Сколівська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Державна екологічна інспекція у Львівській області закликає усіх громадян не спалювати суху рослинність!

Дата: 06.03.2017 11:16
Кількість переглядів: 768

   При згорянні рослинних залишків у повітря викидається величезна кількість шкідливих речовин, зокрема окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук, що викликають ракові захворювання. Крім цього, спалювання сухої трави завдає значної шкоди дикій фауні: руйнує перші виводки зайця-русака, кладки яєць птахів, ґрунтовий покрив.
Часто призводить і до знищення осель та господарських угідь. Слід зазначити, що за нормальних природних умов, перегниваючи листя повертає в грунт поживні речовини, а зола, що утворюється при згорянні – значно знижує родючість! Спалювання сухої рослинності дуже часто переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко! Крім цього, неконтрольовані горіння спричиняють погіршення видимості на автодорогах, що часто стає причиною дорожньо-транспортних пригод.
З метою запобігання спалюванню сухої рослинності Державною екологічною інспекцією у Львівській області створено рейдові групи, які забезпечують контроль на території області щодо виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства та притягнення винних осіб до відповідальності. Крім цього, держінспекторами з ОНПС проводяться роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування та в навчальних закладах у форматі виховних уроків з учнями різних класів.

        Встановлення особи порушника належить до повноважень органів ГУ НП у Львівській області.

        За випалювання сухої рослинності Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність:

        Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків     Випалювання стерні,  луків,  пасовищ,  ділянок  із  степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю,  рослинності або її залишків   та   опалого  листя  на  землях  сільськогосподарського призначення,  у  смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках,  інших  зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без   дозволу   органів   державного  контролю  у  галузі  охорони навколишнього  природного  середовища або з порушенням умов такого дозволу,  а  так  само  невжиття  особою,  яка одержала дозвіл на випалювання  зазначеної  рослинності  або  її  залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти  до двадцяти   неоподатковуваних   мінімумів  доходів  громадян (від 170 до 340 грн. ) і  на посадових осіб - від  п'ятдесяти  до  сімдесяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від  850 до 1190 грн.).

        Ці самі   дії,   вчинені   в   межах  територій  та  об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від  двадцяти до  сорока  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян (від 340 до 680 грн.) і  на посадових осіб - від сімдесяти до ста  неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (від 1190 до 1700 грн.).

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

        Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян  від  одного  до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) і на  посадових осіб - від трьох до  десяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян (від 51 до 170 грн.).

        Знищення  або  пошкодження  лісу    внаслідок    необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог  пожежної  безпеки  в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або  поширення  її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від  трьох  до десяти  неоподатковуваних  мінімумів   доходів   громадян  (від 51 до 170 грн.) і   на посадових осіб  -  від  семи  до   дванадцяти   неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 204 грн.).

Державна екологічна інспекція у Львівській області закликає не спалювати суху рослинність та сміття. Крім шкоди, що буде завдана довкіллю та здоров’ю людей, порушник нестиме відповідальність за вчинені дії.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора