Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Без свободи, яку ми можемо втратити, не буде добробуту, - Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній

Дата: 11.04.2019 11:40
Кількість переглядів: 564

Фото без опису11 квітня, відбувся прес-сніданок Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія із журналістами у межах візиту на Львівщину.

«Ми повинні розуміти одне – без свободи, яку ми можемо втратити, ніколи не буде добробуту – це взаємопов’язане. Якщо буде свобода, незалежність і справедливість, тоді поступово буде і добробут. На першому місці повинні бути ідеали свободи, справедливості і добра», - наголосив митрополит Київський і всієї України.

Зазначимо, що це перший офіційний архіпастирський візит Блаженнішого після проголошення  автокефалії Православної церкви в Україні.

У своєму слові Глава Православної Церкви України наголосив на тому, що сьогодні церква та журналісти – поєднані.
 
«Ми з вами певною мірою поєднані – церква та журналісти, тому що ми повинні свідчити правду. Церква, які і журналісти, повинна свідчити правду і відстоювати справедливість», - зауважив він.

У межах зустрічі  Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія присутні спілкувалися про  розвиток помісної Православної Церкви в Україні, перехід церковних громад.

«Ми відкриті, закликаємо і прагнемо єдності та діалогу. Ми спостерігаємо перехід окремих парафій до нашої Єдиної Помісної Православної Церкви. І це особливо видно на Західній Україні. Поступово кожного дня вже понад півтисячі парафій прийняли відповідне рішення про приєднання до нашої православної церкви. Ми хочемо, щоб цей процес був мирним та добровільним, щоб громада обирала свій релігійний центр добровільно, без примусу», - зауважив Блаженніший.

Окрім того, він прокоментував запитання щодо стосунків Української греко-католицької церкви та Православної Церкви України: «Ми мали неодноразові зустрічі з Його Блаженством. Ми будемо ці стосунки розвивати.  Ми говорили про те, що повинні зараз шукати ті точки, які нас об’єднують, не ставити в основі те, що нас роз’єднує».

Також Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що церква і надалі розвиватиме діалог з молоддю, зокрема, закликатимуть молодь бути в церкві і відвідувати храми: «Потрібно приділяти особливу увагу вихованню наших дітей і загалом української молоді».

Окрім того, Глава Православної Церкви України поділився з присутніми міркуваннями про президентські вибори в Україні.

«Ми зараз маємо відповідальний час, коли обираємо Главу Української держави. І є намагання того, щоб нас розділити зсередини. Ці вибори є досить складними, лунає мова ненависті. Ми за те, щоб цього не було.  Ми хочемо, щоб ця кампанія була в дусі любові, бо для нас як для церки всі – парафіяни, яких ми не ділимо за політичними поглядами. Ми наголошуємо на тому, що всі повинні бути пильними і розуміти свій відповідальний громадянський обов’язок, прийти і проголосувати чесно, за совістю», - додав він.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора