Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЗАКОН ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ ДІЄ: ПЕРШЕ В УКРАЇНІ РІШЕННЯ СУДУ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БУЛІНГ

Дата: 20.02.2019 12:27
Кількість переглядів: 551

Фото без описуПродовжуємо інформувати в рамках проекту « Я МАЮ ПРАВО!» основні аспекти булінгу. Сьогодні зупинемось  на завданні фізичної шкоди потерпілій. Нагадуємо про алгоритм дій у випадках, якщо дитина стала жертвою булінгу: якщо є випадки цькування дитини в школі, подається заява на ім`я директора школи; дитині необхідно пояснити, якщо її цькують у школі, вона має право звернутись за допомогою та захистом до керівництва школи, вчителів, психолога, батьків інших; якщо на рівні школи ситуація з булінгом не вирішується,  необхідно звернутись  в поліцію.

У випадку звернення до органів поліції:

  • Поліція складає протокол про вчинення адміністративного правопорушення;
  • Далі справа передається до суду і розглядається протягом 15 днів;
  • Суд призначає вид і розмір покарання.

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області нагадує про те, що вже є перший результат того, що Закон щодо протидії булінгу вже працює!

Вперше в Україні суд виніс рішення про притягнення до відповідальності за вчинення булінгу!

За фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено на розгляд до суду.

Суд встановив факт булінгу - дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявились у висвітленні непристойних фото у мережі «Instagram», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.

За рішенням суду на батьків винної особи накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. та судовий збір в розмірі 384,20 грн.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора