Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Ми володіємо великим даром свободи, який ми повинні цінувати, - Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній

Дата: 11.04.2019 11:37
Кількість переглядів: 536

Фото без опису10 квітня, відбулась зустріч чудотворної ікони Божої Матері «Кікська» у катедральному Соборі Успіня Пресвятої Богородиці Львівської єпархії, яку привіз з собою Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Чудотворна ікона Божої Матері «Кікська» - має назву «Милостива» або «Джерело милості».

«Сьогодні я радію з того, що маю таку прекрасну можливість тут, в цьому древньому кафедральному Соборі на честь Успіння Пресвятої Богородиці  возносити молитви разом з вами. Перед точним списком чудотворної ікони, яка носить назву «Милостива» або «Джерело милості». Україна по-особливому відчуває підтримку Божої Матері. І наша Україна завжди була під її пречистим Покровом. Починаючи ще з козацьких часів будувалися храми на честь покровительства Божої Матері.  І кожен із нас по-особливому вшановує нашу Небесну Матір -Пречисту Діву Марію, бо справді Вона є нашою Небесною Матір’ю. І сьогодні в цей для кожного із нас історичний час, ми молимося до Богородиці, щоб вона охоронила всіх нас від нашестя чужинців, щоб охоронила нас цілісно як Українську державу.  15 грудня як всі знаєте відбувся історичний Об'єднавчий собор Української церкви у стінах кафедрального Собору першоієрархів православних, на якому поєдналися три гілки українського православ’я в єдину помісну Православну церкву. Наш народ поколіннями мріяв про цей час. Багато покладено на вівтар цієї церковної незалежності, але Господь дав можливість  усім нам бути  не просто свідками, але й співтворцями цієї новітньої церковної історії. Кожен молився і кожен на своєму місці робив те, що було в його силах», - наголосив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Зазначимо, що Чудотворна "Кікська" ікона Богоматері має чудову особливість: вона, невідомо з якого часу, закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього, так що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може і не дерзає бачити. Зображення Богоматері на іконі являє собою тип Одигітрії, як і образ Смоленської ікони Матері Божої. Глава Богородиці увінчана короною.

Автором ікони є євангеліст Лука (одна з трьох ікон, написаних Євангелістом). У Львові перебуватиме список чудотворного образу, написаний на о.Кіпр  і переданий у Київ.

У своїй промови Епіфаній також  подякував Митрополиту Львівському Макарію за усю жертовність, яку проявив Митрополит заради єдності Православної церкви.

«Ми єдині в Автокефальній незалежній Помісній Православній Церкві. Ми самокерована церква, ми приймаємо рішення безпосередньо у Києві, ми не споглядаємо і не отримуємо вказівок ззовні, як ті інші, які називають  себе ніби українською церквою, але насправді такими не є . Ми повинні бути вдячні Богові за всі ті благодіяння, яких він сподобив нас до цього часу і буде сподобляти надалі. Наші двері завжди відкриті, наші обійми також відкриті для всіх ієрархів, духовенства та мирян, які до цього часу вагаються і не приєдналися до єднання в єдина Помісну Православну Церкву.. Ми володіємо великим даром свободи, який ми повинні цінувати, бо цей дар даний нам Богом у вигляді незваженої Української держави і у вигляді незалежної православної церкви. Церква є тією духовною основою, на якій ми в майбутньому збудуємо потужну незалежну європейську Україну. Без цієї основи – не буде повноцінної держави. Не буде церкви – не буде держави і – навпаки», - додав Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Окрім того, він додав: «Чому ми повинні цінувати дар свободи? Якщо ми з вами поглянемо, що відбувається там, на теренах Східної України - там відбувається війна. Що ж ми бачимо в окупованому Криму? Ми бачимо гоніння на нашу церкву. А також гоніння продовжується там, на окупованому Донбасі. Ми повинні зробити усе задля того, щоб Україна і надалі рухалась в напрямку розбудови, в напрямку укріплення своєї незалежності. Укріпляти ті ідеали, за які стояли на Майдані в час Революції Гідності. Зараз є дуже відповідальний час, коли ми з вами обираємо на наступні 5 років своє майбутнє, ми обираємо не просто добру і гарну людину, ми обираємо главу держави, головнокомандувача нашого війська, головнокомандувача тих військ, які стоять на сторожі нашого з вами миру і за це ми їм вдячні. Ми обираємо людину, яка в майбутньому буде постійно кожного дня відповідати на військові, економічні інформаційні і релігійні виклики з боку нашого північного сусіда. Я вірю, що наш народ є мудрим, який зробить правильний вибір».

Нагадаємо, після Успенського Собору м. Львова образ перевезуть у Хмельницький,  Тернопіль.
На Вербну неділю повернеться у Львів. Буде виставлена на поклоніння у Свято-Покровському Соборі (вул.Грушевського 2).

 

Довідково:

Перебуває ікона Божої Матері «Кікська» на острові Кіпр. Тут вона знаходиться в імператорській обителі, у храмі, побудованому на її честь. Перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворний образ Богородиці за промислом Божим довго мандрував: спочатку знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI - початок XII століття).

У ці роки старцю-самітнику Ісаї в дивовижному знаменні було відкрито, що його стараннями чудотворний образ, написаний євангелістом Лукою, буде перебувати на острові Кіпр. Старець багато трудів поклав на виконання Божественного одкровення. Коли ікона Богоматері прибула на острів, від неї стали відбуватися численні чудеса


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора