Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

15 травня – Міжнародний день захисту клімату

Дата: 16.05.2017 11:23
Кількість переглядів: 156

Щорічно 15 травня у світі відзначають Міжнародний день захисту клімату. Заснування цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

З метою стабілізації парникових газів в атмосфері на рівні, який би не допускав глобального антропогенного впливу на кліматичну систему, у 1992 році підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату, а у 1997 році – Кіотський протокол до неї. Україна ратифіковала протокол 4 лютого 2004 року. Предметом Кіотського протоколу є обмеження та зниження викидів парникових газів у 2008-2012 рр..

У грудні 2015 року на 21-й конференції сторін рамкової конвенції ООН про зміни клімату прийнято новий міжнародний кліматичний документ – Паризька угода. Цей акт прийшов на зміну Кіотському протоколу і зобов’язує країни скорочувати викиди парникових газів. Це безпосередньо вплине на розвиток енергетичного сектора країн, який є найбільшим джерелом викидів парникових газів.

Збереження клімату на Землі залежить від кожного жителя, тому у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликають мешканців області рідше користуватися особистим авто, використовувати енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у висадженні нових зелених насаджень та зберігати ті, які ростуть тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора