількість переглядів: 564

Фото без описуПрезидент Петро Порошенко наголошує, що Україна повинна збудувати сильну армію та заручитися підтримкою міжнародної спільноти у боротьбі за збереження суверенітету, територіальної цілісності і незалежності проти російського агресора. «Шлях був і є лише один. І цей шлях дуже простий. Нам з вами спільно, дорогі українці, будувати сильну армію, здатну тримати оборону супроти набагато чисельніших збройних сил Росії. Причому не лише на Донбасі, а по всьому величезному периметру кордону з Росією», - підкреслив Петро Порошенко під час урочистої церемонії підняття Державного Прапора України у Дніпрі.

За його словами, друга важлива задача – заручитися міжнародною підтримкою і «забезпечити санкційний режим, який трохи вправляє мозок агресору та стримує його». «Це те, що я прошу у наших партнерів – єдності у всьому світі і солідарності з Україною. Цей шлях виявився з одного боку результативним та ефективним, з іншого, і це правда – довгим та виснажливим», - додав він.

Глава держави наголосив: «І нічого ми не прагнемо більше, ніж миру. І ніхто не прагне миру більше, ніж ми, українці. Я хочу твердо наголосити – мир обов’язково настане на нашій землі. Мир, а не здача суверенітету. Мир, а не зрада».

Петро Порошенко підкреслив, що забезпечити цей мир може єдність українського народу, боєздатне українське військо,  яке день за днем стає все сильніше і сильніше. «І впевнений, що спільними зусиллями суспільства і відповідальної за обороноздатність влади ми це точно зробимо», - зауважив Президент.

Він зазначив, що багато хто весною 2014 року не усвідомлював реальної глибини тієї катастрофи, яка сталася ще до війни: «Українське військо, українську армію знищували: роззброїли, роздягнули, розікрали, розтащили».

«Багато хто з нас ситуацію розглядав як заколот сепаратистів в  2014-му. Так, штучний. Для цього не було ніяких приводів. Так, організований із Москви. Так, нею профінансований. Так, озброєний з росвоєнторгу… Але все ж таки заколот. І лише згодом стало зрозуміло, що це ніякий не заколот – це чергова повномасштабна російсько-українська війна», - сказав Президент.

Водночас він підкреслив, що доволі швидко Україна зібрала в кулак всі наявні на той момент ресурси: «За лічені тижні звільнили від бойовиків величезну частину Донбасу, десятки міст, сіл, селищ, мільйони людей були звільнені. І це сталося саме тому, що АТО реально наблизилася тоді до переможного фіналу. Росія в серпні вдерлася на територію України вже своїми регулярними підрозділами. А це вже докорінним чином змінило військово-стратегічну ситуацію… І всі наші розрахунки щодо ресурсів, щодо часу, щодо інтенсивності операції були зруйновані».

За його словами, для нашої армії важливими є і ракети, і гармати, і танки, і літаки, але так само необхідним залишається і наш український прапор, який нас всіх об’єднує.

«Прапор, який всіх нас веде до перемоги. Наші головний обов’язок і велика відповідальність перед загиблими, перед нинішнім та прийдешніми поколіннями – зробити усе можливе, щоб синьо-жовтий прапор одвічно майорів над усією  Україною», - сказав Петро Порошенко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора